Franse klimmer Pinot begint aan laatste wielerseizoen
PARIJS (ANP) - De Franse wielrenner Thibaut Pinot heeft aangekondigd dat hij aan het einde van dit jaar zijn carrière beëindigd. De Ronde van Lombardije eind oktober wordt zijn allerlaatste koers, zei de 32-jarige in de Franse sportkrant L'Équipe. "Ik ben klaar voor het echte leven", aldus de renner, die etappes won in de Tour, Giro en Vuelta.
Pinot kondigde bewust al vroeg aan dat hij aan zijn laatste seizoen begint. "Als de mensen mij zien koersen, weten ze dat het de laatste keer is dat ze mij zien. Het is een weloverwogen beslissing."
Pinot is een erkend klimmer die in 2018 met de Ronde van Lombardije zijn enige klassieker won. Hij won drie etappes in de Tour, twee in de Vuelta en één in de Giro. In 2014 eindigde hij als derde in de Ronde van Frankrijk. Hij reed zijn hele profcarrière, die begon in 2010, bij de Franse ploeg Groupama- FDJ.
Pinot rijdt in zijn laatste jaar de Giro en wil absoluut starten in de Tour. "Ik zou het vreselijk vinden als ik de Tour mis. Die ronde is zwaar, maar de Tour heeft me ook de mooiste emoties gegeven. Ik wil erbij zijn om het mooi af te sluiten", aldus Pinot, die vaak te maken had met blessures en liefst vier keer moest opgeven in de Tour.
Meer uit Sport
VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
2 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
5 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
20 uur geleden