Franse politie spreekt daklozen aan op overtreden lockdown
PARIJS (ANP/AFP) - Steeds meer daklozen in grote Franse steden krijgen een standje van politieagenten omdat ze zich niet aan de noodmaatregelen van de regering houden. In Frankrijk is een lockdown afgekondigd om verspreiding van het coronavirus te beperken. Daardoor mogen mensen alleen met een goede reden hun huis verlaten.
Een belangenvereniging voor daklozen hoopt dat er snel duidelijke richtlijnen worden rondgestuurd zodat agenten weten wat ze moeten zeggen tegen daklozen. De organisatie roept de autoriteiten op begrip te tonen voor de moeilijkheden die mensen zonder huis kunnen hebben met het naleven van de noodmaatregelen.
Volgens de Franse autoriteiten zijn tientallen daklozen besmet met het coronavirus. Zij worden zoveel mogelijk geïsoleerd in opvanghuizen of het ziekenhuis.
De politie scherpt de controles op het negeren van de maatregelen aan. In Parijs gaan agenten streng controleren of mensen die met de trein reizen daar wel een goede reden voor hebben. Wie die niet heeft, kan 135 euro boete krijgen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.
6 uur geledenMETZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.
8 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
11 uur geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
15 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
16 uur geleden