Franse justitieminister vrijgesproken van belangenverstrengeling
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Justitie Éric Dupond-Moretti heeft zich niet schuldig gemaakt aan een belangenverstrengeling. De politicus moest voor een speciaal hof verschijnen omdat hij mogelijk zijn functie misbruikt heeft om tegenstanders uit zijn tijd als advocaat terug te pakken. Dat zogenoemde Hof van Justitie van de Republiek (CJR) heeft geoordeeld dat daar geen sprake van is.
De zaak tegen de minister draaide om een onderzoek dat onder zijn verantwoordelijkheid was ingesteld naar drie rechters. Die rechters hadden in 2014 de politie opdracht gegeven om de telefoongegevens van tientallen advocaten en magistraten door te lichten in een onderzoek naar oud-president Nicolas Sarkozy. Een van de juristen die onderzocht werden, was Dupond-Moretti. Toch was van wraak nooit sprake, benadrukte zijn advocaat bij het CJR.
Het CJR is een hof dat alleen zaken behandelt rond wangedrag van ministers. De zaak tegen Dupond-Moretti was de eerste tegen een zittende bewindspersoon. De zaak was politiek gevoelig voor de Franse president Emmanuel Macron, die de minister steeds is blijven steunen.
Dupond-Moretti is een omstreden figuur, vooral door zijn soms grove uitlatingen. De vrijspraak voor de minister leidde vanuit links tot irritatie over het CJR, dat vaker kritiek heeft gekregen te mild geweest te zijn voor de machtige politici. De zaak tegen Dupond-Moretti was pas de negende zaak die het hof in zijn dertigjarige bestaan formeel heeft behandeld.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea
33 minuten geledenCARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.
34 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.
7 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.
9 uur geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.
11 uur geleden