Franse minister van Financiën: hoge inflatie is tijdelijk
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De hoge inflatie in Europa is tijdelijk van aard als gevolg van de sterk gestegen energieprijzen. De inflatie zal na verloop van tijd weer gaan afzwakken als de energieprijzen dalen, aldus de Franse minister van Financiën Bruno Le Maire. Hij roept dan ook op tot kalmte rond de hoge inflatie.
Le Maire zei dit na een ontmoeting met de secretaris-generaal van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO). De inflatie in de eurozone lag in oktober op 4,1 procent op jaarbasis, het hoogste niveau sinds 2008. Hij stelde verder dat de nog hogere inflatie in de Verenigde Staten niet zal overslaan naar Europa.
Het standpunt van Le Maire komt overeen met de mening van veel bestuurders van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook zij hebben tot dusver gezegd dat de hoge inflatie tijdelijk is door het sterke economische herstel van de coronacrisis en de wereldwijde leveringsproblemen. ECB-president Christine Lagarde verwacht dat de inflatie in de eurozone in de komende jaren weer onder de doelstelling van 2 procent zal uitkomen.
Meer uit Financieel
SAN JOSÉ (ANP) - Onlinemarktplaats eBay ziet niets in het overnamevoorstel van gamewinkelketen GameStop. Dat laatste bedrijf deed vorige week een bod van bijna 56 miljard dollar op eBay, maar die internetonderneming betwijfelt onder andere of GameStop de financiering wel rond kan krijgen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido gaat zijn klanten niet compenseren nadat gegevens werden gelekt door een cyberaanval in februari. Dat bevestigt een woordvoerder na uitspraken van topman Søren Abildgaard in De Telegraaf. Volgens de topman is niet vastgesteld dat het telecombedrijf regels heeft overtreden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geschorste topambtenaar Pieter van Oordt roept de Tweede Kamer op om nogmaals te kijken naar de overname van Solvinity, het systeem dat DigiD laat draaien, door het Amerikaanse bedrijf Kyndryl. Dat zegt hij in een interview met BNR. Nu de Kamer terug is van reces, zijn er volgens hem nog twee weken om de deal te verhinderen.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De grootste chipsfabrikant van Japan past zijn verpakkingen aan vanwege een inkttekort, dat het gevolg is van het conflict in het Midden-Oosten. Oranje-gele verpakkingen worden hierom tijdelijk vervangen door zwart-wit.
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel onderzoekt met een cementbedrijf of het meer soorten slak kan laten verwerken in bouwmaterialen. De staalfabrikant hoopt op die manier bij te dragen aan duurzamere bouwmaterialen. Voor Tata Steel is het ook zaak om nieuwe toepassingen van het restproduct van staal te vinden. In Nederland gelden tijdelijk strenge beperkingen voor het gebruik van staalslak in of op de bodem, omdat dit voor milieu- en gezondheidsschade kan zorgen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Douglas had het afgelopen kwartaal last van consumenten die beter op de prijs letten. De cosmetica- en parfumerieketen boekte mede daardoor minder winst. Wel steeg de omzet van de Duitse keten licht, vooral dankzij de verkoop van exclusieve merken.
4 uur geleden