Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse minister weigert af te treden na verkrachtingsaanklachten

Franse minister weigert af te treden na verkrachtingsaanklachten

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De nieuwe Franse minister voor onder anderen gehandicapten weigert af te treden nadat twee vrouwen hem hadden beschuldigd van verkrachting. Damien Abad ontkent de aantijgingen die in het weekend aan het licht waren gekomen. "Moet een onschuldige man aftreden? Ik denk van niet."

De nieuwswebsite Mediapart tekende het verhaal van de twee vrouwen op. Zij zeggen in het artikel dat Abad (42) hen in 2010 en 2011 dwong tot seks terwijl ze dat niet wilden. Een van hen diende in 2017 een klacht in bij de politie maar die leidde niet tot actie. De zaak van de andere vrouw wordt door aanklagers bekeken.

Abad stelt dat hij vanwege een handicap niet in staat is iemand seksueel aan te vallen. Hij lijdt aan arthrogryposis, een zeldzame gewrichtsaandoening waardoor hij naar eigen zeggen alleen seks kan hebben met hulp van een partner.

Een deel van de linkse oppositie vindt dat de in opspraak gekomen bewindsman niet kan aanblijven. De nieuwe premier Elisabeth Borne zei op de eerste dag dat haar regeringsploeg bijeenkwam dat ze niet op de hoogte was van de beschuldigingen, maar benadrukte dat verkrachting nooit onbestraft mag blijven. Ook president Emmanuel Macron zou er niet van hebben geweten.

Meer uit Buitenland

Krant: Pentagon werkt aan grote hervorming krijgsmacht

WASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon wordt gewerkt aan een grote hervorming van de Amerikaanse krijgsmacht. Die zou onder meer tot gevolg hebben dat het Europese hoofdkwartier European Command minder belangrijk wordt, schrijft de krant The Washington Post. Die baseert zich op informatie van anonieme bronnen.

1 uur geleden
Poolse student opgepakt voor aanslagplannen kerstmarkt

LUBLIN (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst heeft een student opgepakt die van plan zou zijn geweest om een aanslag te plegen op een kerstmarkt. Volgens de autoriteiten wilde Mateusz W. zich aansluiten bij Islamitische Staat.

2 uur geleden
Commissie voor schadeclaims Oekraïne krijgt zetel in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De internationale commissie die claims gaat vastleggen van de oorlogsschade in Oekraïne gaat kantoor houden in Den Haag, meldt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). Dinsdag zijn vertegenwoordigers van tientallen landen bijeengekomen in Den Haag om een formeel startschot te geven voor de claimscommissie.

2 uur geleden
Rusland wacht nog op uitkomst Berlijn-overleg

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland heeft nog niets gehoord over de uitkomsten van het overleg in Berlijn, aldus de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov. In de Duitse hoofdstad spraken Oekraïense, Amerikaanse en Europese delegaties met elkaar over een mogelijk einde aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

3 uur geleden
BBC: kinderen met kanker opgelicht door fondsenwervers

LONDEN (ANP) - De BBC heeft een netwerk aan het licht gebracht van fondsenwervers die de ouders van zieke kinderen oplichten. Kinderen met kanker kregen de opdracht filmpjes op te nemen om donateurs te werven, maar zagen uiteindelijk weinig tot niets van het opgebrachte geld.

3 uur geleden
Rebellen kondigen vertrek aan uit belangrijke stad Congo

UVIRA (ANP/AFP/RTR) - De rebellengroep M23 zegt zich terug te trekken uit de Congolese stad Uvira. Dat gebeurt op verzoek van de Verenigde Staten. M23, die door Rwanda wordt gesteund, trok de stad aan de grens met Burundi vorige week binnen. Later volgden berichten dat de groep honderden militairen uit dat buurland gevangen had genomen.

5 uur geleden
Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag zelfgemaakte IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

7 uur geleden