Franse minister: nog werk nodig voor wapenstilstand Gazastrook
CAÏRO (ANP/RTR) - Er moet nog werk verricht worden om een staakt-het-vuren in de Gazastrook te realiseren. De Franse buitenlandminister Stéphane Séjourné heeft dat verklaard, nadat hij in Caïro van zijn Egyptische ambtgenoot de laatste informatie over de onderhandelingen had gekregen.
"We kwamen om onze inspanningen voor een wapenstilstand te coördineren. De boodschap van Frankrijk en zijn Arabische partners in de regio is dat Israël afstand moet nemen van een offensief in Rafah," zei Séjourné. Israël wil de stad in het zuiden van de Gazastrook binnenvallen om Hamas uit te schakelen, maar veel landen zijn daartegen omdat ze vrezen voor de veiligheid van de vele burgers in Rafah.
De Franse minister wilde niet zeggen hoe optimistisch hij is over de totstandkoming van een akkoord, maar zei wel dat hij hoopt dat de drie Frans-Israëlische gijzelaars bij een eventuele deal worden vrijgelaten. Het bezoek van Séjourné woensdag aan Egypte, een van de bemiddelaars bij de onderhandelingen, was niet van tevoren aangekondigd. Hij was daarvoor in Libanon, Saudi-Arabië en Israël.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
5 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.
13 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
2 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
9 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
9 uur geleden