Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse minister van Sport vreest voor doorgaan Roland Garros

Franse minister van Sport vreest voor doorgaan Roland Garros

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Sport houdt er ernstig rekening mee dat Roland Garros zal moeten worden uitgesteld. "We zijn in gesprek met de Franse tennisfederatie om te kijken of we de datum moeten veranderen", zei minister Roxana Maracineanu op de Franse radio.

Frankrijk is zaterdag voor de derde keer in een nationale lockdown gegaan vanwege de hoge besmettingscijfers met corona. De wielerklassieker Parijs-Roubaix, die voor 11 april was gepland, is vanwege de pandemie al verplaatst naar het najaar.

Dat zou het Franse Open op het gravel van Parijs ook opnieuw kunnen overkomen. Het grandslamtoernooi begint volgens de tenniskalender op 23 mei, maar het is volgens de minister van Sport goed mogelijk dat die begindatum verhuist naar het najaar. Vorig jaar werd Roland Garros ook verzet van het voorjaar naar het najaar. "Hoewel sport op hoog niveau behouden blijft, proberen we verspreiding van het virus binnen professionele sporten te beperken."

President Emmanuel Macron zei woensdag dat hij verwacht dat het land midden mei weer 'open' kan. Directeur Gilles Moreton van de Franse tennisfederatie liet eerder deze week weten dat hij zich niet kon voorstellen dat Roland Garros zou worden afgelast.

Meer uit Sport

Tourpeloton gepresenteerd aan fans voor Sagrada Família

BARCELONA (ANP) - De deelnemers aan de Tour de France zijn voor de Sagrada Família in Barcelona gepresenteerd aan duizenden wielerfans. Tijdens de anderhalf uur durende presentatie kwamen alle renners langs, met de ploeg UAE Team Emirates van viervoudig winnaar en titelverdediger Tadej Pogačar als laatste.

7 uur geleden
Duitse media: bondscoach Nagelsmann wordt alsnog ontslagen

FRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Duitse media stellen dat Julian Nagelsmann alsnog wordt ontslagen als bondscoach van het Duitse voetbalelftal. Bild meldt dat hem al is geadviseerd om de eer aan zichzelf te houden en op te stappen.

8 uur geleden
Pogačar ziet meer concurrenten in Tour dan alleen Vingegaard

BARCELONA (ANP) - Tadej Pogačar denkt niet alleen aan tweevoudig winnaar Jonas Vingegaard als concurrent in de jacht op zijn vijfde eindzege in de Tour de France. "Er zijn er nog wel wat meer die voor de overwinning kunnen gaan. Maar de concurrentie met Jonas is de afgelopen jaren inderdaad boeiend geweest. Ik hoop dat dat nog lang zo doorgaat, want we stuwen elkaar steeds weer naar een hoger niveau", zei de 27-jarige Sloveen van UAE Team Emirates tijdens een persconferentie in Barcelona.

8 uur geleden
Vingegaard voelt zich fitter voor Tour na andere voorbereiding

BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard voelt zich in aanloop naar de start van de Tour de France beter dan de afgelopen jaren. Na het opnieuw missen van de eindzege vorig jaar besloot de tweevoudig winnaar uit Denemarken met zijn ploeg Visma-Lease a Bike de voorbereiding om te gooien. Vingegaard (29) won in mei overtuigend de Giro d'Italia en dat heeft hem veel goed gedaan.

8 uur geleden
Tourvorm 'ervaren' Arensman nog onzeker maand na Giro

BARCELONA (ANP) - Tweevoudig ritwinnaar Thymen Arensman zit nog in onzekerheid over zijn vorm en fitheid tijdens de komende Tour de France, die zaterdag begint in Barcelona. Ruim een maand geleden reed hij voor het klassement in de Giro d'Italia, waarin hij als vierde eindigde. De 26-jarige wielrenner van Netcompany Ineos combineerde de twee grote rondes vorig jaar ook al, wat hem bij zijn Tourdebuut twee ritzeges opleverde.

20 uur geleden
Verenigde Staten treffen België in achtste finales WK voetbal

SANTA CLARA (ANP) - De Verenigde Staten spelen in de nacht van dinsdag op woensdag in de achtste finales van het WK voetbal in Seattle tegen België. Het elftal van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Bosnië en Herzegovina in de zestiende finales in de nacht van woensdag op donderdag met 2-0. Het publiek in het afgeladen San Francisco Bay Area Stadium vierde na afloop massaal feest.

22 uur geleden
FIFA-baas Infantino condoleert nabestaanden overleden fans Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft de nabestaanden van de overleden Mexicaanse voetbalfans gecondoleerd. Gastland Mexico won in de nacht van dinsdag op woensdag met 2-0 van Ecuador in de zestiende finales van het WK. Bij de festiviteiten na afloop overleden vier Mexicaanse supporters.

23 uur geleden