Franse linkse partijen vormen front voor parlementsverkiezingen
PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Frankrijk bundelen de linkse politieke partijen hun krachten voor de aankomende parlementsverkiezingen. In een gezamenlijke verklaring spreken de partijen over "een nieuwe pagina in de geschiedenis van Frankrijk".
In de nieuwe alliantie "Volkskfront" werken gematigde linkse partijen als de socialistische PS samen met meer radicale partijen als la France Insoumise (LFI). De partijen hebben afgesproken dat ze slechts één kandidaat zouden aandragen in alle 577 kiesdistricten. "Ons doel is om te regeren als antwoord op dringende democratische, ecologische, sociale en vredesvraagstukken".
Volgens peilingen zou het linkse blok tweede kunnen worden in de verkiezingen achter de radicaal-rechtse Rassemblement national (Nationale samenkomst - RN) van Marine Le Pen.
Na zijn nederlaag in de Europese verkiezingen afgelopen zondag heeft de Franse president Emmanuel Macron vervroegde parlementsverkiezingen uitgeschreven. De RN boekte een grote overwinning en won twee keer zoveel zetels in het Europees Parlement dan de partij van Macron. De eerste ronde van de verkiezingen is op 30 juni, op 7 juli volgt een tweede ronde.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.
51 minuten geledenBUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.
2 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Bij de aanrijding tussen een schoolbusje en een trein zijn in het Vlaamse Buggenhout vier doden gevallen, zegt minister Jean-Luc Crucke van Mobiliteit tegen de Belgische nieuwssite RTL Info. Volgens hem zijn twee tieners, de chauffeur en de begeleider door het ongeluk overleden. "Het is dramatisch", aldus de minister.
3 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - De Belgische politie maakt nog niets bekend over slachtoffers door de aanrijding tussen een trein en een busje met schoolkinderen in Buggenhout. Eerst moeten eventuele familieleden geïnformeerd worden, zegt politiewoordvoerder Ann Berger tegen VRT NWS. Zij bevestigt dat er aan boord zeven kinderen waren, plus een begeleider en de chauffeur.
3 uur geleden