Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse minister meldt aanhoudingen rond terreurdreiging OS

Franse minister meldt aanhoudingen rond terreurdreiging OS

PARIJS (ANP) - De afgelopen tijd zijn enkele mensen aangehouden omdat ze mogelijk plannen maakten om aanslagen op de Olympische Spelen in Frankrijk te plegen. Dit zei de Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin in een interview met BFMTV. Hij noemt de dreiging van terrorisme "zeer sterk".

Darmanin zei dat er op twee plekken mensen zijn opgepakt en dat het zou gaan om twee samenzweringen, zonder dit verder toe te lichten. Volgens hem is geen ruchtbaarheid aan de aanhoudingen gegeven, omdat er verkiezingen zijn in het land. Zondag is de tweede ronde van de parlementsverkiezingen.

Darmanin sprak ook over politiek geweld rond de verkiezingen. Tientallen mensen die campagne voerden zijn volgens hem fysiek aangevallen. Hij bereidt ook de avond na de stembusgang voor. Er worden 30.000 politiemensen ingezet om ongeregeldheden te voorkomen. Hij vreest naar eigen zeggen vooral geweld uit ultralinkse hoek. Zo zouden links-radicale groepen en partijen zondagavond voor de Nationale Vergadering in Parijs willen betogen. In Parijs zijn er dan 5000 agenten op de been.

In de eerste ronde van de parlementsverkiezingen bijna een week geleden won de radicaal-rechtse Rassemblement National (RN) de verkiezingen met ruim een derde van de stemmen. De RN hoopt op een meerderheid in de nieuwe volksvertegenwoordiging. Maar volgens opiniepeilingen lukt dat zondag waarschijnlijk niet, omdat kandidaten van andere politieke partijen elkaar helpen en samenwerken om zetels te winnen die anders mogelijk naar de RN gaan.

Meer uit Buitenland

Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

2 uur geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

4 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

16 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

17 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

17 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

19 uur geleden