Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse parlementaire commissie vindt compromis voor begroting

Franse parlementaire commissie vindt compromis voor begroting

PARIJS (ANP) - Een speciale parlementaire commissie van zeven leden van de Franse Tweede Kamer en zeven senatoren heeft na lang onderhandelen een compromis bereikt over een begrotingsvoorstel. Premier François Bayrou hoopt dat het voorstel hem helpt bij het verzamelen van een meerderheid in de Kamer voor een nieuwe begroting. De Franse regering en economie kampen met een uit de hand lopende schuldenlast.

Onder de volksvertegenwoordigers is grote onenigheid over de staatsuitgaven, en over welke uitgaven verminderd moeten worden en waar niet bezuinigd mag worden.

Maandag buigt de Franse Tweede Kamer zich over de nieuwe begrotingsvoorstellen. Bayrou heeft geen meerderheid en is bij elke stemming afhankelijk van oppositiepartijen om het uit te voeren. Hij kan wel een stemming vermijden en het beleid buiten het parlement om doorvoeren. Dat kunnen de parlementariërs dan alleen nog tegenhouden door in meerderheid het vertrouwen in de regering op te zeggen en ze naar huis te sturen. Dat overkwam Bayrous voorganger Michel Barnier in september toen de meerderheid zijn begrotingsvoorstellen had afgewezen.

Meer uit Buitenland

Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

2 uur geleden
Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

2 uur geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

3 uur geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

3 uur geleden
Denemarken steekt miljarden in extra defensie Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.

4 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie meldt 3428 doden door protesten in Iran

OSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.

5 uur geleden
VS kondigen tweede fase aan van bestandsakkoord Gazastrook

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".

5 uur geleden