Franse minister Le Maire wil handelssancties VS oplossen
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Financiën Bruno Le Maire wil met de regering van aankomend president Joe Biden een oplossing vinden voor de Amerikaanse handelssancties tegen Frankrijk en Europa. Volgens hem is een handelsoorlog niet in het belang van de Verenigde Staten en Europa. Hij wil in februari op bezoek gaan in Washington om te praten.
Le Maire zegt dat de heffingen alleen maar zorgen voor nog meer schade aan de economie, bovenop de coronacrisis. Hij heeft overigens nog niks gehoord van de inkomende regering in het Witte Huis over de handelsperikelen.
De VS hebben importheffingen opgelegd op onder meer Franse wijn, vanwege een geschil met de Europese Unie over subsidies aan vliegtuigbouwer Airbus. Daarnaast wordt gedreigd met heffingen op bijvoorbeeld Franse cosmetica en handtassen als vergelding voor de invoering van een zogeheten digitaks in Frankrijk voor grote Amerikaanse techbedrijven als Facebook, Amazon, Google en Apple. Onlangs werden die strafheffingen nog wel uitgesteld omdat Washington extra onderzoek zou willen doen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een aanzienlijk aantal beleidsmakers bij de Federal Reserve heeft bij de recentste rentevergadering gepleit tegen een nieuwe verlaging van de leenkosten in december. Dat staat in de notulen van die vergadering eind oktober, toen de Fed de rente voor de tweede keer op rij verlaagde.
9 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Warner Music Group (WMG) heeft een overeenkomst gesloten met de AI-startup Udio over het gebruik van liedjes van artiesten die het muziekconcern vertegenwoordigt. Via Udio kunnen gebruikers met kunstmatige intelligentie zelf gemakkelijk liedjes maken. Vanaf volgend jaar mogen ze daarbij muziek gebruiken van Warner Music-artiesten die daar toestemming voor hebben gegeven.
47 minuten geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De erfgenaam van de familie achter Prada wordt de nieuwe topman van rivaal Versace. Het modehuis maakte eerder dit jaar bekend Versace over te nemen. Na de afronding van die deal krijgt Lorenzo Bertelli de leiding over dat merk. Hij is de zoon van ontwerpster Miuccia Prada en Prada-bestuursvoorzitter Patrizio Bertelli.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext is erin geslaagd voldoende steun te krijgen voor zijn overnamebod op ATHEX, het bedrijf achter de beurs in Athene. De eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Parijs, Milaan en Brussel heeft bij de deal in aandelen ongeveer 413 miljoen euro over voor zijn Griekse branchegenoot.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Beleggers wereldwijd zijn in afwachting van de kwartaalresultaten van chipontwikkelaar Nvidia, die worden gezien als barometer voor de groei van de AI-sector. Eerder maakten zorgen over mogelijk te hoge waarderingen voor techbedrijven en forse investeringen in datacenters beleggers nerveus.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland beschouwt het als een "heel goed teken" dat Nederland zijn beperkingen voor de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft opgeschort. De chips van Nexperia zijn cruciaal voor de Duitse auto-industrie, maar sinds er een rel is ontstaan tussen Nederland en China zijn de leveringen verstoord. Daar is nu sprake van chiptekorten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil snel een debat met demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) over de ontwikkelingen rond chipmaker Nexperia. Zijn rol in deze kwestie roept "ontzettend veel vragen op", vindt Volt-voorman Laurens Dassen. Zijn verzoek om een debat kreeg steun van een Kamermeerderheid.
5 uur geleden