Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse oud-medewerker Jeffrey Epstein dood aangetroffen in cel

Franse oud-medewerker Jeffrey Epstein dood aangetroffen in cel

PARIJS (ANP/RTR) - De Fransman Jean-Luc Brunel, een oud-werknemer van de overleden Amerikaanse veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, is dood aangetroffen in zijn Parijse cel. Dat meldt Le Parisien. De 70-plusser werd volgens de krant zaterdagochtend vroeg gevonden. Hij zou zichzelf opgehangen hebben in zijn cel.

Brunel werd onder meer beschuldigd van het werven van jonge meisjes voor Epstein. Zelf ontkende hij die aantijgingen. De politie heeft een onderzoek ingesteld naar de doodsoorzaak van Brunel. De steenrijke Epstein pleegde in 2019 zelfmoord in zijn cel. De miljardair was kort voor zijn dood opgepakt op verdenking van grootschalige kindermisbruik en kinderhandel.

Brunel werd in 2020 op luchthaven Charles de Gaulle in Parijs opgepakt. Naar verluidt stond hij toen op het punt het vliegtuig naar Senegal te nemen. Vorig jaar juni werd de Fransman ook in beschuldiging gesteld voor verkrachting van een minderjarige.

Parijs

Een van de vrouwen die Brunel beschuldigen van seksueel misbruik is de Nederlandse Thysia Huisman. Het voormalige Nederlandse model zegt dat ze werd gedrogeerd en verkracht door Brunel in een appartement in Parijs in de vroege jaren 90 en heeft het voorval ook beschreven in een boek.

Huisman laat op Instagram weten "geschokt, boos, teleurgesteld en sprakeloos" te zijn en vraagt zich af of het daadwerkelijk zelfmoord was. "En voor mij persoonlijk voelt het teleurstellend. Ik heb jaren gevochten en ik stelde mij voor dat ik het kon afsluiten wanneer Brunel terecht zou staan. Dit is een totaal ander einde zonder echte gerechtigheid voor zijn slachtoffers."

Meer uit Buitenland

Republikeinse senator wil onderzoek naar zakenleven familie Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.

1 uur geleden
Hackgroep ShinyHunters claimt FBI-gegevens te hebben bemachtigd

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.

4 uur geleden
Macron bij VN: landen moeten opkomen voor internationale orde

NEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.

5 uur geleden
Trump: VS spraken in New York ruim drie uur met Iran

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.

6 uur geleden
Poetin volgens Trump bereid tot gesprekken over beëindigen oorlog

NEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.

6 uur geleden
Trump laat media 'waarschijnlijk' toe als dat moet van rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.

7 uur geleden
Voormalige Catalaanse leider kan mogelijk terug door Spaans hof

MADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.

8 uur geleden