
Franse motorracer Zarco bestraft voor crash in MotoGP
SPIELBERG (ANP) - De Franse motorracer Johann Zarco is bestraft voor de crash die hij afgelopen zondag veroorzaakte in de Grote Prijs van Oostenrijk. De MotoGP-rijder van Ducati moet de eerstvolgende race vanuit de pitstraat starten, meldde de internationale motorsportfederatie FIM.
Zarco remde als leider in de race op het circuit van Spielberg af voor een bocht, waarna de Italiaan Franco Morbidelli hard crashte met hem. Beide coureurs kwamen ten val, hun motorfietsen stuiterden over de racebaan en stichtten gevaar voor de andere coureurs. De machine van Morbidelli vloog rakelings langs negenvoudig wereldkampioen Valentino Rossi.
De FIM oordeelde dat Zarco 'onverantwoord' had gereden en besloot de Fransman te straffen. Of hij zondag al zijn straf inlost bij de Grote Prijs van Stiermarken is nog niet duidelijk. De coureur brak bij de val zijn rechterpols. Hij is inmiddels geopereerd, maar ontbrak vrijdag in de vrije training.
Meer uit Sport
BELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleybalvrouwen hebben ook de derde wedstrijd van de tweede week van de Nations League in Belgrado verloren. Na de nederlagen tegen Polen en Frankrijk was Oranje niet opgewassen tegen de Verenigde Staten. De Amerikaanse volleybalsters wonnen met 3-0 (25-18 25-22 25-19).
3 minuten geledenHALLE (ANP) - Daniil Medvedev heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Halle. De als derde geplaatste Rus was in de halve eindstrijd te sterk voor de Duitser Alexander Zverev: 7-6 (3) 6-7 (1) 6-4.
37 minuten geledenARNHEM (ANP) - BMX'ster Laura Smulders heeft in Papendal de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. De 31-jarige Nijmeegse bleef in de finale Saya Sakakibara uit Australië en Zoé Claessens uit Zwitserland voor.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Lorena Wiebes heeft de eerste editie van de Copenhagen Sprint op haar naam geschreven. De sprintster van SD Worx - Protime was na 151 kilometer tussen Roskilde en Kopenhagen de beste in de verwachte massasprint van de nieuwe wedstrijd uit de UCI Women's WorldTour.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Een groep regionale ondernemers, verenigd in de Sterkhouders, heeft overeenstemming bereikt om alle aandelen van Vitesse over te nemen. Ze dienen binnenkort een verzoek tot wijziging van zeggenschap in bij de licentiecommissie van de KNVB. Dat meldt Vitesse in een persbericht.
2 uur geledenSANTA PONÇA (ANP) - Botic van de Zandschulp is bij zijn rentree op gras gestrand in de kwalificaties van het ATP-toernooi van Mallorca. De 29-jarige tennisser verloor in drie sets van de Amerikaan Nishesh Basavareddy: 6-4 6-7 (5) 7-5.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Arthur Fils kan over ruim een week niet meedoen aan Wimbledon. De Franse nummer 1, die op de wereldranglijst de vijftiende plaats inneemt, is nog niet hersteld van de rugblessure die hem eind vorige maand in de derde ronde van Roland Garros dwong op te geven tegen de Rus Andrej Roeblev.
5 uur geleden