Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse krant: staking Apple Store tijdens lancering iPhone 15

Franse krant: staking Apple Store tijdens lancering iPhone 15

PARIJS (ANP) - Franse vakbonden hebben een tweedaagse staking aangekondigd in Apple Stores. De Franse krant Libération meldt dat de staking vrijdag en zaterdag plaatsvindt. Dit kan een tegenvaller betekenen voor de verkoop van de nieuwe iPhone 15, want vrijdag wordt die telefoon van Apple gelanceerd.

De iPhone is het belangrijkste product van Apple. De smartphone is goed voor ongeveer de helft van de omzet van het techbedrijf. Apple kampt met een dalende verkoop van smartphones, omdat mensen vanwege de hoge inflatie minder geld willen uitgeven.

Vrijdag willen medewerkers demonstreren op het Place de l'Opéra in Parijs. De precieze impact van de actie is nog niet duidelijk. Werknemers van Apple Stores in Frankrijk willen onder meer een hoger loon om de hoge inflatie mee te compenseren. Gesprekken tussen het management van Apple en vakbonden hebben niet tot resultaten geleid waar de bonden op hoopten, waarna ze de staking aankondigden. Als Apple werknemers niet meer biedt volgen komende weekenden mogelijk weer stakingen.

Ook de iPhone zelf is in Frankrijk niet onomstreden. Verkoop van de al wat oudere iPhone 12 is daar tijdelijk verboden nadat de Franse toezichthouder voor telecom een hogere elektromagnetische straling heeft gemeten dan in Europa is toegestaan. Apple heeft daarop beloofd om de toestellen te updaten om zo de straling van het apparaat omlaag te krijgen. In Nederland mag de iPhone 12 nog steeds worden verkocht. Wel heeft de Nederlandse Rijksdienst voor Digitale Infrastructuur (RDI) Apple aangesproken op de te hoge straling.

Meer uit Financieel

Honderden vluchten geschrapt in Japan door naderende tyfoon

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het luchtvaartverkeer in Japan wordt ontregeld door de naderende tyfoon Dujuan. De maatschappijen All Nippon Airways (ANA) en Japan Airlines hebben maandag honderden vluchten geschrapt nu de storm de Japanse hoofdstad Tokio en omliggende gebieden nadert.

9 minuten geleden
Minder verlies voor woonwinkelketen Xenos

WAALWIJK (ANP) - Woonwinkelketen Xenos heeft vorig jaar opnieuw verlies geleden, maar wel minder dan het jaar ervoor. Dat blijkt uit de onlangs gedeponeerde jaarrekening, die als eerste werd opgemerkt door vakblad RetailTrends. De winkelketen met ruim 160 vestigingen in Nederland noteert al jaren rode cijfers.

37 minuten geleden
Koffieketen Starbucks zet technologiecentrum op in India

CHENNAI (ANP/RTR) - De Amerikaanse koffieketen Starbucks heeft een overeenkomst getekend voor de oprichting van een wereldwijd expertisecentrum (GCC) in de Zuid-Indiase stad Chennai. Hiermee worden naar schatting achthonderd banen in de technologiesector gecreëerd, maakte de deelstaatregering van Tamil Nadu maandag bekend.

50 minuten geleden
Olieprijzen dalen opnieuw, maar blijven op hoog niveau

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs daalt inmiddels vier dagen op rij, de langste reeks van prijsdalingen sinds juni. Tegelijkertijd zijn de prijzen nog altijd fors hoger dan begin dit jaar, wat mede verklaart dat tanken in Nederland fors duurder is geworden.

1 uur geleden
Particuliere verhuurders: actieplan leidt niet tot genoeg huizen

DEN HAAG (ANP) - De vijftig acties die woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan maandag heeft aangekondigd om de woningbouw te versnellen, zorgen er niet voor dat het kabinet het doel van 100.000 nieuwe huizen per jaar haalt. Dat stelt Vastgoed Belang, de brancheorganisatie van particuliere verhuurders. De belangenbehartiger noemt dat streven "niet realistisch".

1 uur geleden
AEX-index begint met winst, olieprijs verder omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Beleggers kijken verder vooral uit naar de topontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, die donderdag in Washington plaatsvindt. De voorbereidende gesprekken tussen de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent en de Chinese vicepremier He Lifeng zijn volgens beide partijen afgelopen zondag positief verlopen.

2 uur geleden
Grote protesten in Duitsland voor behoud banen en fabrieken

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Tienduizenden werknemers in heel Duitsland gaan maandag actievoeren voor behoud van industriebanen en fabrieken. Onder meer medewerkers van Volkswagen, Mercedes-Benz, BMW, Audi, Porsche en grote toeleveranciers nemen deel aan demonstraties, op meer dan 280 locaties door het hele land.

3 uur geleden