Franse olympiër door atletiekbond geschorst om oude tweets
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse atletiekbond heeft de atleet Muhammad Abdallah Kounta, die deelnam aan de estafette op de 4x400 meter tijdens de Olympische Spelen van Parijs, geschorst om oude tweets. Een account op X haalde met name anti-Israëlische berichten van de atleet van tussen 2021 en 2024 naar boven.
"De voorzitter van de atletiekbond bevestigt dat hij de atleet heeft geschorst en heeft de zaak verwezen naar de openbaar aanklager en naar de disciplinaire commissie van de atletiekbond", zei minister van Sport Amélie Oudéa-Castéra op X.
Na de bekendmaking zette de atleet een foto van zichzelf in de Franse vlag op zijn social media waarin hij zijn excuses aanbood als hij mensen had beledigd. "Ik ben tegen genocides en alle vormen van racisme of onrecht en ik denk dat ik niet hoef aan te tonen hoeveel ik van mijn land houd. Mensen die erbij waren in het Stade de France kunnen dat bevestigen", verwees hij naar de atletiekwedstrijden tijdens de Spelen in Parijs.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
9 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
10 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
10 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
14 uur geleden