Franse overheid doet nieuw bod op strategische onderdelen Atos
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse overheid heeft een nieuw bod van tot 625 miljoen euro uitgebracht op strategische onderdelen van het noodlijdende IT-concern Atos. De Franse regering wil daarmee voorkomen dat deze diensten, die van nationaal belang zijn, in buitenlandse handen vallen. Het nieuwe bod volgt op het verlopen van een eerder bod van de overheid en geldt tot mei volgend jaar.
Het niet-bindende bod zou betekenen dat Atos zijn geavanceerde computeractiviteiten van zijn divisie Big Data & Security (BDS) verkoopt aan de staat. De Franse staat bood eerder aan om onder meer de supercomputers van het bedrijf te kopen in een breder bod van 700 miljoen euro, dat inmiddels is verlopen en dat ook andere onderdelen omvatte.
Atos zei maandag dat het ook een formeel verkoopproces zal starten voor de resterende onderdelen van de BDS-divisie. Het Franse ministerie van Financiën stelde in een afzonderlijke verklaring dat de verkoop van de resterende BDS-activiteiten gebaseerd zal zijn op een lijst van potentiële kopers die door de Franse overheid is goedgekeurd. Het Franse defensiebedrijf Thales zei eerder al eventueel interesse te hebben in enkele van die activiteiten.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
2 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
3 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
18 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
21 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
23 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
1 dag geleden