Franse media steunen Charlie Hebdo na nieuwe bedreigingen
PARIJS (ANP/AFP) - Meer dan honderd Franse nieuwsmedia riepen woensdag mensen op het satirische tijdschrift Charlie Hebdo te steunen nadat het personeel met de dood is bedreigd. In 2015 waren het tijdschrift en zijn medewerkers al doelwit van een terroristische aanslag.
Charlie Hebdo publiceerde eerder deze maand cartoons van de profeet Mohammed bij de start van een proces tegen verdachten van de aanslag in 2015 op hun kantoor in Parijs. Terwijl de editie in Frankrijk uitverkocht was, lokte de publicatie veroordeling uit van verschillende moslimlanden. Militanten van al-Qaeda dreigden naar verluidt met een herhaling van het bloedbad van 2015.
De open brief op de voorpagina van de nieuwe editie hekelt "nieuwe totalitaire ideologieën, die soms claimen geïnspireerd te zijn door religieuze teksten". "De vijanden van vrijheid moeten begrijpen dat we allemaal, samen, hun standvastige tegenstanders zijn, ongeacht onze meningsverschillen of overtuigingen", aldus de brief.
Waanzinnige haat
Twaalf mensen, onder wie enkele van de meest gevierde cartoonisten van Frankrijk, werden gedood op 7 januari 2015, toen de broers Saïd en Chérif Kouachi op het kantoor van het tijdschrift begonnen te schieten. Veertien mensen staan terecht die ervan worden verdacht de broers Kouachi bij die aanslag te hebben geholpen en twee dagen later bij nog een op een joodse supermarkt.
Charlie Hebdo's hoofd personeelszaken zei tegen het tijdschrift Le Point dat de politie haar uit huis haalde nadat ze doodsbedreigingen had ontvangen die de politie geloofwaardig acht. Ze vertelde Le Point dat er "waanzinnige haat" was tegen het tijdschrift.
Provocatie
"Charlie Hebdo wordt opnieuw bedreigd door terroristische organisaties", zei hoofdredacteur Laurent Sourisseau, die in 2015 zwaar gewond raakte, tegen persbureau AFP. "Bedreigingen die een echte provocatie vormen tijdens het proces van de aanslagen van januari 2015."
De brief ter ondersteuning van Charlie Hebdo is ondertekend door grote kranten, tijdschriften en omroepen, die hem nogmaals zullen publiceren.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/RTR) - In de Thaise hoofdstad Bangkok blijft het openbaar leven ontregeld na ernstig noodweer. Bijna 6000 mensen verblijven noodgedwongen in opvangcentra, zegt een lokale functionaris.
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben maandag sancties ingesteld tegen tien mensen en zeventien instellingen die verantwoordelijk zijn voor de systematische, gedwongen deportatie van Oekraïense kinderen naar Rusland en de door Rusland bezette Oekraïense gebieden.
43 minuten geledenWISSANT (ANP/AFP/RTR) - Op het Kanaal tussen Frankrijk en Engeland zijn maandag zeker drie mensen overleden na het kapseizen van een migrantenboot, melden de Franse autoriteiten. Het gaat om twee vrouwen en een kind, die samen met meer dan honderd anderen probeerden de oversteek te maken.
1 uur geledenKATHMANDU/NEW DELHI (ANP/DPA) - De autoriteiten in Nepal en India hebben na ernstig noodweer melding gemaakt van meer dan honderd doden. Zware regenval leidde tot overstromingen en aardverschuivingen.
1 uur geledenLYMAN (ANP) - Oekraïne zegt 250 Russische militairen gevangen te hebben genomen nadat zij zich hadden overgegeven, melden Ukrainska Pravda en The Kyiv Independent. Volgens de Oekraïense krijgsmacht lagen de Russen nog te slapen toen de Oekraïners de aanval inzetten.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Het Hongaarse parlement heeft de onschendbaarheid van premier Péter Magyar en twee oud-ministers ingetrokken. Daardoor kan een strafrechtelijk onderzoek naar ze worden ingesteld. Magyar, wiens partij een ruime meerderheid heeft in het parlement, vroeg zelf om zijn onschendbaarheid in te trekken. Hij zegt dat de beschuldigingen tegen hem neerkomen op "politieke karaktermoord" en wil dat zijn naam wordt gezuiverd.
1 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - In het noorden van Nigeria zijn afgelopen weekend opnieuw tientallen mensen ontvoerd door gewapende bendes. Bij twee losse incidenten zijn 47 boeren en 40 vrouwen gekidnapt.
2 uur geleden