Franse overheid doet nieuw bod op strategische onderdelen Atos
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse overheid heeft een nieuw bod van tot 625 miljoen euro uitgebracht op strategische onderdelen van het noodlijdende IT-concern Atos. De Franse regering wil daarmee voorkomen dat deze diensten, die van nationaal belang zijn, in buitenlandse handen vallen. Het nieuwe bod volgt op het verlopen van een eerder bod van de overheid en geldt tot mei volgend jaar.
Het niet-bindende bod zou betekenen dat Atos zijn geavanceerde computeractiviteiten van zijn divisie Big Data & Security (BDS) verkoopt aan de staat. De Franse staat bood eerder aan om onder meer de supercomputers van het bedrijf te kopen in een breder bod van 700 miljoen euro, dat inmiddels is verlopen en dat ook andere onderdelen omvatte.
Atos zei maandag dat het ook een formeel verkoopproces zal starten voor de resterende onderdelen van de BDS-divisie. Het Franse ministerie van Financiën stelde in een afzonderlijke verklaring dat de verkoop van de resterende BDS-activiteiten gebaseerd zal zijn op een lijst van potentiële kopers die door de Franse overheid is goedgekeurd. Het Franse defensiebedrijf Thales zei eerder al eventueel interesse te hebben in enkele van die activiteiten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in maart op jaarbasis toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 301 bedrijven failliet. Dat zijn 32 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, een stijging van 12 procent. Ten opzichte van februari daalde het aantal faillissementen wel, met 3 procent.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in februari verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en transportmiddelen uitgevoerd. De uitvoer van voedings- en genotmiddelen was echter lager. De exportgroei kwam uit op 1,6 procent.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland neemt dit jaar af, verwacht kredietverzekeraar Atradius. Voor volgend jaar rekent Atradius wel weer op een toename.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.
17 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.
19 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.
20 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
22 uur geleden