Franse politie: sorry voor intimideren vrouw die sprak met Macron
GAILLAC (ANP/AFP) - De Franse politie heeft excuses aangeboden aan een vrouw die zegt dat ze is geïntimideerd door agenten, een dag nadat ze in de regio Tarn president Emmanuel Macron vroeg waarom hij mannen die verdacht worden van verkrachting in zijn regering heeft. Volgens de politie was er geen sprake van intimidatie, maar "we vinden het spijtig dat het bezoek verkeerd werd opgevat".
De agenten kwamen vrijdag naar de school waar de vrouw docent is. Volgens de politie deden ze dat, omdat de vrouw de dag ervoor in gesprek met Macron zou hebben gezegd dat zij ook zou zijn verkracht, ze wilden vragen of ze aangifte wilde doen hiervan. De lerares zei dat het gesprek echter snel een wending kreeg en tegen haar werd gezegd dat het "not done" is om zo tegen de president te praten. Ze sprak hem aan van achter een dranghek terwijl de president op bezoek was in de regio.
Ministers Gérald Darmanin en Damien Abad worden beschuldigd van verkrachting. Ze ontkennen allebei. Macron zei tegen de vrouw dat de ministers nog niet zijn veroordeeld en ze dus als onschuldig moeten worden gezien.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De burgemeester van Greater Manchester, Andy Burnham, zegt het te willen opnemen tegen de Britse premier Keir Starmer (Labour) als hij de lokale verkiezingen wint. Dat deed de bewindsman tijdens een BBC-debat met andere kandidaten die willen meedingen naar die parlementszetel. In het Verenigd Koninkrijk kunnen alleen parlementariërs meedingen in een zogeheten leiderschapsverkiezing. Regionale winst in Makerfield kan hem die plek in het parlement opleveren.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin zegt dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "elk moment" welkom is in Moskou als hij wil praten over een vredesakkoord. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de open brief die Zelensky eerder op donderdagavond publiceerde en die hij richtte aan Poetin.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het huidige conceptvoorstel voor een vredesovereenkomst met de Verenigde Staten bevat dubbelzinnigheden die moeten worden opgehelderd. Dat zegt Mohsen Rezaei, een hoge adviseur van opperste leider Mojtaba Khamenei, op de Iraanse staatstelevisie.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne wil direct met de Russische president Vladimir Poetin om tafel voor vredesonderhandelingen. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een publieke brief aan zijn Russische ambtgenoot. Tijdens die onderhandelingen is Zelensky bereid een volledig staakt-het-vuren in acht te nemen, "zoals gebruikelijk is".
4 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.
5 uur geleden