Franse marktonderzoeker Ipsos neemt I&O Research over
AMSTERDAM/PARIJS (ANP) - De Franse marktonderzoeker Ipsos neemt het Nederlandse I&O Research over. De twee partijen gaan in Nederland verder onder de naam Ipsos I&O. Volgens Ipsos I&O ontstaat door de overname een marktleider in de publieke sector in Nederland. Financiële details over de deal werden niet gemeld.
"We blijven media en publiek voorzien van relevante maatschappelijke en politieke inzichten met betrekking tot opvattingen en gedragingen van Nederlandse burgers", zo laten de bedrijven weten.
Door het samengaan denkt Ipsos I&O "als een van Nederlands grootste marktonderzoeksbureaus én marktleider in publiek onderzoek" beter in te kunnen spelen op ontwikkelingen. Topman Gerben Huijgen (I&O) voorziet dat de nieuwe opzet "meer waarde zal opleveren voor onze mensen en klanten".
Bij het in 1975 opgerichte Ipsos werken wereldwijd meer dan 20.000 mensen, van wie 165 in Nederland bij vestigingen in Amsterdam en Rijen. Bij de afgelopen verkiezingen verzorgde Ipsos nog de exitpolls. I&O Research bestaat sinds 1996 en heeft honderd werknemers in Amsterdam en Enschede.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.
2 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.
8 uur geleden