Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse politie: sorry voor intimideren vrouw die sprak met Macron

Franse politie: sorry voor intimideren vrouw die sprak met Macron

GAILLAC (ANP/AFP) - De Franse politie heeft excuses aangeboden aan een vrouw die zegt dat ze is geïntimideerd door agenten, een dag nadat ze in de regio Tarn president Emmanuel Macron vroeg waarom hij mannen die verdacht worden van verkrachting in zijn regering heeft. Volgens de politie was er geen sprake van intimidatie, maar "we vinden het spijtig dat het bezoek verkeerd werd opgevat".

De agenten kwamen vrijdag naar de school waar de vrouw docent is. Volgens de politie deden ze dat, omdat de vrouw de dag ervoor in gesprek met Macron zou hebben gezegd dat zij ook zou zijn verkracht, ze wilden vragen of ze aangifte wilde doen hiervan. De lerares zei dat het gesprek echter snel een wending kreeg en tegen haar werd gezegd dat het "not done" is om zo tegen de president te praten. Ze sprak hem aan van achter een dranghek terwijl de president op bezoek was in de regio.

Ministers Gérald Darmanin en Damien Abad worden beschuldigd van verkrachting. Ze ontkennen allebei. Macron zei tegen de vrouw dat de ministers nog niet zijn veroordeeld en ze dus als onschuldig moeten worden gezien.

Meer uit Buitenland

Britse minister stapt op: vertrouwen in Starmer verloren

LONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.

6 minuten geleden
Abbas belooft op partijcongres nieuwe verkiezingen

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.

22 minuten geleden
Trump en Xi spreken bij staatsbanket van hoop op goede contacten

BEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.

1 uur geleden
Letse premier stapt op na crisis rond Oekraïense drones

RIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.

2 uur geleden
Dodental Kyiv loopt op na massale Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.

3 uur geleden
Witte Huis na ontmoeting Trump en Xi: goed overleg

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.

3 uur geleden
Voorzitter Filipijnse senaat: door ICC gezochte senator is weg

MANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.

4 uur geleden