Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse leger vreest overbelasting tijdens Spelen Parijs 2024

Franse leger vreest overbelasting tijdens Spelen Parijs 2024

PARIJS (ANP/AFP) - Net als bij eerdere Olympische Spelen is ook Frankrijk van plan om tijdens Parijs 2024 het leger in te zetten om de veiligheid te garanderen. Maar bij legerleiding en regering zijn er zorgen over een mogelijke overbelasting, meldt persbureau AFP op basis van bronnen.

"Het is niet meer dan logisch dat het leger een bijdrage levert aan de veiligheid tijdens zo'n groot evenement", zei Thierry Burkhard, stafchef van de Franse landmacht. Hij stelde een inzet van maximaal 10.000 soldaten in het vooruitzicht, vergelijkbaar met de "Opération Sentinelle"-troepen die na de terroristische aanslagen van 2015 in Parijs werden opgericht om te patrouilleren. "Aangezien het een uitzonderlijke gebeurtenis is, kan er een uitzonderlijke bijdrage zijn. De echte vraag voor mij is hoe vooruit te plannen omdat sommige zaken waarschijnlijk pas op het laatste moment zullen gebeuren."

Organisatoren van de Spelen vrezen dat particuliere bedrijven niet in staat zijn de meer dan 20.000 benodigde beveiligers te rekruteren, wat tot druk zal leiden op het leger om de gaten te vullen. Een hoge ambtenaar vertelde AFP dat het organisatiecomité van de Spelen "er nooit in zal slagen het benodigde personeel uit de particuliere beveiliging aan te trekken". Hoewel legerofficieren er de voorkeur aan geven dat hun troepen alleen patrouilles en bewakingsopdrachten uitvoeren is er volgens dezelfde bron "een kans dat het bevel komt dat ze veiligheidscontroles moeten uitvoeren".

Gewezen wordt naar de Spelen van Londen 2012 toen de Britse regering enkele dagen voor de start nog 3000 soldaten beschikbaar moest stellen omdat de securitybedrijven tekortschoten.

Meer uit Sport

Italiaanse skiër Franzoso overlijdt na zware crash

SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.

13 uur geleden
UCI: houding Spaanse premier in strijd met olympische waarden

AIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.

15 uur geleden
Laros heeft 'nog wat overgehouden' voor WK-finale 1500 meter

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.

16 uur geleden
Duplantis vestigt op WK wereldrecord polsstokhoogspringen

TOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.

17 uur geleden
Hordeloopster Visser grijpt in WK-finale weer naast medaille

TOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.

17 uur geleden
Laros (20) overtuigend naar finale 1500 meter op WK in Tokio

TOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).

18 uur geleden
Visser snelt in Tokio naar derde WK-finale 100 meter horden

TOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.

19 uur geleden