
Franse overheid kan ingrijpen bij stakingen olieraffinaderijen
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid kan gaan ingrijpen om een einde te maken aan de stakingen bij olieraffinaderijen waardoor veel pompstations in Frankrijk zonder brandstof zijn komen te zitten. Transportminister Clement Beaune zei op de Franse radio dat de overheid alle opties bekijkt. Als er binnen een paar dagen geen akkoord is gesloten tussen vakbonden en oliebedrijven, verklaarde hij, zullen er extra maatregelen genomen worden, waaronder mogelijke beslaglegging op raffinaderijen.
"De situatie is moeilijk en we moeten een oplossing vinden. We staan niet toe dat de blokkades doorgaan", aldus Beaune. Maandag voerde premier Elisabeth Borne crisisoverleg met ministers over de situatie. Door de brandstoftekorten zijn lange rijen aan pompstations ontstaan en zijn ook Nederlanders in Frankrijk gestrand met een lege tank. Met name in het noorden van het land en in de regio rond Parijs is de situatie nijpend.
De Franse minister van Financiƫn Bruno Le Maire zei dat binnen enkele uren een oplossing gevonden moet worden voor de stakingen. "Onze landgenoten mogen hier niet het slachtoffer van worden", aldus Le Maire op de radio. President Emmanuel Macron riep maandag oliebedrijven en bonden op verantwoord te handelen om een einde te maken aan de stakingen, en zei dat blokkades van raffinaderijen geen juiste manier zijn om te onderhandelen. Frankrijk heeft al strategische brandstofvoorraden vrijgegeven om pompstations te bevoorraden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders maakt inmiddels af en toe gebruik van AI. Het gebruik van kunstmatige intelligentie, bijvoorbeeld voor het verbeteren van teksten of bewerken van foto's, is in een jaar tijd met 12 procent toegenomen. Dat meldt ING op basis van eigen onderzoek.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. De elektrische autofabrikant Tesla eindigde 5,3 procent lager na de opgelaaide ruzie tussen topman Elon Musk en de Amerikaanse president Donald Trump. Trump heeft gedreigd om te bezuinigen op overheidsgeld voor Musks bedrijven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet na te denken over een mogelijke verlenging van de pauze die hij heeft ingesteld op hogere importheffingen voor tientallen handelspartners. Dat zei hij tegen journalisten aan boord van het presidentiƫle vliegtuig Air Force One.
10 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe caravans en campers in Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Van alle caravans en kampeerauto's in ons land staan de meeste geregistreerd in de provincie Noord-Brabant.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse luchtvaartautoriteit DGAC heeft luchtvaartmaatschappijen gevraagd hun vluchten van en naar Parijse luchthavens op donderdag met een kwart te verminderen. Dat is het gevolg van een aangekondigde staking door luchtverkeersleiders. De oproep geldt onder meer voor de drukke Parijse luchthaven Charles de Gaulle.
11 uur geleden