Franse ploeg TotalEnergies legt Sagan voor twee jaar vast
PARIJS (ANP) - Wielrenner Peter Sagan rijdt de komende twee jaar voor Team TotalEnergies. De Franse ploeg meldde dinsdag dat de 31-jarige Slowaak samen met de Pool Maciej Bodnar en de Italiaan Daniel Oss zijn vastgelegd.
Sagan won zeven keer de groene trui in de Tour de France en won twaalf etappes. Hij werd drie keer wereldkampioen van 2015 tot en met 2017. Hij komt over van Bora-hansgrohe waar hij na vijf jaar vertrekt. Daarvoor reed hij bij Tinkoff, Cannondale en Liquigas.
"Dit nieuwe avontuur is heel spannend", kijkt Sagan vooruit. "Jean-René Bernaudeau is een manager die de wielerwereld wil veranderen. Ik hoop dit team te kunnen helpen om dat te bereiken en veel races te winnen in deze nieuwe kleuren. Voor nu blijf ik gefocust op doelen voor dit seizoen met mijn huidige team en ik zal deze winter met strijdlust bij mijn nieuwe ploeg beginnen."
Winnaarstype
"Peter is zonder twijfel de populairste renner ter wereld en een uitzonderlijk talent", zei Bernaudeau die trots is dat hij de Slowaak heeft aangetrokken. "Hij zal ons team veranderen. We hebben veel sportieve ambities en Peter is een winnaarstype. Hij zal ons overwinningen bezorgen, daar rekenen we op."
Volgens de ploegmanager zal de komst van Sagan, van fietsenleverancier Specialized en van kledingpartner Sportful het sportieve project van TotalEnergies in een stroomversnelling brengen. "Peter zal een belangrijk onderdeel zijn van onze ploeg in de klassiekers en in de Tour de France. Ook zal zijn ervaring de andere renners beter maken."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
5 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
7 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
8 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
10 uur geleden