Franse minister roept Air France op geen mensen te ontslaan
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse minister van Financiën Bruno Le Maire eist dat Air France afziet van gedwongen ontslagen. Hij zei in een interview met radiozender France Inter dat door de coronacrisis aanpassingen in het personeelsbestand nodig zijn bij de noodlijdende luchtvaartmaatschappij. Maar onvrijwillig vertrek van medewerkers van het zusterbedrijf van KLM noemt hij in een radio-interview een "belangrijke rode lijn".
Ingewijden meldden deze week aan persbureau Bloomberg dat Air France tot 8300 banen wil schrappen via een vrijwillige vertrekregeling. Net zoals andere luchtvaartmaatschappijen heeft het bedrijf zwaar te lijden gehad onder de coronacrisis, die het maandenlang vrijwel onmogelijk maakte om nog vluchten uit te voeren.
Hij wilde in het interview niet bevestigen of de luchtvaartmaatschappij inderdaad via een vertrekregeling van ruim 8000 medewerkers af wil. "Ik zou graag willen dat het om minder dan 8000 banen gaat", zei hij over het aantal.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
19 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
19 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
21 uur geleden