Franse krant: staking Apple Store tijdens lancering iPhone 15
PARIJS (ANP) - Franse vakbonden hebben een tweedaagse staking aangekondigd in Apple Stores. De Franse krant Libération meldt dat de staking vrijdag en zaterdag plaatsvindt. Dit kan een tegenvaller betekenen voor de verkoop van de nieuwe iPhone 15, want vrijdag wordt die telefoon van Apple gelanceerd.
De iPhone is het belangrijkste product van Apple. De smartphone is goed voor ongeveer de helft van de omzet van het techbedrijf. Apple kampt met een dalende verkoop van smartphones, omdat mensen vanwege de hoge inflatie minder geld willen uitgeven.
Vrijdag willen medewerkers demonstreren op het Place de l'Opéra in Parijs. De precieze impact van de actie is nog niet duidelijk. Werknemers van Apple Stores in Frankrijk willen onder meer een hoger loon om de hoge inflatie mee te compenseren. Gesprekken tussen het management van Apple en vakbonden hebben niet tot resultaten geleid waar de bonden op hoopten, waarna ze de staking aankondigden. Als Apple werknemers niet meer biedt volgen komende weekenden mogelijk weer stakingen.
Ook de iPhone zelf is in Frankrijk niet onomstreden. Verkoop van de al wat oudere iPhone 12 is daar tijdelijk verboden nadat de Franse toezichthouder voor telecom een hogere elektromagnetische straling heeft gemeten dan in Europa is toegestaan. Apple heeft daarop beloofd om de toestellen te updaten om zo de straling van het apparaat omlaag te krijgen. In Nederland mag de iPhone 12 nog steeds worden verkocht. Wel heeft de Nederlandse Rijksdienst voor Digitale Infrastructuur (RDI) Apple aangesproken op de te hoge straling.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op de stijgende olieprijzen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de aanvallen op energiefaciliteiten in die regio.
4 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse mediawaakhond is een onderzoek gestart naar X vanwege zorgen dat het socialemediaplatform de regels voor leeftijdsgrenzen en ouderlijk toezicht heeft overtreden. De toezichthouder kijkt onder meer of X doeltreffende maatregelen heeft genomen om de leeftijd te controleren, zodat video's die voor volwassenen bedoeld zijn, in de regel niet door kinderen kunnen worden bekeken.
4 uur geledenJAZAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft meerdere energie-installaties in het zuiden stilgelegd. De maatregel volgt nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen nieuwe aanvallen op Saudi-Arabië, een bondgenoot van de Verenigde Staten, hebben uitgevoerd.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Passagiers op Schiphol hebben last van een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding. Daardoor zijn 58 vluchten tussen de luchthaven en het Verenigd Koninkrijk sinds het begin van de storing dinsdagmiddag geschrapt, meldt een woordvoerder. Andere vluchten lopen vertraging op en hij sluit niet uit dat die later ook worden geannuleerd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met kleine winst gesloten. Shell stond bij de winnaars op het Damrak dankzij de verder stijgende olieprijzen door het escalerende geweld in het Midden-Oosten. ASML boekte ook winst. De chipmachinemaker is begonnen aan de bouw van zijn nieuwe campus in Eindhoven.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Grote Britse luchthavens kampen dinsdag met verstoringen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Daardoor lopen vertrekkende vluchten op onder meer Londen Heathrow vertraging op. Dat geldt ook voor onder meer de Londense luchthavens Gatwick en Stansted en Manchester Airport.
8 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU ontbreekt een eensgezinde aanpak van de illegale tabaksproductie en -handel, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Wetgeving tegen illegale tabakshandel verschilt per lidstaat, waar criminele netwerken gebruik van maken. "Door de hoge winst, relatief lage risico's, vanouds milde straffen en kleine pakkans zijn illegale tabaksproducten bijzonder aantrekkelijk voor criminele organisaties", aldus de rekenkamer.
9 uur geleden