Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse ploeg arriveert met Mbappé in Leipzig

Franse ploeg arriveert met Mbappé in Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Kylian Mbappé is met de Franse voetbalploeg in Leipzig gearriveerd. De aanvoerder stapte zonder pleister op zijn gebroken neus de spelersbus uit en liep een hotel binnen.

Grote vraag is of de sterspeler van de Fransen vrijdagavond in actie kan komen tegen het Nederlands elftal op het EK. Didier Deschamps geeft mogelijk vanaf 17.30 uur duidelijkheid tijdens een persconferentie in het Leipzig Stadium. Frankrijk traint vanaf 18.30 uur in het stadion waar RB Leipzig alle thuisduels speelt.

Mbappé brak maandagavond zijn neus tijdens het gewonnen duel met Oostenrijk (1-0). Woensdag liet hij zich kort zien op de training. Mbappé trainde apart met een fysieke trainer, met een pleister over zijn gebroken neus, maar droeg geen gezichtsmasker.

Snelle terugkeer

Veel Franse media meldden dinsdag dat Mbappé het duel met het Nederlandse elftal zou missen. Inmiddels houden ze echter rekening met een snelle terugkeer van de topscorer van finalist van het laatste WK. Franse journalisten denken nu te weten dat Mbappé tegen Oranje wil spelen als zijn masker redelijk comfortabel aanvoelt. Hij zou het masker het liefst donderdagavond op de training willen testen.

Maskers voor topsporters worden vaak op maat gemaakt en met bandjes aan het hoofd bevestigd. Ze wegen vaak slechts 50 gram. Maskers beschermen een gebroken neus tegen de bal, of weer een klap, elleboog of botsing. Dat wil niet zeggen dat het geen pijn doet als de gezichtsbescherming wordt aangeraakt.

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

10 uur geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

10 uur geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

10 uur geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

11 uur geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

11 uur geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

21 uur geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

23 uur geleden