Franse parlementaire commissie vindt compromis voor begroting
PARIJS (ANP) - Een speciale parlementaire commissie van zeven leden van de Franse Tweede Kamer en zeven senatoren heeft na lang onderhandelen een compromis bereikt over een begrotingsvoorstel. Premier François Bayrou hoopt dat het voorstel hem helpt bij het verzamelen van een meerderheid in de Kamer voor een nieuwe begroting. De Franse regering en economie kampen met een uit de hand lopende schuldenlast.
Onder de volksvertegenwoordigers is grote onenigheid over de staatsuitgaven, en over welke uitgaven verminderd moeten worden en waar niet bezuinigd mag worden.
Maandag buigt de Franse Tweede Kamer zich over de nieuwe begrotingsvoorstellen. Bayrou heeft geen meerderheid en is bij elke stemming afhankelijk van oppositiepartijen om het uit te voeren. Hij kan wel een stemming vermijden en het beleid buiten het parlement om doorvoeren. Dat kunnen de parlementariërs dan alleen nog tegenhouden door in meerderheid het vertrouwen in de regering op te zeggen en ze naar huis te sturen. Dat overkwam Bayrous voorganger Michel Barnier in september toen de meerderheid zijn begrotingsvoorstellen had afgewezen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump klaagt zakenkrant Wall Street Journal weer aan. Hij eist minstens 10 miljard dollar aan compensatie vanwege berichtgeving over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
50 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Een Keniaanse kostschool is getroffen door een dodelijke brand in een slaapzaal. Er zijn volgens de politie naar schatting vijftien leerlingen om het leven gekomen. Ook is er een onbekend aantal gewonden.
54 minuten geledenRICHMOND (ANP) - Een ex-functionaris van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA is opgepakt na de vondst van 303 goudstaven in zijn huis. Hij zou het goud met een waarde van ruim 40 miljoen dollar (circa 34,5 miljoen euro) van zijn werk mee naar huis hebben genomen, melden Amerikaanse media.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
6 uur geleden