Franse oud-president Hollande koploper in eigen kiesdistrict
CORRÈZE (ANP/BELGA) - De voormalige Franse president François Hollande (2012-2017), die na zeven jaar een politieke comeback maakt, is als koploper uit de eerste ronde van de parlementsverkiezingen in zijn kiesdistrict Corrèze gekomen. Hij haalde 37,65 procent van de stemmen.
De 69-jarige Hollande is kandidaat voor de linkse coalitie Nieuw Volksfront. Zijn partij, de Socialistische Partij, is in die alliantie gestapt.
In zijn district versloeg Hollande in de eerste ronde de kandidaat van radicaal-rechts, Maïtey Pougey. Zij haalde 30,86 procent. Met Francis Dubois (28,63 procent) van de uiterst rechtse Les Républicains haalt nog een derde kandidaat de tweede ronde.
In de tweede ronde wordt gestemd in alle kiesdistricten waar geen kandidaat in een keer een meerderheid heeft gehaald.
In een toespraak riep Hollande op tot de vorming van een front om te verhinderen dat radicaal-rechts in de tweede ronde een absolute meerderheid in het parlement wint.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
58 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.
1 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
14 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
14 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
16 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
17 uur geleden