Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse leger vreest overbelasting tijdens Spelen Parijs 2024

Franse leger vreest overbelasting tijdens Spelen Parijs 2024

PARIJS (ANP/AFP) - Net als bij eerdere Olympische Spelen is ook Frankrijk van plan om tijdens Parijs 2024 het leger in te zetten om de veiligheid te garanderen. Maar bij legerleiding en regering zijn er zorgen over een mogelijke overbelasting, meldt persbureau AFP op basis van bronnen.

"Het is niet meer dan logisch dat het leger een bijdrage levert aan de veiligheid tijdens zo'n groot evenement", zei Thierry Burkhard, stafchef van de Franse landmacht. Hij stelde een inzet van maximaal 10.000 soldaten in het vooruitzicht, vergelijkbaar met de "Opération Sentinelle"-troepen die na de terroristische aanslagen van 2015 in Parijs werden opgericht om te patrouilleren. "Aangezien het een uitzonderlijke gebeurtenis is, kan er een uitzonderlijke bijdrage zijn. De echte vraag voor mij is hoe vooruit te plannen omdat sommige zaken waarschijnlijk pas op het laatste moment zullen gebeuren."

Organisatoren van de Spelen vrezen dat particuliere bedrijven niet in staat zijn de meer dan 20.000 benodigde beveiligers te rekruteren, wat tot druk zal leiden op het leger om de gaten te vullen. Een hoge ambtenaar vertelde AFP dat het organisatiecomité van de Spelen "er nooit in zal slagen het benodigde personeel uit de particuliere beveiliging aan te trekken". Hoewel legerofficieren er de voorkeur aan geven dat hun troepen alleen patrouilles en bewakingsopdrachten uitvoeren is er volgens dezelfde bron "een kans dat het bevel komt dat ze veiligheidscontroles moeten uitvoeren".

Gewezen wordt naar de Spelen van Londen 2012 toen de Britse regering enkele dagen voor de start nog 3000 soldaten beschikbaar moest stellen omdat de securitybedrijven tekortschoten.

Meer uit Sport

Zeven paralympiërs naar sluitingsceremonie in Cortina

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.

3 uur geleden
Jens van 't Wout grijpt zilver op 500 meter op WK shorttrack

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.

4 uur geleden
Ajax begint met Konadu en Tomiyasu tegen Sparta Rotterdam

AMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.

4 uur geleden
Oud-Feyenoorder Minteh leidt Brighton langs Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.

7 uur geleden
Del Toro verstevigt leiding in Tirreno met zege in zesde etappe

CAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.

9 uur geleden
Oekraïne boycot sluitingsceremonie Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.

10 uur geleden
Godon sprint naar zege in ingekorte etappe Parijs-Nice, Bol derde

ISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.

10 uur geleden