Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse marktonderzoeker Ipsos neemt I&O Research over

Franse marktonderzoeker Ipsos neemt I&O Research over

AMSTERDAM/PARIJS (ANP) - De Franse marktonderzoeker Ipsos neemt het Nederlandse I&O Research over. De twee partijen gaan in Nederland verder onder de naam Ipsos I&O. Volgens Ipsos I&O ontstaat door de overname een marktleider in de publieke sector in Nederland. Financiële details over de deal werden niet gemeld.

"We blijven media en publiek voorzien van relevante maatschappelijke en politieke inzichten met betrekking tot opvattingen en gedragingen van Nederlandse burgers", zo laten de bedrijven weten.

Door het samengaan denkt Ipsos I&O "als een van Nederlands grootste marktonderzoeksbureaus én marktleider in publiek onderzoek" beter in te kunnen spelen op ontwikkelingen. Topman Gerben Huijgen (I&O) voorziet dat de nieuwe opzet "meer waarde zal opleveren voor onze mensen en klanten".

Bij het in 1975 opgerichte Ipsos werken wereldwijd meer dan 20.000 mensen, van wie 165 in Nederland bij vestigingen in Amsterdam en Rijen. Bij de afgelopen verkiezingen verzorgde Ipsos nog de exitpolls. I&O Research bestaat sinds 1996 en heeft honderd werknemers in Amsterdam en Enschede.

Meer uit Financieel

Krant: Franse regering wil miljarden ophalen bij bedrijven

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse regering kijkt naar een begrotingswijziging die bedrijven mogelijk 3,5 miljard euro extra zal kosten. De Franse zakenkrant Les Echos meldt op basis van anonieme bronnen dat de regering overweegt om de manier waarop loonheffingskortingen worden berekend te wijzigen. De Franse premier Sébastien Lecornu is van plan volgende week een begrotingsvoorstel voor volgend jaar te presenteren.

3 uur geleden
Historisch lage waterstand van de Rijn bij Keulen

KEULEN (ANP) - Het waterpeil van de Rijn bij Keulen heeft een historisch laag punt bereikt. Het waterpeil staat op 43 centimeter, meldt omroep WDR. Dat is 2 centimeter lager dan het vorige record dat afgelopen augustus werd gevestigd.

4 uur geleden
Britse premier spreekt geen steun uit voor derde baan Heathrow

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Andy Burnham weigerde zondag zijn steun uit te spreken voor een derde start- en landingsbaan op Heathrow Airport. Volgens hem is het een zaak voor mensen die in de omgeving van de Londense luchthaven wonen. Burnhams voorganger, Keir Starmer, liet vorig jaar wel weten de uitbreidingsplannen te steunen.

5 uur geleden
DNB-president Sleijpen roept politiek op tot oplossingen te komen

HILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.

6 uur geleden
Vliegverkeer Catania ligt langer stil, KLM boekt om naar Palermo

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

7 uur geleden
Topmannen AI-bedrijven opgeroepen voor Australisch onderzoek

SYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

9 uur geleden
OpenAI pauzeert werk met krachtigste AI na nieuw incident

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft het werk aan zijn krachtigste AI-modellen voorlopig stilgelegd. Een van zijn systemen kreeg tijdens een test ongeoorloofd toegang tot het internet. Dat meldde het bedrijf zaterdag.

13 uur geleden