Franse politie: sorry voor intimideren vrouw die sprak met Macron
GAILLAC (ANP/AFP) - De Franse politie heeft excuses aangeboden aan een vrouw die zegt dat ze is geïntimideerd door agenten, een dag nadat ze in de regio Tarn president Emmanuel Macron vroeg waarom hij mannen die verdacht worden van verkrachting in zijn regering heeft. Volgens de politie was er geen sprake van intimidatie, maar "we vinden het spijtig dat het bezoek verkeerd werd opgevat".
De agenten kwamen vrijdag naar de school waar de vrouw docent is. Volgens de politie deden ze dat, omdat de vrouw de dag ervoor in gesprek met Macron zou hebben gezegd dat zij ook zou zijn verkracht, ze wilden vragen of ze aangifte wilde doen hiervan. De lerares zei dat het gesprek echter snel een wending kreeg en tegen haar werd gezegd dat het "not done" is om zo tegen de president te praten. Ze sprak hem aan van achter een dranghek terwijl de president op bezoek was in de regio.
Ministers Gérald Darmanin en Damien Abad worden beschuldigd van verkrachting. Ze ontkennen allebei. Macron zei tegen de vrouw dat de ministers nog niet zijn veroordeeld en ze dus als onschuldig moeten worden gezien.
Meer uit Buitenland
PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.
4 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
9 uur geleden