Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse ploeg arriveert met Mbappé in Leipzig

Franse ploeg arriveert met Mbappé in Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Kylian Mbappé is met de Franse voetbalploeg in Leipzig gearriveerd. De aanvoerder stapte zonder pleister op zijn gebroken neus de spelersbus uit en liep een hotel binnen.

Grote vraag is of de sterspeler van de Fransen vrijdagavond in actie kan komen tegen het Nederlands elftal op het EK. Didier Deschamps geeft mogelijk vanaf 17.30 uur duidelijkheid tijdens een persconferentie in het Leipzig Stadium. Frankrijk traint vanaf 18.30 uur in het stadion waar RB Leipzig alle thuisduels speelt.

Mbappé brak maandagavond zijn neus tijdens het gewonnen duel met Oostenrijk (1-0). Woensdag liet hij zich kort zien op de training. Mbappé trainde apart met een fysieke trainer, met een pleister over zijn gebroken neus, maar droeg geen gezichtsmasker.

Snelle terugkeer

Veel Franse media meldden dinsdag dat Mbappé het duel met het Nederlandse elftal zou missen. Inmiddels houden ze echter rekening met een snelle terugkeer van de topscorer van finalist van het laatste WK. Franse journalisten denken nu te weten dat Mbappé tegen Oranje wil spelen als zijn masker redelijk comfortabel aanvoelt. Hij zou het masker het liefst donderdagavond op de training willen testen.

Maskers voor topsporters worden vaak op maat gemaakt en met bandjes aan het hoofd bevestigd. Ze wegen vaak slechts 50 gram. Maskers beschermen een gebroken neus tegen de bal, of weer een klap, elleboog of botsing. Dat wil niet zeggen dat het geen pijn doet als de gezichtsbescherming wordt aangeraakt.

Meer uit Voetbal

Van Bommel met België opnieuw onderuit tegen Frankrijk

SAINT-DENIS (ANP) - Mark van Bommel heeft als bondscoach van het Belgische nationale voetbalelftal opnieuw verloren van Frankrijk. In de Nations League gingen de Rode Duivels maandagavond een week na de 1-0-thuisnederlaag met 4-1 onderuit in de uitwedstrijd tegen het Franse elftal van bondscoach Zinédine Zidane.

3 uur geleden
NAC wil zware straf voor vuurwerkafsteker in uitvak bij Vitesse

BREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.

7 uur geleden
Hato genomineerd voor Golden Boy-award voor voetbaltalent

TURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.

7 uur geleden
Portugese voetbalbond wil oplossing 'misverstand' over Ronaldo

LISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.

14 uur geleden
Advocaat met Curaçao naar kwartfinales CONCACAF Nations League

PORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.

17 uur geleden
Xavi houdt goed gevoel over aan start, maar ziet verbeterpunten

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi

1 dag geleden
Titelverdediger Portugal naar kwartfinale Nations League

PORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.

1 dag geleden