Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse klimmer Pinot begint aan laatste wielerseizoen

Franse klimmer Pinot begint aan laatste wielerseizoen

PARIJS (ANP) - De Franse wielrenner Thibaut Pinot heeft aangekondigd dat hij aan het einde van dit jaar zijn carrière beëindigd. De Ronde van Lombardije eind oktober wordt zijn allerlaatste koers, zei de 32-jarige in de Franse sportkrant L'Équipe. "Ik ben klaar voor het echte leven", aldus de renner, die etappes won in de Tour, Giro en Vuelta.

Pinot kondigde bewust al vroeg aan dat hij aan zijn laatste seizoen begint. "Als de mensen mij zien koersen, weten ze dat het de laatste keer is dat ze mij zien. Het is een weloverwogen beslissing."

Pinot is een erkend klimmer die in 2018 met de Ronde van Lombardije zijn enige klassieker won. Hij won drie etappes in de Tour, twee in de Vuelta en één in de Giro. In 2014 eindigde hij als derde in de Ronde van Frankrijk. Hij reed zijn hele profcarrière, die begon in 2010, bij de Franse ploeg Groupama- FDJ.

Pinot rijdt in zijn laatste jaar de Giro en wil absoluut starten in de Tour. "Ik zou het vreselijk vinden als ik de Tour mis. Die ronde is zwaar, maar de Tour heeft me ook de mooiste emoties gegeven. Ik wil erbij zijn om het mooi af te sluiten", aldus Pinot, die vaak te maken had met blessures en liefst vier keer moest opgeven in de Tour.

Meer uit Sport

American footballteam Seattle Seahawks wint Super Bowl

SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.

15 minuten geleden
Snowboardsters Peperkamp en Van Vreden lopen finale big air mis

LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.

6 uur geleden
Nederland wacht ook na tweede dag Spelen nog op eerste medaille

MILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.

8 uur geleden
Bol vindt eerste 800 meter 'leuk, spannend en best hard gaan'

METZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.

8 uur geleden
Skiester Vonn na valpartij geopereerd in Treviso

TREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.

8 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem voelde druk na wereldrecord op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."

9 uur geleden
Leerdam op 1000 meter in slotrit tegen titelverdedigster Takagi

MILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.

9 uur geleden