Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse minister rekent op economische groei ondanks hoge inflatie

Franse minister rekent op economische groei ondanks hoge inflatie

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Frankrijk zal ondanks de sterk oplopende inflatie en de onzekerheden als gevolg van de oorlog in Oekraïne dit jaar groei laten zien. Dat is althans de verwachting van de Franse minister van Financiën Bruno Le Maire. Hij liet tijdens een interview met Franse media geen precieze prognose los.

Le Maire komt met een nieuwe raming als de herziene begrotingswet wordt gepresenteerd na de parlementsverkiezingen later deze maand. "Het was 4 procent. Maar het mag duidelijk zijn dat met de oorlog in Oekraïne, de inflatie, er vraagtekens gezet kunnen worden bij die eerdere raming. Maar we zullen een positieve groei hebben in 2022", aldus de minister. Le Maire voegde eraan toe dat Frankrijk "beter bestand is tegen inflatie dan enig ander land in de eurozone".

De minister van Financiën zei vorige week dat de inflatie volgend jaar pas voorbij zijn hoogste punt zal zijn. Deze zou daarbij structureel hoog blijven. Rond de 2 procent in plaats van rond de 1 procent. Dat komt volgens hem door de "regionalisering van waardeketens" en de zeer hoge kosten van de overgang naar schonere energie.

Meer uit Financieel

Chipfondsen stuwen AEX omhoog bij start nieuwe beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is de eerste handelsdag van de week positief geëindigd, geholpen door groen gekleurde koersenborden op Wall Street. Vooral de chipbedrijven ASML, ASMI en Besi deden goede zaken, met koerswinsten tot 6 procent.

54 minuten geleden
Nederlandse rederij werkt aan berging vastgelopen vrachtschip

DELFZIJL (ANP) - De Nederlandse rederij van een vrachtschip dat onlangs vast kwam te zitten ten noorden van Canada werkt momenteel aan een plan om het schip los te maken. Dit bevestigt een woordvoerder van de rederij, Wagenborg uit het Groningse Delfzijl, na berichtgeving door onder andere RTV Noord.

1 uur geleden
VS en China sluiten raamwerkovereenkomst over TikTok

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en de Chinese eigenaren van socialmediaplatform TikTok hebben een 'raamwerkakkoord' bereikt om een deel van het socialmediaplatform over te nemen, heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag gezegd.

1 uur geleden
Tesla verder omhoog op Wall Street na aandelenkoop Musk

NEW YORK (ANP) - Tesla ging maandag verder omhoog op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's werd ruim 6 procent meer waard na de bekendmaking dat topman Elon Musk voor ongeveer 1 miljard dollar aan aandelen van zijn eigen bedrijf heeft gekocht. Vrijdag boekte het aandeel Tesla ook al een verrassende koerswinst van ruim 7 procent. Mede door die koerssprong sloot de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq vrijdag op een nieuw recordniveau.

2 uur geleden
Trump hint op akkoord met China over TikTok

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump hintte maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social dat de Verenigde Staten met China een akkoord hebben bereikt over TikTok. Er is "een deal bereikt over een 'bepaald' bedrijf dat jongeren in ons land heel graag wilden redden. Ze zullen heel blij zijn!", schrijft Trump.

3 uur geleden
VVMC akkoord met NS-cao, spoorstakingen definitief van de baan

TILBURG (ANP) - Leden van vakbond VVMC hebben ingestemd met de nieuwe cao bij de NS. Daarmee is definitief een einde gekomen aan stakingen op het spoor. Eerder op de dag werd al bekend dat leden van FNV met een ruime meerderheid voor het cao-akkoord hadden gestemd.

3 uur geleden
FNV wil 6 procent loonsverhoging voor koopkrachtverbetering

UTRECHT (ANP) - FNV wil in cao-onderhandelingen komend jaar inzetten op een loonsverhoging van 6 procent. Die eis is volgens de vakbond stevig, maar nodig voor een verbetering van de koopkracht. "Na jaren van stilstand is het hoog tijd dat mensen er daadwerkelijk op vooruit gaan", stelt interim cao-coördinator Jacqie van Stigt van FNV.

4 uur geleden