Franse linkse partijen vormen front voor parlementsverkiezingen
PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Frankrijk bundelen de linkse politieke partijen hun krachten voor de aankomende parlementsverkiezingen. In een gezamenlijke verklaring spreken de partijen over "een nieuwe pagina in de geschiedenis van Frankrijk".
In de nieuwe alliantie "Volkskfront" werken gematigde linkse partijen als de socialistische PS samen met meer radicale partijen als la France Insoumise (LFI). De partijen hebben afgesproken dat ze slechts één kandidaat zouden aandragen in alle 577 kiesdistricten. "Ons doel is om te regeren als antwoord op dringende democratische, ecologische, sociale en vredesvraagstukken".
Volgens peilingen zou het linkse blok tweede kunnen worden in de verkiezingen achter de radicaal-rechtse Rassemblement national (Nationale samenkomst - RN) van Marine Le Pen.
Na zijn nederlaag in de Europese verkiezingen afgelopen zondag heeft de Franse president Emmanuel Macron vervroegde parlementsverkiezingen uitgeschreven. De RN boekte een grote overwinning en won twee keer zoveel zetels in het Europees Parlement dan de partij van Macron. De eerste ronde van de verkiezingen is op 30 juni, op 7 juli volgt een tweede ronde.
Meer uit Buitenland
PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
15 minuten geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
8 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
9 uur geleden