Franse overheid doet nieuw bod op strategische onderdelen Atos
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse overheid heeft een nieuw bod van tot 625 miljoen euro uitgebracht op strategische onderdelen van het noodlijdende IT-concern Atos. De Franse regering wil daarmee voorkomen dat deze diensten, die van nationaal belang zijn, in buitenlandse handen vallen. Het nieuwe bod volgt op het verlopen van een eerder bod van de overheid en geldt tot mei volgend jaar.
Het niet-bindende bod zou betekenen dat Atos zijn geavanceerde computeractiviteiten van zijn divisie Big Data & Security (BDS) verkoopt aan de staat. De Franse staat bood eerder aan om onder meer de supercomputers van het bedrijf te kopen in een breder bod van 700 miljoen euro, dat inmiddels is verlopen en dat ook andere onderdelen omvatte.
Atos zei maandag dat het ook een formeel verkoopproces zal starten voor de resterende onderdelen van de BDS-divisie. Het Franse ministerie van Financiën stelde in een afzonderlijke verklaring dat de verkoop van de resterende BDS-activiteiten gebaseerd zal zijn op een lijst van potentiële kopers die door de Franse overheid is goedgekeurd. Het Franse defensiebedrijf Thales zei eerder al eventueel interesse te hebben in enkele van die activiteiten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
9 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
11 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
11 uur geleden