Franse lokale surfer wint olympisch goud voor de kust van Tahiti
TEAHUPO'O (ANP) - De lokale surfer Kauli Vaast uit Tahiti heeft Frankrijk de olympisch gouden medaille bij het golfsurfen bezorgd. Vaast versloeg in de finale Jack Robinson uit Australië. Het goud bij de vrouwen ging naar de Amerikaanse Caroline Marks, die haar Braziliaanse tegenstander Tatiana Weston-Webb de baas was.
Vaast kwam voor de kust van Teahupo'o in Frans-Polynesië, waar het olympische surftoernooi plaatsvond, tot een score van 17,67 tegen 7,83 voor de Australiër. Die kon zijn tweede poging niet uitvoeren.
"De 'mana' was vandaag met mij", verwees Vaast na zijn zege naar de bovennatuurlijke krachten in de Polynesische cultuur. "Vanaf het begin, iedere dag voelde ik die en was die daar." De surfer sprak van een ongelofelijk moment, "voor iedereen in Frankrijk en voor iedereen in Polynesië".
Jurytoren
De Amerikaanse Marks was met een score van 10,50 maar net beter dan haar Braziliaanse tegenstander. Die kwam tot 10,33.
Het golfsurfen van de Olympische Spelen van Parijs vond aan de andere kant van de wereld plaats, waar volgens de organisatie "de mooiste golven van de wereld" zijn. Vooraf was veel kritiek van met name milieuorganisaties en de plaatselijke bevolking omdat de bouw van een jurytoren het zeldzame koraalrif langs de kust zou aantasten.
Meer uit Sport
SPIELBERG (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull heeft zijn excuses aangeboden aan Max Verstappen na de crash van de Nederlander tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot eerder op zaterdag op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
3 uur geledenROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).
5 uur geledenSANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.
6 uur geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.
7 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
8 uur geleden