Franse oesterkwekers vrezen miljoenenverlies door norovirus
PARIJS (ANP/DPA) - Oesterkwekers in Frankrijk verliezen mogelijk miljoenen euro's door een verkoopverbod voor oesters uit sommige delen van het land. Die angst verwoordt de voorzitter van een lokale vereniging voor schelpdierenkwekers, Olivier Laban, tegenover radiozender Europe 1. Het verkoopverbod is ingesteld omdat de schelpdieren in sommige regio's besmet zijn met het norovirus.
Op drie plekken in het zuidwesten van het land en in Normandië konden kwekers hun schelpdieren niet verkopen door het verbod. Mogelijk zijn de schelpdieren besmet geraakt nadat afvalwater was gedumpt bij de oesterkwekerijen. Het verkoopverbod ging vorige week woensdag in en duurt naar verwachting 28 dagen.
Tijdens de feestdagen eten doorgaans veel Fransen oesters. Maar ook kwekers in gebieden waar het norovirus niet heerst, hebben moeite met de verkoop omdat de Fransen de schelpdieren laten liggen. Kwekers maken zich daarnaast zorgen over langdurige imagoschade. De sector wil zijn verloren opbrengsten in kaart brengen en hulp van de Franse overheid eisen.
Het norovirus veroorzaakt buikgriep en is erg besmettelijk. Mensen die ziek zijn door dit virus krijgen vaak last van misselijkheid, buikpijn en overgeven.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
7 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
8 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
9 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
9 uur geleden