Franse kerncentrales gaan langer mee
PARIJS (ANP/RTR) - Oude Franse kerncentrales gaan dankzij extra onderhoud en aanpassingen veel langer mee dan was voorzien. In plaats van 40 jaar kunnen ze wel 50 jaar draaien volgens de nucleaire toezichthouder van de overheid, de Autoriteit Nucleaire Veiligheid (ASN).
Op het oordeel van de ASN is met spanning gewacht, want in geen enkel land wordt zoveel energie gebruikt die is opgewekt met kernenergie. Meer dan 70 procent van de elektriciteit komt van nucleaire energie. Maar veel van de 58 kerncentrales zouden op hun einde lopen, aangezien ze er al sinds de jaren zeventig en tachtig staan.
Nu kunnen over tien jaren kerncentrales worden opgeknapt en aangepast .De eerste kerncentrale die voor de opknapbeurt onder handen wordt genomen is volgend jaar die van Tricastin. Die staat tussen Lyon en Marseille aan de rivier de Rhône en is al sinds 1980 in gebruik.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
10 uur geleden