Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse politie spreekt daklozen aan op overtreden lockdown

Franse politie spreekt daklozen aan op overtreden lockdown

PARIJS (ANP/AFP) - Steeds meer daklozen in grote Franse steden krijgen een standje van politieagenten omdat ze zich niet aan de noodmaatregelen van de regering houden. In Frankrijk is een lockdown afgekondigd om verspreiding van het coronavirus te beperken. Daardoor mogen mensen alleen met een goede reden hun huis verlaten.

Een belangenvereniging voor daklozen hoopt dat er snel duidelijke richtlijnen worden rondgestuurd zodat agenten weten wat ze moeten zeggen tegen daklozen. De organisatie roept de autoriteiten op begrip te tonen voor de moeilijkheden die mensen zonder huis kunnen hebben met het naleven van de noodmaatregelen.

Volgens de Franse autoriteiten zijn tientallen daklozen besmet met het coronavirus. Zij worden zoveel mogelijk geïsoleerd in opvanghuizen of het ziekenhuis.

De politie scherpt de controles op het negeren van de maatregelen aan. In Parijs gaan agenten streng controleren of mensen die met de trein reizen daar wel een goede reden voor hebben. Wie die niet heeft, kan 135 euro boete krijgen.

Meer uit Buitenland

Rel bij Srebrenica-herdenking in Duits parlement

BERLIJN (ANP/DPA) - De herdenking in het Duitse parlement van de genocide in Srebrenica is overschaduwd door opmerkingen van de extreemrechtse Alternative für Deutschland (AfD). De grootste oppositiepartij bekritiseerde het gebruik van het begrip volkerenmoord.

19 minuten geleden
Duitse coalitiepartners ruziën over benoeming rechters

BERLIJN (ANP/DPA) - De benoeming van een aantal rechters van het Duitse Constitutionele Hof is uitgesteld, nadat er ruzie was ontstaan binnen de coalitie. Het christendemocratische blok van bondskanselier Friedrich Merz trok een paar uur voor de stemming in het parlement de steun in voor een kandidaat die was aangedragen door coalitiegenoot SPD.

24 minuten geleden
Trump lijkt rampendienst FEMA toch niet te willen opheffen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is toch niet van plan om de rampenbestrijdingsdienst FEMA op te heffen, schrijft The Washington Post. Hij zinspeelde maanden op de ontbinding van die organisatie, maar volgens functionarissen is dat niet meer aan de orde.

1 uur geleden
VN: bijna 800 doden bij poging voedselhulp te bereiken in Gaza

GENÈVE (ANP/RTR) - In de Gazastrook zijn sinds eind mei zeker 798 mensen omgekomen bij pogingen om voedselhulp te bereiken, meldt het VN-Mensenrechtenkantoor. De meeste doden vielen in de buurt van distributiepunten van de omstreden hulporganisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF).

1 uur geleden
Politico: Duitsland wil toch meer Amerikaanse F-35's kopen

BERLIJN (ANP) - Duitsland wil extra Amerikaanse F-35's bestellen, meldt nieuwsplatform Politico op gezag van bronnen. Duitsland streeft ernaar niet te afhankelijk te zijn van Amerikaans defensiematerieel, maar de gezamenlijke ontwikkeling van een nieuw Europees gevechtsvliegtuig loopt stroef.

2 uur geleden
Rubio ontmoet voor het eerst Chinese ambtgenoot Wang

KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft voor het eerst zijn Chinese ambtgenoot Wang Yi ontmoet. De ministers spraken elkaar op de ASEAN-top in Maleisië.

2 uur geleden
EU overweegt sancties als Israël hulpakkoord Gaza niet uitvoert

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie bereidt drukmiddelen voor tegen Israël, voor het geval de nieuwe afspraken over humanitaire hulp aan de Gazastrook niet worden nagekomen. Dat melden diplomatieke bronnen in Brussel aan het Duitse persbureau DPA.

7 uur geleden