Franse minister sluit Tour en Roland Garros zonder publiek uit
PARIJS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France en de tennissers op Roland Garros zullen zeker niet in actie komen zonder dat er toeschouwers aanwezig zijn. De Franse sportminister Roxana Maracineanu ziet er, zo zei ze bij radiozender RMC, niets in beide sportevenementen vanwege de coronacrisis door te laten gaan zonder publiek.
Het probleem voor de Tour is de nieuwe maatregel die premier Édouard Philippe deze week afkondigde. Tot 1 september zijn evenementen waar meer dan 5000 mensen samenkomen verboden. De Tour zou, na de eerdere verplaatsing, nu beginnen op 29 augustus. Roland Garros werd verschoven naar de weken tussen 20 september en 4 oktober. Volgens Maracineanu kunnen beide evenementen doorgaan als de coronasituatie zich verbetert. "Beide evenementen hebben toeschouwers nodig: de opbrengst van de tickets voor Roland Garros, de vreugde en de passie van het publiek voor de Tour. Ze zullen alleen maar plaatsvinden als er toestemming is om publiek toe te laten", zei de Franse sportminister.
"Het is mijn rol als minister van Sport om optimistisch, geruststellend, maar tegelijkertijd ook voorzichtig en realistisch te zijn. De curve van de pandemie is voor ons de realiteit. Er is geen enkele zekerheid. Het is nog veel te vroeg te praten over uitstel of annulering van de Tour. We overleggen heel regelmatig met organisator ASO. Het is aan hen ons te zeggen tegen wanneer er uiterlijk een beslissing moet worden genomen", aldus Maracineanu.
Meer uit Sport
MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
7 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
8 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
20 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
21 uur geleden