Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse minister weigert af te treden na verkrachtingsaanklachten

Franse minister weigert af te treden na verkrachtingsaanklachten

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De nieuwe Franse minister voor onder anderen gehandicapten weigert af te treden nadat twee vrouwen hem hadden beschuldigd van verkrachting. Damien Abad ontkent de aantijgingen die in het weekend aan het licht waren gekomen. "Moet een onschuldige man aftreden? Ik denk van niet."

De nieuwswebsite Mediapart tekende het verhaal van de twee vrouwen op. Zij zeggen in het artikel dat Abad (42) hen in 2010 en 2011 dwong tot seks terwijl ze dat niet wilden. Een van hen diende in 2017 een klacht in bij de politie maar die leidde niet tot actie. De zaak van de andere vrouw wordt door aanklagers bekeken.

Abad stelt dat hij vanwege een handicap niet in staat is iemand seksueel aan te vallen. Hij lijdt aan arthrogryposis, een zeldzame gewrichtsaandoening waardoor hij naar eigen zeggen alleen seks kan hebben met hulp van een partner.

Een deel van de linkse oppositie vindt dat de in opspraak gekomen bewindsman niet kan aanblijven. De nieuwe premier Elisabeth Borne zei op de eerste dag dat haar regeringsploeg bijeenkwam dat ze niet op de hoogte was van de beschuldigingen, maar benadrukte dat verkrachting nooit onbestraft mag blijven. Ook president Emmanuel Macron zou er niet van hebben geweten.

Meer uit Buitenland

Duizenden demonstranten bij ICE-protest Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.

2 uur geleden
Blue Origin pauzeert toeristische reizen naar de ruimte

WASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.

2 uur geleden
Amerikaanse journalist aangeklaagd om ICE-protest Minnesota

ST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.

3 uur geleden
CNN: Elon Musk wilde Epstein-eiland bezoeken

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk probeerde eind 2013 een trip naar "het eiland" van zedendelinquent Jeffrey Epstein te regelen. Dat meldt CNN op basis van nieuwe documenten die vrijdag werden vrijgegeven. Daarin zit een mail van Musk, die vraagt wanneer het een goed moment is om een van de eilanden te bezoeken. Musk zei eerder juist dat hij een uitnodiging had geweigerd.

3 uur geleden
Actrice Catherine O'Hara op 71-jarige leeftijd overleden

WASHINGTON (ANP) - Actrice Catherine O'Hara, bekend van onder andere Home Alone, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt haar manager aan vakblad Variety.

5 uur geleden
Syriƫ wil kampen met IS-vluchtelingen permanent sluiten

DAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering wil de twee vluchtelingenkampen waar duizenden mensen vastzitten die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat (IS) permanent sluiten, meldt een regeringsfunctionaris.

5 uur geleden
Russische onderhandelaar zaterdag naar Miami voor overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische topdiplomaat Kirill Dmitriev reist zaterdag af naar Miami voor overleg met de VS. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Zowel het Kremlin als de VS hebben de afspraak nog niet bevestigd.

5 uur geleden