Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse ploeg arriveert met Mbappé in Leipzig

Franse ploeg arriveert met Mbappé in Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Kylian Mbappé is met de Franse voetbalploeg in Leipzig gearriveerd. De aanvoerder stapte zonder pleister op zijn gebroken neus de spelersbus uit en liep een hotel binnen.

Grote vraag is of de sterspeler van de Fransen vrijdagavond in actie kan komen tegen het Nederlands elftal op het EK. Didier Deschamps geeft mogelijk vanaf 17.30 uur duidelijkheid tijdens een persconferentie in het Leipzig Stadium. Frankrijk traint vanaf 18.30 uur in het stadion waar RB Leipzig alle thuisduels speelt.

Mbappé brak maandagavond zijn neus tijdens het gewonnen duel met Oostenrijk (1-0). Woensdag liet hij zich kort zien op de training. Mbappé trainde apart met een fysieke trainer, met een pleister over zijn gebroken neus, maar droeg geen gezichtsmasker.

Snelle terugkeer

Veel Franse media meldden dinsdag dat Mbappé het duel met het Nederlandse elftal zou missen. Inmiddels houden ze echter rekening met een snelle terugkeer van de topscorer van finalist van het laatste WK. Franse journalisten denken nu te weten dat Mbappé tegen Oranje wil spelen als zijn masker redelijk comfortabel aanvoelt. Hij zou het masker het liefst donderdagavond op de training willen testen.

Maskers voor topsporters worden vaak op maat gemaakt en met bandjes aan het hoofd bevestigd. Ze wegen vaak slechts 50 gram. Maskers beschermen een gebroken neus tegen de bal, of weer een klap, elleboog of botsing. Dat wil niet zeggen dat het geen pijn doet als de gezichtsbescherming wordt aangeraakt.

Meer uit Voetbal

Lebreton verlengt contract met NEC tot medio 2030

NIJMEGEN (ANP) - De Franse voetballer Noé Lebreton heeft zijn contract bij NEC tot de zomer van 2030 verlengd. Dat zijn de 22-jarige middenvelder en de club uit Nijmegen overeengekomen.

5 uur geleden
Spaanse voetbalbond schrapt bekerduels na dodelijk treinongeluk

MADRID (ANP) - De Spaanse voetbalbond heeft de 24 bekerwedstrijden geannuleerd die voor woensdag op het programma stonden. Het besluit volgt op het dodelijke treinongeluk nabij Urda. Dat heeft de Spaanse radiozender COPE bekendgemaakt.

6 uur geleden
Boete en voorwaardelijke straf Feyenoord om vuurwerk bij Cambuur

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft Feyenoord een boete van 7500 euro en een voorwaardelijke straf van het spelen van een uitwedstrijd zonder publiek opgelegd vanwege het vuurwerkgeweld van de Feyenoord-supporters in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur op 23 augustus. Dat heeft de KNVB woensdag bekendgemaakt.

9 uur geleden
Kuijt interim-trainer Fenerbahçe na vertrek Kartal

ISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt is aangesteld als interim-trainer bij Fenerbahçe na het vertrek van hoofdtrainer İsmail Kartal. Dat heeft de Turkse voetbalclub woensdag bekendgemaakt. Kartal stapte dinsdag op na de competitienederlaag van een dag eerder op bezoek bij rivaal Galatasaray (2-1).

10 uur geleden
China neemt verontschuldiging Mbappé over Mao-opmerking 'serieus'

BEIJING (ANP/AFP) - China neemt de verontschuldiging van voetballer Kylian Mbappé met betrekking tot een opmerking die hij had gemaakt over Mao Zedong "serieus". Dat zei buitenlandwoordvoerder Guo Jiakun woensdag tijdens een regulier persmoment. "We nemen de verontschuldiging die het betreffende individu heeft gemaakt serieus", aldus de woordvoerder.

10 uur geleden
Arsenal verliest om drone stilgelegd bekerduel na strafschoppen

FLEETWOOD (ANP) - Landskampioen Arsenal is in de achtste finales van de League Cup uitgeschakeld door Fleetwood Town, een team uit het vierde niveau in Engeland. De ploeg van trainer Mikel Arteta verloor, met Jurriën Timber in de basis, na strafschoppen. De wedstrijd werd vlak na de aftrap een kleine tien minuten stilgelegd vanwege een overvliegende drone, maar kon daarna worden hervat.

18 uur geleden
Oud-bekerwinnaar Go Ahead wint in eerste ronde van amateurs HFC

HAARLEM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de eerste ronde van de KNVB-beker een eenvoudige overwinning geboekt bij de amateurs van Koninklijke HFC. De oud-bekerwinnaars uit Deventer waren met 5-0 te sterk.

18 uur geleden