Franse krant: staking Apple Store tijdens lancering iPhone 15
PARIJS (ANP) - Franse vakbonden hebben een tweedaagse staking aangekondigd in Apple Stores. De Franse krant Libération meldt dat de staking vrijdag en zaterdag plaatsvindt. Dit kan een tegenvaller betekenen voor de verkoop van de nieuwe iPhone 15, want vrijdag wordt die telefoon van Apple gelanceerd.
De iPhone is het belangrijkste product van Apple. De smartphone is goed voor ongeveer de helft van de omzet van het techbedrijf. Apple kampt met een dalende verkoop van smartphones, omdat mensen vanwege de hoge inflatie minder geld willen uitgeven.
Vrijdag willen medewerkers demonstreren op het Place de l'Opéra in Parijs. De precieze impact van de actie is nog niet duidelijk. Werknemers van Apple Stores in Frankrijk willen onder meer een hoger loon om de hoge inflatie mee te compenseren. Gesprekken tussen het management van Apple en vakbonden hebben niet tot resultaten geleid waar de bonden op hoopten, waarna ze de staking aankondigden. Als Apple werknemers niet meer biedt volgen komende weekenden mogelijk weer stakingen.
Ook de iPhone zelf is in Frankrijk niet onomstreden. Verkoop van de al wat oudere iPhone 12 is daar tijdelijk verboden nadat de Franse toezichthouder voor telecom een hogere elektromagnetische straling heeft gemeten dan in Europa is toegestaan. Apple heeft daarop beloofd om de toestellen te updaten om zo de straling van het apparaat omlaag te krijgen. In Nederland mag de iPhone 12 nog steeds worden verkocht. Wel heeft de Nederlandse Rijksdienst voor Digitale Infrastructuur (RDI) Apple aangesproken op de te hoge straling.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Topman Søren Abildgaard treedt terug als topman van Odido. Abildgaard was bijna tien jaar topman van het telecombedrijf en begeleidde onder meer de overgang van T-Mobile Nederland naar Odido. Hij wordt opgevolgd door Tisha van Lammeren. Zij werkt al ruim twintig jaar bij Odido en haar voorgangers en had daar al een hoge bestuursfunctie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Booking.com mag zijn medewerkers verplichten om minstens 40 procent van de werktijd op kantoor te zijn. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald in een zaak tussen het boekingsplatform en de ondernemingsraad (or) over het nieuwe thuiswerkbeleid.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever-topman Fernando Fernandez kan nog niet zeggen wat er met het rookworsten- en soepenmerk Unox gebeurt, nu concurrentiewaakhond ACM de verkoop aan het bedrijf Zwanenberg heeft afgekeurd. "We zijn teleurgesteld over het besluit. We hadden gehoopt op een uitkomst waarbij we niet alleen het merk en de productie in Nederland konden behouden, maar ook de mogelijkheid zouden krijgen om de productie in Oss verder te versterken en uit te breiden", zei de bestuursvoorzitter woensdag tijdens een toelichting op de resultaten.
1 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent hebben in het derde kwartaal hun goederenoverslag via de zeevaart zien stijgen. Dat meldt havenuitbater North Sea Port. De droogte had een beperkt effect op de overslag via de zeevaart, aldus het havenbedrijf.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het personeel van uitkeringsinstantie UWV in Zwolle gaat donderdag actievoeren uit onvrede over het cao-eindbod van de werkgever, meldt De Unie. Volgens de vakbond is de onvrede onder het personeel momenteel zeer groot.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Bandai Namco Entertainment, een grote Japanse uitgever van videogames, is slachtoffer geworden van een datalek. Een partij waarmee het bedrijf achter bekende spelseries als Pac-Man, Tekken en Digimon samenwerkt, heeft te maken gehad met ongeautoriseerde toegang. Daardoor zijn volgens het Japanse persbureau Kyodo ongeveer 346.000 gegevens gelekt, waaronder e-mailadressen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic doet deze week aangifte van de hack van zondagavond, waarbij een cybercrimineel vijf klantaccounts wist over te nemen. "De sporen van de aanvaller hebben we veiliggesteld, zodat we die aan de politie kunnen overdragen", laat het bedrijf woensdag weten.
3 uur geleden