Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse klimmer Bouchard rondt lange solo af in Ronde van de Alpen

Franse klimmer Bouchard rondt lange solo af in Ronde van de Alpen

SAN MARTINO DI CASTROZZA (ANP) - De Franse wielrenner Geoffrey Bouchard heeft na een lange solo de eerste etappe in de Ronde van de Alpen op zijn naam geschreven. De renner van AG2R Citroën zat mee in de vroege vlucht en bleef als enige vooraan over. De 30-jarige Bouchard slaagde erin om het jagende peloton net voor te blijven en kwam juichend over de streep in San Martino di Castrozza.

De eerste etappe ging over ruim 160 kilometer, met onderweg twee beklimmingen. Op de tweede klim, de Passo Gobbera, liet Bouchard zijn Duitse medevluchter Ben Zwiehoff achter. Hij reed vervolgens de laatste 25 kilometer solo naar de finish.

Zo'n 5 seconden na de Fransman kwam de Spanjaard Pello Bilbao als tweede over de streep, voor de Fransman Romain Bardet. Bouchard boekte de eerste overwinning uit zijn carrière. Hij won wel al twee keer het bergklassement in een grote ronde (Vuelta 2019 en Giro 2021).

De Ronde van de Alpen telt vijf ritten en eindigt vrijdag in de Oostenrijkse stad Lienz. Vorig jaar won de Brit Simon Yates het eindklassement, Bilbao eindigde als tweede.

Meer uit Sport

Coach denkt dat Sinner op tijd fit is voor US Open na ziekte

NEW YORK (ANP/RTR) - Coach Darren Cahill denkt dat tennisser Jannik Sinner op tijd fit is om zijn titel op de US Open te verdedigen. De 24-jarige nummer 1 van de wereld moest maandag door ziekte opgeven in de finale van het toernooi van Cincinnati. De Italiaan meldde zich vervolgens af voor het gemengd dubbel van het laatste grandslamtoernooi van het jaar, dat een dag later op het programma stond.

4 uur geleden
Van de Zandschulp naar kwartfinales tennistoernooi Winston-Salem

WINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor de tweede keer de kwartfinales gehaald van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander verloor tegen de Argentijnse oud-winnaar Sebastián Báez de eerste set nog kansloos, maar herstelde zich: 0-6 6-1 6-4.

5 uur geleden
Dubbelspecialisten Errani en Vavassori winnen showformat US Open

NEW YORK (ANP) - Dubbelspecialisten Sara Errani en Andrea Vavassori hebben in de nieuwe opzet van het gemengd dubbelspel op de US Open hun titel met succes verdedigd. De Italianen versloegen in de finale van het showformat in New York enkelspeltoppers Iga Swiatek en Casper Ruud in drie sets: 6-3 5-7 10-6.

5 uur geleden
Hordeloopster Visser boekt zege in Lausanne en verslaat wereldtop

LAUSANNE (ANP) - Nadine Visser heeft haar topvorm onderstreept met een overtuigende zege op de 100 meter horden in de Diamond League van Lausanne in Zwitserland. De 30-jarige Nederlandse atlete trok zich niets aan van de regen en won een vlekkeloze race in 12,45. Ze versloeg vrijwel de complete wereldtop. De Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell finishte als tweede in 12,53, de Zwitserse Ditaji Kambundji eindigde als derde in 12,54. De Nigeriaanse wereldrecordhoudster Tobi Amusan werd vijfde in 12,82.

16 uur geleden
Golficoon Woods leidt commissie over toekomst PGA Tour

ATLANTA (ANP/RTR) - Golficoon Tiger Woods is benoemd tot voorzitter van een commissie die de toernooien van de Amerikaanse PGA Tour aantrekkelijker moet maken voor spelers, fans en sponsors. "Het doel is substantiële verandering", zei directeur Brian Rolapp van de PGA Tour. Hij heeft Woods aan het hoofd gezet van een negenkoppige commissie en de vijftienvoudig majorkampioen opdracht gegeven met een 'open blik en vrije geest' input te verzamelen voor de toekomstige competitie op de PGA Tour.

20 uur geleden
Wielrenner Poole mist Vuelta door Pfeiffer-virus

DEVENTER (ANP) - Wielrenner Max Poole gaat zaterdag niet van start in de Vuelta. De 22-jarige Brit van de Nederlandse ploeg Picnic PostNL is besmet met het Epstein-Barrvirus (EBV), ook wel bekend als het Pfeiffer-virus, en kan de komende periode niet in actie komen. Dat meldde Picnic PostNL woensdag.

1 dag geleden
Vechtsporter De Ridder in oktober tegen Hernandez in UFC

LAS VEGAS (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het 18 oktober op tegen de Amerikaan Anthony Hernandez tijdens het UFC-evenement in Vancouver. De twee vormen het hoofdgevecht in Canada. Dat maakte UFC-baas Dana White bekend.

1 dag geleden