Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse leger vreest overbelasting tijdens Spelen Parijs 2024

Franse leger vreest overbelasting tijdens Spelen Parijs 2024

PARIJS (ANP/AFP) - Net als bij eerdere Olympische Spelen is ook Frankrijk van plan om tijdens Parijs 2024 het leger in te zetten om de veiligheid te garanderen. Maar bij legerleiding en regering zijn er zorgen over een mogelijke overbelasting, meldt persbureau AFP op basis van bronnen.

"Het is niet meer dan logisch dat het leger een bijdrage levert aan de veiligheid tijdens zo'n groot evenement", zei Thierry Burkhard, stafchef van de Franse landmacht. Hij stelde een inzet van maximaal 10.000 soldaten in het vooruitzicht, vergelijkbaar met de "Opération Sentinelle"-troepen die na de terroristische aanslagen van 2015 in Parijs werden opgericht om te patrouilleren. "Aangezien het een uitzonderlijke gebeurtenis is, kan er een uitzonderlijke bijdrage zijn. De echte vraag voor mij is hoe vooruit te plannen omdat sommige zaken waarschijnlijk pas op het laatste moment zullen gebeuren."

Organisatoren van de Spelen vrezen dat particuliere bedrijven niet in staat zijn de meer dan 20.000 benodigde beveiligers te rekruteren, wat tot druk zal leiden op het leger om de gaten te vullen. Een hoge ambtenaar vertelde AFP dat het organisatiecomité van de Spelen "er nooit in zal slagen het benodigde personeel uit de particuliere beveiliging aan te trekken". Hoewel legerofficieren er de voorkeur aan geven dat hun troepen alleen patrouilles en bewakingsopdrachten uitvoeren is er volgens dezelfde bron "een kans dat het bevel komt dat ze veiligheidscontroles moeten uitvoeren".

Gewezen wordt naar de Spelen van Londen 2012 toen de Britse regering enkele dagen voor de start nog 3000 soldaten beschikbaar moest stellen omdat de securitybedrijven tekortschoten.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

8 uur geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

23 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

1 dag geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

1 dag geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

1 dag geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 dag geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

2 dagen geleden