
Franse minister sluit Tour en Roland Garros zonder publiek uit
PARIJS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France en de tennissers op Roland Garros zullen zeker niet in actie komen zonder dat er toeschouwers aanwezig zijn. De Franse sportminister Roxana Maracineanu ziet er, zo zei ze bij radiozender RMC, niets in beide sportevenementen vanwege de coronacrisis door te laten gaan zonder publiek.
Het probleem voor de Tour is de nieuwe maatregel die premier Édouard Philippe deze week afkondigde. Tot 1 september zijn evenementen waar meer dan 5000 mensen samenkomen verboden. De Tour zou, na de eerdere verplaatsing, nu beginnen op 29 augustus. Roland Garros werd verschoven naar de weken tussen 20 september en 4 oktober. Volgens Maracineanu kunnen beide evenementen doorgaan als de coronasituatie zich verbetert. "Beide evenementen hebben toeschouwers nodig: de opbrengst van de tickets voor Roland Garros, de vreugde en de passie van het publiek voor de Tour. Ze zullen alleen maar plaatsvinden als er toestemming is om publiek toe te laten", zei de Franse sportminister.
"Het is mijn rol als minister van Sport om optimistisch, geruststellend, maar tegelijkertijd ook voorzichtig en realistisch te zijn. De curve van de pandemie is voor ons de realiteit. Er is geen enkele zekerheid. Het is nog veel te vroeg te praten over uitstel of annulering van de Tour. We overleggen heel regelmatig met organisator ASO. Het is aan hen ons te zeggen tegen wanneer er uiterlijk een beslissing moet worden genomen", aldus Maracineanu.
Meer uit Sport
ANTALYA (ANP) - Golfer Joost Luiten staat na de tweede ronde van het Turkish Airlines Open in Antalya nog net in de top 10. De 39-jarige Nederlander deelt na een ronde van 70 slagen, één onder par, de achtste plaats met zes onder par totaal. Hij heeft al wel vijf slagen achterstand op de Fransman Martin Couvra, die leidt met elf onder par.
1 uur geledenTIRANA (ANP) - Mads Pedersen heeft de eerste etappe van de 108e Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Deense renner van Lidl-Trek was de snelste in de sprint van een klein peloton na een rit over 160 kilometer door Albanië, met de start in Durrës en de finish in hoofdstad Tirana. De Belg Wout van Aert (Visma - Lease a Bike) drukte zijn wiel als tweede over de finishlijn. Pedersen mag zaterdag in de roze trui de tweede etappe rijden, een individuele tijdrit over 13,7 kilometer.
2 uur geledenBALTANÁS (ANP) - De Nederlandse wielrenster Marianne Vos heeft haar tweede etappezege van de Vuelta Femenina behaald. In een rit over ruim 126 kilometer van Becerril de Campos naar Baltanás versloeg ze landgenote Mischa Bredewold in de sprint.
5 uur geledenROME (ANP) - Tallon Griekspoor is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Rome uitgeschakeld door de Fransman Arthur Fils. De 28-jarige Nederlander ging op vrijdag in het Stadio Nicola Pietrangeli kansloos in twee sets ten onder: 2-6 2-6. Fils speelt in de derde ronde tegen de winnaar van de partij tussen de Griek Stefanos Tsitsipas en de Fransman Alexandre Muller.
7 uur geledenMICHALOVCE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2026. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson boekte in de vijfde speelronde een ruime zege van 35-27 op Oekraïne en zag later de Faeröer met 25-23 winnen van Kosovo. Daarmee is een plek bij de eerste twee in de poule verzekerd en is het EK-ticket binnen. Komende zondag speelt Oranje nog de laatste wedstrijd in de kwalificatiereeks in Den Bosch tegen Kosovo.
22 uur geledenLAGUNAS DE NEILA (ANP) - Demi Vollering droeg haar zege in de vijfde etappe van de Vuelta Femenina donderdag op aan "alle mensen die het mentaal moeilijk hebben". Dat zei de Nederlandse renster van FDJ-Suez nadat ze in de beklimming naar de Lagunas de Neila al haar concurrenten had achtergelaten. Met haar ritwinst nam ze een voorschot op haar tweede eindzege in de Ronde van Spanje voor vrouwen.
1 dag geledenLAGUNAS DE NEILA (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft in de vijfde etappe de Ronde van Spanje naar haar hand gezet. Ze soleerde in de 120 kilometer lange bergrit naar de winst op de steile slotklim naar Lagunas de Neila en nam de rode leiderstrui over van Femke Gerritse.
1 dag geleden