
Franse militairen dood door helikopterongeval
PARIJS (ANP/AFP) - Door een ongeval met twee helikopters in Mali zijn dertien Franse militairen om het leven gekomen. De toestellen botsten op elkaar tijdens een operatie tegen opstandelingen in het Noord-Afrikaanse land. Het gaat om het dodelijkste incident voor het Franse leger sinds 1983, toen 58 paratroepers omkwamen door een aanslag in Beiroet.
Het Franse ministerie van Defensie meldt dat de helikopters grondtroepen ondersteunden in de regio Liptako, vlak bij de grens met Burkina Faso en Niger. Een aanvalshelikopter van het type Tiger raakte een Cougar-transporthelikopter. De toestellen crashten bij elkaar in de buurt. Alle inzittenden kwamen om het leven.
President Emmanuel Macron roemde de militairen. "Deze dertien helden hadden slechts één doel: ons beschermen", schreef hij op Twitter. Oud-president François Hollande, die in 2013 een troepenmacht naar Mali stuurde om een opmars van jihadisten te stoppen, zei dat "Frankrijk vandaag in tranen is" voor de soldaten "die moedig vochten tegen het terrorisme".
Sinds het begin van de operatie in 2013 zijn 38 Franse militairen in Mali omgekomen. Frankrijk heeft duizenden manschappen gelegerd in de regio. Die assisteren Mali en vier andere West-Afrikaanse landen in het kader van operatie Barkhane bij de strijd tegen extremisten. Ook trainen de Fransen lokale veiligheidstroepen.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/JERUZALEM (ANP) - De Palestijnse beweging Hamas heeft bemiddelaars geïnformeerd dat ze van plan is woensdag opnieuw vier lichamen van overleden gijzelaars over te dragen. Dat meldt de Israëlische nieuwssite The Times of Israel op basis van een diplomaat en een ingewijde.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan de visa intrekken van buitenlanders die kritiek hebben geleverd op Charlie Kirk. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken op X. Volgens The New York Times gaat het ministerie ook de visumaanvragen weigeren van buitenlanders die kritische opmerkingen over Kirk hebben gemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verwijderen van verouderde dammen en stuwen wint snel terrein in Zuidoost-Europa, waardoor het aantal vrij stromende rivieren er toeneemt. Dat meldt het Wereldnatuurfonds (WWF) op basis van een rapport van de Southeastern Europe Barrier Removal Movement.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft dinsdag in een gerechtelijke procedure verklaard dat 778 medewerkers van het ministerie van Volksgezondheid vorige week ten onrechte zijn ontslagen te midden van een gedeeltelijke overheidssluiting.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De lichamen van vier Israëlische gijzelaars zijn overgedragen aan het Rode Kruis, meldt het Israëlische leger. Hamas maakte eerder op dinsdag aan de onderhandelaars bekend dat er "vier tot zes" lichamen zouden worden vrijgegeven.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De militaire steun van Oekraïnes Europese bondgenoten is afgelopen zomer gehalveerd. De bijna 2 miljard euro die Nederland en andere Noord- en West-Europese landen staken in een nieuw aankoopprogramma van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, hebben de terugval niet goedgemaakt.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Nog meer grote Amerikaanse media weigeren het nieuwe persbeleid van het Pentagon te ondertekenen, melden ze in een gezamenlijke verklaring. Het gaat nu om CBS News, ABC News, CNN, Fox News en NBC News.
10 uur geleden