Franse oud-president Hollande wil meedoen aan verkiezingen
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-president Francois Hollande heeft voor een verrassing gezorgd door een politieke comeback aan te kondigen. De socialist wil zich in het departement Corrèze kandidaat stellen bij de parlementsverkiezingen. "Een uitzonderlijk besluit voor een uitzonderlijke situatie", zei hij tegen journalisten in de plaats Tulle.
Hollande is de voorganger van de huidige president, Emmanuel Macron. Hij zat tussen 2012 en 2017 in het Élysée en stelde zich daarna niet herkiesbaar. Hij was toen volgens peilingen zeer impopulair. Zijn Parti Socialiste reageert publiekelijk koeltjes op het nieuws dat Hollande nu in het parlement wil komen. Een belangrijke partijfunctionaris liet alleen weten dat "kennis is genomen" van dat voornemen.
Het is niet de eerste keer dat een voormalige president meedoet aan parlementsverkiezingen. Valery Giscard d'Estaing deed dat in de jaren tachtig met succes nadat hij de presidentsverkiezingen had verloren. Of het Hollande ook lukt om in het parlement te komen, kan binnen enkele weken duidelijk worden. Fransen gaan op 30 juni en op 7 juli naar de stembus.
Macron schreef de verkiezingen uit nadat de rechts-nationalistische RN van Marine Le Pen een grote overwinning boekte bij de Europese verkiezingen van deze maand. Die partij voert ook de peilingen aan voor de parlementsverkiezingen. Hollande heeft al steun uitgesproken voor een nieuw samenwerkingsverband van linkse partijen. Hij zei dat alles gedaan moet worden om te voorkomen dat uiterst rechts aan de macht komt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.
20 minuten geledenBEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
11 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
11 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
12 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
13 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
14 uur geleden