Franse motorcoureur Van Beveren neemt na rustdag leiding in Dakar
AL DAWADIMI (ANP) - De Franse motorcoureur Adrien Van Beveren heeft na de rustdag de leiding genomen in de Dakar Rally. De Yamaha-coureur profiteerde van een slechte dag van de Britse klassementsleider Sam Sunderland, die bijna 26 minuten moest toegeven op de Chileense etappewinnaar José Ignacio Cornejo. De zevende etappe, tussen Riyad en Al Dawadimi, had een klassementsproef van ruim 400 kilometer.
Cornejo legde de proef als snelste af. De Argentijn Kevin Benavides eindigde op 44 seconden als tweede, de Spanjaard Joan Barreda Bort werd derde op bijna 3 minuten. Van Beveren gaf ruim 12,5 minuut toe op de Chileen, maar de Fransman nam wel de leiding in het klassement. De 'Kleine Prins', zoals de bijnaam van de 31-jarige Fransman luidt, heeft een voorsprong van ruim 5 minuten op drie achtervolgers: de Oostenrijker Matthias Walkner, Benavides en Sunderland.
Bij de auto's zegevierde Sébastien Loeb. De negenvoudig wereldkampioen rallyrijden, die nog altijd jaagt op zijn eerste Dakar-titel, boekte zijn tweede etappezege in deze editie. De 47-jarige Fransman was 5.26 minuten sneller dan Nasser Al-Attiyah, de leider in het klassement. Loeb klom daardoor weer naar de tweede plaats in de algemene rangschikking, met nu 45 minuten achterstand op Al-Attiyah. De 51-jarige autocoureur uit Qatar was al drie keer de beste in Dakar. Het beste resultaat van Loeb is de tweede plaats, in 2017.
De Rus Anton Sjibalov won de zevende etappe bij de trucks. De Kamaz-trucker was 1.37 sneller dan zijn land- en teamgenoot Edoeard Nikolajev. Martin van den Brink eindigde op 4.25 als derde in de Iveco-truck van Team De Rooy. Klassementsleider Dmitri Sotnikov verspeelde weliswaar bijna 7 minuten, maar heeft wel nog steeds ruim 5 minuten voorsprong op Nikolajev.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
3 uur geledenROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
11 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
12 uur geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
12 uur geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
13 uur geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
15 uur geleden