Franse olympiër door atletiekbond geschorst om oude tweets
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse atletiekbond heeft de atleet Muhammad Abdallah Kounta, die deelnam aan de estafette op de 4x400 meter tijdens de Olympische Spelen van Parijs, geschorst om oude tweets. Een account op X haalde met name anti-Israëlische berichten van de atleet van tussen 2021 en 2024 naar boven.
"De voorzitter van de atletiekbond bevestigt dat hij de atleet heeft geschorst en heeft de zaak verwezen naar de openbaar aanklager en naar de disciplinaire commissie van de atletiekbond", zei minister van Sport Amélie Oudéa-Castéra op X.
Na de bekendmaking zette de atleet een foto van zichzelf in de Franse vlag op zijn social media waarin hij zijn excuses aanbood als hij mensen had beledigd. "Ik ben tegen genocides en alle vormen van racisme of onrecht en ik denk dat ik niet hoef aan te tonen hoeveel ik van mijn land houd. Mensen die erbij waren in het Stade de France kunnen dat bevestigen", verwees hij naar de atletiekwedstrijden tijdens de Spelen in Parijs.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
12 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
13 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
15 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
16 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
18 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden