Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse minister: EU heeft tijd verloren met herstelplan

Franse minister: EU heeft tijd verloren met herstelplan

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie heeft te veel tijd verloren sinds het besluit viel om geld te gaan lenen voor een coronaherstelplan. Dat heeft de Franse minister van Financiën Bruno Le Maire gezegd. Volgens hem was Europa nog heel daadkrachtig met dat besluit, maar is daarna het tempo verdwenen. Andere landen als de Verenigde Staten en China hebben wel voor snelle steun gezorgd en die doen het nu veel beter dan de EU, meent Le Maire.

Le Maire vindt dan ook dat de EU sneller geld uit het reddingsfonds ter waarde van 800 miljard euro aan landen moet uitbetalen. Dat kan echter pas als alle lidstaten het plan hebben goedgekeurd. Wanneer dat gebeurd kan zijn, is nog onduidelijk. In Finland moet twee derde van het parlement het plan goedkeuren, bepaalde een commissie. In Duitsland bepaalde het constitutioneel hof onlangs dat het plan niet tegen de Duitse grondwet indruist.

Zoals het er nu uitziet is de Europese economie pas halverwege volgend jaar op het niveau van voor de pandemie. "We hebben te veel tijd verloren. China groeit weer en de VS draaien op volle toeren. De EU moet in de race blijven."

Meer uit Financieel

Nexperia: voor herstel levering is medewerking Chinese tak nodig

NIJMEGEN (ANP) - Voor een volledig herstel van de leveringsketen van chipmaker Nexperia is meer nodig dan de stap die demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) woensdag heeft gezet. Daarvoor waarschuwt het Nijmeegse bedrijf in een verklaring.

19 minuten geleden
Axios: Larry Summers weg bij OpenAI wegens banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - Voormalig minister van Financiën en oud-president van Harvard Larry Summers is ook opgestapt uit het bestuur van OpenAI vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit meldt nieuwssite Axios.

1 uur geleden
Ryanair verzet zich tegen verlies landingsrechten in Eindhoven

DUBLIN (ANP) - Ryanair verzet zich tegen het verlies van enkele belangrijke landings- en vertrekrechten op Eindhoven Airport. Een woordvoerder bevestigt na berichtgeving van het AD dat de Ierse budgetmaatschappij bezwaar heeft gemaakt bij de Europese Commissie en tevens naar de rechter in Nederland stapt.

1 uur geleden
Privacystichting wil 'democratisch debat' over digitale euro

AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Privacy First is bezorgd over "de haast automatische uitrol van de digitale euro, zonder dat sprake is van democratische legitimatie". De belangenorganisatie voor meer privacy roept de Nederlandse politiek op een "fundamentele democratische discussie" te voeren over de plannen van Brussel.

2 uur geleden
Chinees moederbedrijf Nexperia verwacht meer actie van Nederland

BEIJING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van de Nijmeegse chipmaker Nexperia, verwacht meer stappen van de Nederlandse overheid om de problemen rond het bedrijf op te lossen. Dat heeft een woordvoerder van het bedrijf laten weten, nu demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) zijn ingreep bij Nexperia heeft opgeschort "als een blijk van goede wil" richting China.

2 uur geleden
Fleurop neemt WY Bloemisten over om groeiende concurrentie

AMSTERDAM (ANP) - Bloemenbestelbedrijf Fleurop neemt zijn branchegenoot WY Bloemisten over om schaalvergroting te creëren en beter te kunnen concurreren. WY en Fleurop blijven wel twee zelfstandige organisaties, maakte Fleurop bekend.

3 uur geleden
EU-commissaris blij met opschorting maatregelen bij Nexperia

DEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel en Economische Veiligheid) is blij dat Nederland de beperkende maatregelen bij chipfabrikant Nexperia opschort. Hij spreekt op X van "een belangrijke stap in het stabiliseren van onze strategische toeleveringsketen voor chips".

3 uur geleden