Franse oud-premier Balladur (91) vrijgesproken in corruptieproces
PARIJS (ANP) - Een speciaal Frans tribunaal heeft de voormalige premier Èdouard Balladur vrijgesproken van onwettige praktijken in de jaren negentig bij de financiering van zijn verkiezingscampagne van destijds. Het Gerechtshof van de Republiek bevond de 91-jarige Balladur niet schuldig aan de beschuldigingen dat hij steekpenningen had aangenomen en gebruikt om een gooi naar het presidentschap te doen.
Dit hof, dat uitsluitend misdragingen van bewindslieden berecht, achtte in deze affaire Balladurs toenmalige minister van Defensie, François Léotard, wel schuldig aan malversaties. Hij kreeg daarom een boete van 100.000 euro en twee jaar voorwaardelijke gevangenisstraf. De rechtszaken vloeien voort uit een schandaal in de jaren negentig rond de verkoop van Franse duikboten aan de Pakistaanse marine. Franse topfiguren zouden discreet met steekpenningen hebben gesmeten en Pakistanen andere voordeeltjes hebben toegezegd om Franse onderzeeërs van het type Agosta te kopen bij de onderneming DCNS, terwijl de Pakistaanse marine al voor Britse duikboten had gekozen.
Het was in die dagen in Frankrijk op zich niet illegaal om mogelijke klanten voordelen of geld te bieden, maar rond de verkoop van de Agosta-duikboten aan Pakistan zijn erg veel schandalen ontstaan waarbij veel topmensen uit die tijd betrokken zouden zijn geweest. Het wordt de affaire-Karachi genoemd en is nog steeds onderdeel van rechtszaken en procedures.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Bij een Russische droneaanval in de omgeving van de Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag één persoon om het leven gekomen en zijn elf anderen gewond geraakt. Dat hebben de plaatselijke autoriteiten bekendgemaakt.
31 minuten geledenSTOCKTON (ANP/RTR) - Bij een schietpartij tijdens een familiebijeenkomst in de Noord-Californische stad Stockton zijn zaterdagavond vier mensen om het leven gekomen en raakten tien anderen gewond. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Commissies in beide kamers van het Amerikaanse Congres gaan het optreden van het Pentagon onderzoeken na berichtgeving dat minister van Defensie Pete Hegseth opdracht zou hebben gegeven om alle opvarenden van een vermoedelijk drugsbootje in de Caribische Zee te doden. Dat meldt The Washington Post.
4 uur geledenMOISSAC (ANP) - De Franse radicaal-rechtse politicus Jordan Bardella is zaterdag tijdens een signeersessie in het zuidwesten van Frankrijk met een ei op het hoofd geslagen.
6 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De linkse Hondurese presidentskandidaat Rixi Moncada beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van verkiezingsinmenging. Moncada, een partijgenoot van de zittende president Xiomara Castro, zegt dat nadat Trump steun had uitgesproken voor haar rechtse tegenstander Nasry Asfura.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De regering van Venezuela veroordeelt de waarschuwing van Donald Trump dat het luchtruim boven het land als gesloten moet worden beschouwd. In een reactie noemt het ministerie van Buitenlandse Zaken de opmerking van de Amerikaanse president een "kolonialistische dreiging".
11 uur geledenVILNIUS (ANP/BELGA) - Een Belgische militair die vrijdag zwaargewond raakte bij een oefening met mortieren in Litouwen, is overleden. Dat zeggen minister van Defensie Theo Francken en legerleider Frederik Vansina, zaterdag in een gezamenlijk persbericht.
13 uur geleden