Franse olympiër door atletiekbond geschorst om oude tweets
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse atletiekbond heeft de atleet Muhammad Abdallah Kounta, die deelnam aan de estafette op de 4x400 meter tijdens de Olympische Spelen van Parijs, geschorst om oude tweets. Een account op X haalde met name anti-Israëlische berichten van de atleet van tussen 2021 en 2024 naar boven.
"De voorzitter van de atletiekbond bevestigt dat hij de atleet heeft geschorst en heeft de zaak verwezen naar de openbaar aanklager en naar de disciplinaire commissie van de atletiekbond", zei minister van Sport Amélie Oudéa-Castéra op X.
Na de bekendmaking zette de atleet een foto van zichzelf in de Franse vlag op zijn social media waarin hij zijn excuses aanbood als hij mensen had beledigd. "Ik ben tegen genocides en alle vormen van racisme of onrecht en ik denk dat ik niet hoef aan te tonen hoeveel ik van mijn land houd. Mensen die erbij waren in het Stade de France kunnen dat bevestigen", verwees hij naar de atletiekwedstrijden tijdens de Spelen in Parijs.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
23 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
1 dag geleden