Franse ploeg TotalEnergies legt Sagan voor twee jaar vast
PARIJS (ANP) - Wielrenner Peter Sagan rijdt de komende twee jaar voor Team TotalEnergies. De Franse ploeg meldde dinsdag dat de 31-jarige Slowaak samen met de Pool Maciej Bodnar en de Italiaan Daniel Oss zijn vastgelegd.
Sagan won zeven keer de groene trui in de Tour de France en won twaalf etappes. Hij werd drie keer wereldkampioen van 2015 tot en met 2017. Hij komt over van Bora-hansgrohe waar hij na vijf jaar vertrekt. Daarvoor reed hij bij Tinkoff, Cannondale en Liquigas.
"Dit nieuwe avontuur is heel spannend", kijkt Sagan vooruit. "Jean-René Bernaudeau is een manager die de wielerwereld wil veranderen. Ik hoop dit team te kunnen helpen om dat te bereiken en veel races te winnen in deze nieuwe kleuren. Voor nu blijf ik gefocust op doelen voor dit seizoen met mijn huidige team en ik zal deze winter met strijdlust bij mijn nieuwe ploeg beginnen."
Winnaarstype
"Peter is zonder twijfel de populairste renner ter wereld en een uitzonderlijk talent", zei Bernaudeau die trots is dat hij de Slowaak heeft aangetrokken. "Hij zal ons team veranderen. We hebben veel sportieve ambities en Peter is een winnaarstype. Hij zal ons overwinningen bezorgen, daar rekenen we op."
Volgens de ploegmanager zal de komst van Sagan, van fietsenleverancier Specialized en van kledingpartner Sportful het sportieve project van TotalEnergies in een stroomversnelling brengen. "Peter zal een belangrijk onderdeel zijn van onze ploeg in de klassiekers en in de Tour de France. Ook zal zijn ervaring de andere renners beter maken."
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
13 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
20 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
23 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
1 dag geleden