Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse ploeg TotalEnergies legt Sagan voor twee jaar vast

Franse ploeg TotalEnergies legt Sagan voor twee jaar vast

PARIJS (ANP) - Wielrenner Peter Sagan rijdt de komende twee jaar voor Team TotalEnergies. De Franse ploeg meldde dinsdag dat de 31-jarige Slowaak samen met de Pool Maciej Bodnar en de Italiaan Daniel Oss zijn vastgelegd.

Sagan won zeven keer de groene trui in de Tour de France en won twaalf etappes. Hij werd drie keer wereldkampioen van 2015 tot en met 2017. Hij komt over van Bora-hansgrohe waar hij na vijf jaar vertrekt. Daarvoor reed hij bij Tinkoff, Cannondale en Liquigas.

"Dit nieuwe avontuur is heel spannend", kijkt Sagan vooruit. "Jean-René Bernaudeau is een manager die de wielerwereld wil veranderen. Ik hoop dit team te kunnen helpen om dat te bereiken en veel races te winnen in deze nieuwe kleuren. Voor nu blijf ik gefocust op doelen voor dit seizoen met mijn huidige team en ik zal deze winter met strijdlust bij mijn nieuwe ploeg beginnen."

Winnaarstype

"Peter is zonder twijfel de populairste renner ter wereld en een uitzonderlijk talent", zei Bernaudeau die trots is dat hij de Slowaak heeft aangetrokken. "Hij zal ons team veranderen. We hebben veel sportieve ambities en Peter is een winnaarstype. Hij zal ons overwinningen bezorgen, daar rekenen we op."

Volgens de ploegmanager zal de komst van Sagan, van fietsenleverancier Specialized en van kledingpartner Sportful het sportieve project van TotalEnergies in een stroomversnelling brengen. "Peter zal een belangrijk onderdeel zijn van onze ploeg in de klassiekers en in de Tour de France. Ook zal zijn ervaring de andere renners beter maken."

Meer uit Sport

Pieterse klopt Vollering en wint voor eerste keer Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Wielrenster Puck Pieterse heeft voor de eerste keer de Waalse Pijl gewonnen. De 22-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck was op de Muur van Hoei te sterk voor landgenote Demi Vollering, die net als vorig jaar tweede werd.

17 uur geleden
Brons voor judoka Van Krevel op EK in Montenegro

PODGORICA (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in de klasse tot 52 kilogram een bronzen medaille behaald. In de herkansingen rekende de 24-jarige judoka uit Spijkenisse af met de Hongaarse Reka Pupp (ippon) en de Israëlische Gefen Primo, die in de verlenging (golden score) met een ippon aan de kant werd gezet.

17 uur geleden
Pogacar wint voor tweede keer Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de tweede keer de Waalse Pijl gewonnen, de Ardenner wielerkoers die eindigt op de Muur van Hoei. De Sloveen van UAE Team Emirates versnelde op de slotklim en geen van zijn concurrenten kon volgen.

17 uur geleden
Pogacar wint voor tweede keer Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de tweede keer de Waalse Pijl gewonnen, de Ardenner wielerkoers die eindigt op de Muur van Hoei. De Sloveen van UAE Team Emirates versnelde op de slotklim en geen van zijn concurrenten kon volgen.

17 uur geleden
Judoka Jaring zevende op EK na verlies in herkansingen

PODGORICA (ANP) - Judoka Emiel Jaring heeft op de EK in de klasse tot 60 kilogram geen medaille weten te veroveren. De 25-jarige Purmerender ging in de herkansingen direct onderuit tegen de Armeniër Asjik Andrejan en werd zevende.

21 uur geleden
Van de Zandschulp toch in hoofdschema masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is alsnog toegelaten tot het masterstoernooi van Madrid. De 29-jarige Nederlander verloor dinsdag in de kwalificaties van Juan Manuel Cerúndolo, maar mag als lucky loser toch meedoen.

1 dag geleden
Van de Zandschulp strandt in kwalificaties masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om het hoofdschema te bereiken van het masterstoernooi van Madrid. De 29-jarige tennisser verloor in drie sets op het Spaanse gravel van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-7 (3) 7-5 6-7 (5).

1 dag geleden