Franse politie pakt tientallen betogers op bij boerenprotesten
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tientallen betogers aangehouden die waren binnengedrongen in de belangrijkste groothandelsmarkt voor verse producten van de regio Parijs, tijdens de jongste landelijke protesten van boeren. Volgens Franse media zijn zeker 91 boeren opgepakt.
De demonstranten waren een opslagruimte binnengegaan in het enorme complex in Rungis ten zuiden van Parijs en veroorzaakten schade. Ze werden door de politie naar buiten geleid. Eerder waren al vijftien boeren in hechtenis genomen omdat zij met hun voertuigen toegangen tot de markt wilden blokkeren.
De autoriteiten gaven eerder al aan dat de betogende boeren op enige afstand van Parijs moeten blijven om te voorkomen dat zij het ook symbolisch belangrijke Rungis platleggen. De demonstranten mogen ook geen Parijse luchthavens blokkeren. Pantservoertuigen moeten het oprukken van tractoren beletten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.
48 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.
11 uur geleden