Franse politie pakt tientallen betogers op bij boerenprotesten
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tientallen betogers aangehouden die waren binnengedrongen in de belangrijkste groothandelsmarkt voor verse producten van de regio Parijs, tijdens de jongste landelijke protesten van boeren. Volgens Franse media zijn zeker 91 boeren opgepakt.
De demonstranten waren een opslagruimte binnengegaan in het enorme complex in Rungis ten zuiden van Parijs en veroorzaakten schade. Ze werden door de politie naar buiten geleid. Eerder waren al vijftien boeren in hechtenis genomen omdat zij met hun voertuigen toegangen tot de markt wilden blokkeren.
De autoriteiten gaven eerder al aan dat de betogende boeren op enige afstand van Parijs moeten blijven om te voorkomen dat zij het ook symbolisch belangrijke Rungis platleggen. De demonstranten mogen ook geen Parijse luchthavens blokkeren. Pantservoertuigen moeten het oprukken van tractoren beletten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
6 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
6 uur geleden