Franse minister waarschuwt demonstranten geen geweld te gebruiken
PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau heeft demonstranten gewaarschuwd woensdag "geen geweld te zullen tolereren". Frankrijk bereidt zich voor op een tumultueuze dag vol vermoedelijk verspreide demonstraties. Landelijk worden volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken ongeveer 80.000 manschappen ingezet, waaronder gendarmes. Ook blokkades zijn volgens Retailleau uit den boze. "Ik begrijp de woede, maar die kan niet zonder meer worden gevent op straat."
Onduidelijk is hoe groot de protesten, die worden georganiseerd onder de noemer 'Bloquons tout' (blokkeer alles) en gericht zijn tegen onder meer de aangekondigde miljardenbezuinigingen in het land, zullen uitpakken.
Ordediensten zetten zich daarom schrap voor ontregelingen door het hele land. In een interview met Le Parisien zegt de Parijse politiechef Laurent Nuñez te vrezen voor "behoorlijk harde" acties vanuit radicaal-linkse hoek. Die zouden vermoedelijk vooral gericht zijn op het verstoren van het openbaar vervoer.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
6 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
6 uur geledenASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
7 uur geleden