Franse politie pakt tientallen betogers op bij boerenprotesten
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tientallen betogers aangehouden die waren binnengedrongen in de belangrijkste groothandelsmarkt voor verse producten van de regio Parijs, tijdens de jongste landelijke protesten van boeren. Volgens Franse media zijn zeker 91 boeren opgepakt.
De demonstranten waren een opslagruimte binnengegaan in het enorme complex in Rungis ten zuiden van Parijs en veroorzaakten schade. Ze werden door de politie naar buiten geleid. Eerder waren al vijftien boeren in hechtenis genomen omdat zij met hun voertuigen toegangen tot de markt wilden blokkeren.
De autoriteiten gaven eerder al aan dat de betogende boeren op enige afstand van Parijs moeten blijven om te voorkomen dat zij het ook symbolisch belangrijke Rungis platleggen. De demonstranten mogen ook geen Parijse luchthavens blokkeren. Pantservoertuigen moeten het oprukken van tractoren beletten.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
8 uur geleden