Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse linkse partijen vormen front voor parlementsverkiezingen

Franse linkse partijen vormen front voor parlementsverkiezingen

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Frankrijk bundelen de linkse politieke partijen hun krachten voor de aankomende parlementsverkiezingen. In een gezamenlijke verklaring spreken de partijen over "een nieuwe pagina in de geschiedenis van Frankrijk".

In de nieuwe alliantie "Volkskfront" werken gematigde linkse partijen als de socialistische PS samen met meer radicale partijen als la France Insoumise (LFI). De partijen hebben afgesproken dat ze slechts één kandidaat zouden aandragen in alle 577 kiesdistricten. "Ons doel is om te regeren als antwoord op dringende democratische, ecologische, sociale en vredesvraagstukken".

Volgens peilingen zou het linkse blok tweede kunnen worden in de verkiezingen achter de radicaal-rechtse Rassemblement national (Nationale samenkomst - RN) van Marine Le Pen.

Na zijn nederlaag in de Europese verkiezingen afgelopen zondag heeft de Franse president Emmanuel Macron vervroegde parlementsverkiezingen uitgeschreven. De RN boekte een grote overwinning en won twee keer zoveel zetels in het Europees Parlement dan de partij van Macron. De eerste ronde van de verkiezingen is op 30 juni, op 7 juli volgt een tweede ronde.

Meer uit Buitenland

Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

2 uur geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

4 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

16 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

17 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

17 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

19 uur geleden