Franse media: Paris Saint-Germain dicht bij akkoord met Messi
PARIJS (ANP) - Lionel Messi lijkt zijn loopbaan voort te zetten bij Paris Saint-Germain. Volgens diverse Franse media zijn de onderhandelingen over een tweejarig contract, met een optie voor nog een seizoen, in een gevorderd stadium. De kapitale deal zou dit weekeinde al afgerond kunnen zijn.
Messi (34) kreeg donderdag te horen dat hij na ruim 20 jaar zijn grote liefde FC Barcelona moest verlaten. De Spaanse club kan de Argentijnse sterspeler niet meer betalen. Beide partijen hadden volgens de club van trainer Ronald Koeman nog wel een akkoord bereikt over een nieuw contract, maar koepelorganisatie La Liga weigerde toestemming te verlenen gezien de enorme schuldenlast van Barça.
Messi is nu transfervrij en kan naar verluidt bij PSG per jaar circa 40 miljoen euro gaan verdienen. Als het tot een akkoord komt, wordt hij bij de kapitaalkrachtige club herenigd met de Braziliaanse aanvaller Neymar, met wie hij bij Barcelona jarenlang een trefzeker koppel vormde.
Paris SG legde eerder deze zomer middenvelder Georginio Wijnaldum (ex-Liverpool), verdediger Sergio Ramos (ex-Real Madrid) en doelman Gianluigi Donnarumma (ex-AC Milan) vast. Zij kwamen allemaal transfervrij naar de Parijse club, die ook nog flankspeler Achraf Hakimi (ex-Internazionale) aantrok. Voor de Marokkaanse international betaalde PSG naar verluidt een bedrag van circa 60 miljoen euro.
Droomvoorhoede
Met de komst van Messi krijgt de Franse topclub een droomvoorhoede, met Neymar en de Franse sterspeler Kylian Mbappé als de andere twee aanvallers. Coach Mauricio Pochettino, een landgenoot van Messi, wilde vrijdag in zijn voorbeschouwing op de eerste competitiewedstrijd zaterdag tegen het gepromoveerde Troyes nog niet veel kwijt over de mogelijke entree van de zesvoudige wereldvoetballer van het jaar. "Hij is een optie en daar wordt door de clubleiding naar gekeken", gaf Pochettino nog wel toe.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
14 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
17 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
19 uur geleden