Franse minister belooft cognacsector steun na maatregelen China
PARIJS (ANP) - Frankrijk belooft cognacmakers in het land te helpen bij de schade die volgt uit de hogere importtarieven vanuit China. "Alle cognacproducenten zijn zeer transparant geweest in het onderzoek dat we hebben gedaan, waaruit bleek dat er geen sprake is van subsidiëring of illegale praktijken. We zullen met een compensatiemechanisme komen", zei Benjamin Haddad, de Franse minister van Europese Zaken, tegen Bloomberg TV.
China voerde hogere importtarieven in op Europese cognac als vergelding voor de verhoogde importtarieven in de Europese Unie voor Chinese elektrische auto's. Daar bereikte Brussel vorige week overeenstemming over, als reactie op de Chinese staatssteun binnen de autosector.
Franse cognacmakers reageerden vorige week al boos op de ontwikkelingen in Brussel. "Ons verzoek om de stemming uit te stellen en te onderhandelen over een oplossing, is genegeerd. De Franse autoriteiten hebben ons in de steek gelaten", zei het Bureau National Interprofessionnel du Cognac uit Frankrijk. "We snappen niet waarom onze sector wordt opgeofferd."
Haddad ziet een toenemende trend van "isolationisme" in China en de Verenigde Staten, terwijl hij het liefst juist wil dat de EU met iedereen handel kan blijven voeren. "Maar er is geen reden waarom Europa naïever zou moeten zijn of zijn belangen minder zou moeten verdedigen dan onze handelspartners doen", zei Haddad.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt de hervatting van vluchten van en naar Dubai uit tot en met 22 juni, maakte de luchtvaartmaatschappij woensdag bekend. Eerder was dit 14 juni.
19 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag tot het hoogste niveau gestegen sinds juni 2022. De prijs steeg met ruim 7 procent tot 119,50 dollar per vat.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer heeft vorig jaar meer zaken behandeld. De toename is een gevolg van een nieuwe regeling die de bevoegdheden van de Ondernemingskamer heeft vergroot.
55 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - 's Werelds grootste muziekconcern, Universal Music Group (UMG), onderneemt actie om zijn beurswaarde op te krikken. Het bestuur wil onder andere de helft van zijn belang in streamingdienst Spotify verzilveren en aandeelhouders belonen met de opbrengst. Het bedrijf achter de platenlabels voor artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish kreeg eerder deze maand een ongevraagd overnamebod van de activistische belegger Bill Ackman. Met de aangekondigde ingreep lijkt het bedrijf die poging af te willen slaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De financiële gevolgen van de groengaswet zijn nog onvoldoende bekend en zullen de komende jaren naar verwachting leiden tot aanzienlijk hogere gasrekeningen voor huishoudens, waarschuwt Essent op basis van eigen onderzoek.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de kandidaat van president Donald Trump voor het voorzitterschap van de Federal Reserve, heeft een belangrijke procedurele horde genomen. Hij kreeg de steun van de Senaatscommissie voor Bankzaken, waarmee de weg vrijkomt voor zijn mogelijke opvolging van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell in de komende weken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips is woensdag flink lager geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Een Amerikaanse concurrent van Philips maakte bekend "aanzienlijke stijgingen" in de kosten te zien en verwacht dat dit de rest van het jaar zo blijft. Het sentiment in Amsterdam was negatief met vooral rode cijfers.
2 uur geleden