Franse ploeg arriveert met Mbappé in Leipzig
LEIPZIG (ANP) - Kylian Mbappé is met de Franse voetbalploeg in Leipzig gearriveerd. De aanvoerder stapte zonder pleister op zijn gebroken neus de spelersbus uit en liep een hotel binnen.
Grote vraag is of de sterspeler van de Fransen vrijdagavond in actie kan komen tegen het Nederlands elftal op het EK. Didier Deschamps geeft mogelijk vanaf 17.30 uur duidelijkheid tijdens een persconferentie in het Leipzig Stadium. Frankrijk traint vanaf 18.30 uur in het stadion waar RB Leipzig alle thuisduels speelt.
Mbappé brak maandagavond zijn neus tijdens het gewonnen duel met Oostenrijk (1-0). Woensdag liet hij zich kort zien op de training. Mbappé trainde apart met een fysieke trainer, met een pleister over zijn gebroken neus, maar droeg geen gezichtsmasker.
Snelle terugkeer
Veel Franse media meldden dinsdag dat Mbappé het duel met het Nederlandse elftal zou missen. Inmiddels houden ze echter rekening met een snelle terugkeer van de topscorer van finalist van het laatste WK. Franse journalisten denken nu te weten dat Mbappé tegen Oranje wil spelen als zijn masker redelijk comfortabel aanvoelt. Hij zou het masker het liefst donderdagavond op de training willen testen.
Maskers voor topsporters worden vaak op maat gemaakt en met bandjes aan het hoofd bevestigd. Ze wegen vaak slechts 50 gram. Maskers beschermen een gebroken neus tegen de bal, of weer een klap, elleboog of botsing. Dat wil niet zeggen dat het geen pijn doet als de gezichtsbescherming wordt aangeraakt.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - PSV heeft met een 2-1-nederlaag bij ADO Den Haag punten verspeeld in de Eredivisie. De ploeg van trainer Peter Bosz speelde ruim een helft met een man minder. Sven Mijnans, maker van de openingstreffer, werd bij een Eindhovense voorsprong met twee keer geel weggestuurd. Juho Kilo zorgde voor de gelijkmaker. Matěj Šín maakte vlak voor het laatste fluitsignaal de winnende treffer voor ADO.
56 minuten geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege geboekt bij Brentford. De formatie van trainer Andoni Iraola won in Londen met 2-1 dankzij twee treffers in het laatste halfuur. De thuisploeg eindigde het duel met negen man. Oranje-international Jeremie Frimpong liep een blessure op tijdens een korte invalbeurt.
58 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Borussia Dortmund heeft ondanks puntenverlies in de uitwedstrijd bij Union Berlin de koppositie in de Bundesliga veroverd. De ploeg van Oranje-international Joey Veerman, die de hele wedstrijd op de bank zat, bleef in Berlijn steken op 0-0.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Coach José Mourinho van Real Madrid heeft diep respect voor Vinícius Júnior, de Braziliaanse sterspeler die in Spanje vaak mikpunt is van racistische beledigingen.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - SC Heerenveen heeft de thuiswedstrijd tegen Excelsior met 4-0 gewonnen. De club passeerde de tegenstander uit Rotterdam op de ranglijst.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid eist dat Javier Tebas aftreedt als voorzitter van de Spaanse voetbalcompetitie La Liga en vicevoorzitter van de Spaanse voetbalbond. De topbestuurder vergeleek de propagandamethoden van Real onlangs met die van het naziregime in de Tweede Wereldoorlog.
1 dag geledenSPLIT (ANP) - De Kroatische voetbalbond onderzoekt welke supporters van Hajduk Split zich donderdag hebben misdragen rond en tijdens het thuisduel met Ajax in de Conference League. "We blijven ons inzetten voor een voetbalwereld waarin geen plaats is voor racisme, antisemitisme, discriminatie of enige andere vorm van haat", laat de bond in een statement weten.
1 dag geleden