Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse minister: EU heeft tijd verloren met herstelplan

Franse minister: EU heeft tijd verloren met herstelplan

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie heeft te veel tijd verloren sinds het besluit viel om geld te gaan lenen voor een coronaherstelplan. Dat heeft de Franse minister van Financiën Bruno Le Maire gezegd. Volgens hem was Europa nog heel daadkrachtig met dat besluit, maar is daarna het tempo verdwenen. Andere landen als de Verenigde Staten en China hebben wel voor snelle steun gezorgd en die doen het nu veel beter dan de EU, meent Le Maire.

Le Maire vindt dan ook dat de EU sneller geld uit het reddingsfonds ter waarde van 800 miljard euro aan landen moet uitbetalen. Dat kan echter pas als alle lidstaten het plan hebben goedgekeurd. Wanneer dat gebeurd kan zijn, is nog onduidelijk. In Finland moet twee derde van het parlement het plan goedkeuren, bepaalde een commissie. In Duitsland bepaalde het constitutioneel hof onlangs dat het plan niet tegen de Duitse grondwet indruist.

Zoals het er nu uitziet is de Europese economie pas halverwege volgend jaar op het niveau van voor de pandemie. "We hebben te veel tijd verloren. China groeit weer en de VS draaien op volle toeren. De EU moet in de race blijven."

Meer uit Financieel

Ook S&P Global verlaagt kredietwaardigheid Frankrijk

PARIJS (ANP) - Kredietbeoordelaar S&P Global heeft de kredietwaardigheid van Frankrijk verlaagd van AA- naar A+. In september deed ratingbureau Fitch dit ook al.

1 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na geruststelling Trump over China

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger gesloten, na de koersverliezen donderdag. Beleggers reageerden op geruststellende opmerkingen van president Donald Trump over handelsgesprekken met China en de extra importheffing die hij onlangs aankondigde op Chinese goederen.

2 uur geleden
Air France vliegt vanaf zaterdag weer naar Madagaskar

PARIJS (ANP) - Air France gaat vanaf zaterdag weer van en naar Madagaskar vliegen. Vorige week liet de luchtvaartmaatschappij weten haar vluchten naar het eiland op te schorten vanwege de onrust daar.

4 uur geleden
Familie gelooft in onschuld zoon bij dood Mango-oprichter Andic

BARCELONA (ANP/RTR) - De familie achter het Spaanse modeconcern Mango is ervan overtuigd dat Jonathan Andic niets te maken heeft met de dood van zijn vader en Mango-oprichter Isak Andic. Volgens Spaanse media is de rechter vorige maand officieel onderzoek gaan doen naar Jonathan voor mogelijke doodslag.

6 uur geleden
Verzekeraars en banken onderaan AEX na onrust bij banken in VS

AMSTERDAM (ANP) - Investeerders, verzekeraars en banken eindigden vrijdag onderaan bij de hoofdfondsen op het Damrak. Beleggers reageerden op de onrust die bij enkele Amerikaanse regionale banken is ontstaan. Zion Bancorp en Western Alliance waarschuwden donderdag voor verliezen op grote leningen, waardoor beleggers twijfelen aan de stappen die deze banken zetten om risico's rond leningen te beperken.

6 uur geleden
VS vragen Wereldbank steun aan China stop te zetten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft vrijdag de Wereldbank gevraagd haar steun aan China stop te zetten. In plaats daarvan kunnen de middelen van 's werelds grootste organisatie voor ontwikkelingssamenwerking volgens hem beter worden ingezet voor landen met grotere behoeften.

8 uur geleden
Wall Street opent gemengd na kredietzorgen regionale banken

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag gemengd geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. Nieuwe zorgen over de gezondheid van regionale Amerikaanse banken drukten de stemming bij beleggers. Twee kredietverstrekkers hadden kredietfraude onthuld. Dit leidde tot verdere zorgen over de kredietkwaliteit bij banken, na twee recente faillissementen in de Amerikaanse autosector.

8 uur geleden