Franse parlementaire commissie vindt compromis voor begroting
PARIJS (ANP) - Een speciale parlementaire commissie van zeven leden van de Franse Tweede Kamer en zeven senatoren heeft na lang onderhandelen een compromis bereikt over een begrotingsvoorstel. Premier François Bayrou hoopt dat het voorstel hem helpt bij het verzamelen van een meerderheid in de Kamer voor een nieuwe begroting. De Franse regering en economie kampen met een uit de hand lopende schuldenlast.
Onder de volksvertegenwoordigers is grote onenigheid over de staatsuitgaven, en over welke uitgaven verminderd moeten worden en waar niet bezuinigd mag worden.
Maandag buigt de Franse Tweede Kamer zich over de nieuwe begrotingsvoorstellen. Bayrou heeft geen meerderheid en is bij elke stemming afhankelijk van oppositiepartijen om het uit te voeren. Hij kan wel een stemming vermijden en het beleid buiten het parlement om doorvoeren. Dat kunnen de parlementariërs dan alleen nog tegenhouden door in meerderheid het vertrouwen in de regering op te zeggen en ze naar huis te sturen. Dat overkwam Bayrous voorganger Michel Barnier in september toen de meerderheid zijn begrotingsvoorstellen had afgewezen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.
1 uur geledenNAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
8 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
10 uur geleden