Franse motorcoureur Van Beveren neemt na rustdag leiding in Dakar
AL DAWADIMI (ANP) - De Franse motorcoureur Adrien Van Beveren heeft na de rustdag de leiding genomen in de Dakar Rally. De Yamaha-coureur profiteerde van een slechte dag van de Britse klassementsleider Sam Sunderland, die bijna 26 minuten moest toegeven op de Chileense etappewinnaar José Ignacio Cornejo. De zevende etappe, tussen Riyad en Al Dawadimi, had een klassementsproef van ruim 400 kilometer.
Cornejo legde de proef als snelste af. De Argentijn Kevin Benavides eindigde op 44 seconden als tweede, de Spanjaard Joan Barreda Bort werd derde op bijna 3 minuten. Van Beveren gaf ruim 12,5 minuut toe op de Chileen, maar de Fransman nam wel de leiding in het klassement. De 'Kleine Prins', zoals de bijnaam van de 31-jarige Fransman luidt, heeft een voorsprong van ruim 5 minuten op drie achtervolgers: de Oostenrijker Matthias Walkner, Benavides en Sunderland.
Bij de auto's zegevierde Sébastien Loeb. De negenvoudig wereldkampioen rallyrijden, die nog altijd jaagt op zijn eerste Dakar-titel, boekte zijn tweede etappezege in deze editie. De 47-jarige Fransman was 5.26 minuten sneller dan Nasser Al-Attiyah, de leider in het klassement. Loeb klom daardoor weer naar de tweede plaats in de algemene rangschikking, met nu 45 minuten achterstand op Al-Attiyah. De 51-jarige autocoureur uit Qatar was al drie keer de beste in Dakar. Het beste resultaat van Loeb is de tweede plaats, in 2017.
De Rus Anton Sjibalov won de zevende etappe bij de trucks. De Kamaz-trucker was 1.37 sneller dan zijn land- en teamgenoot Edoeard Nikolajev. Martin van den Brink eindigde op 4.25 als derde in de Iveco-truck van Team De Rooy. Klassementsleider Dmitri Sotnikov verspeelde weliswaar bijna 7 minuten, maar heeft wel nog steeds ruim 5 minuten voorsprong op Nikolajev.
Meer uit Sport
MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
23 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
1 dag geleden