Franse justitie klaagt 14-jarige aan voor terrorisme
PARIJS (ANP) - De Franse justitie heeft een 14-jarige jongen uit de Oost-Franse Elzas aangeklaagd voor terrorisme. Volgens media zou hij een aanslag hebben willen plegen uit naam van de radicaalislamitische beweging IS.
De verdachte uit Rosenau aan de grens met Duitsland werd eerder deze week gearresteerd en is nu voorgeleid aan de rechter. Hij is aangeklaagd voor banden met een terroristische criminele organisatie. Hij zou bezig zijn geweest met explosieven voor een "gewelddadige actie" waarmee hij anderen in gevaar wilde brengen. Maar volgens een van de advocaten van de aangeklaagde zou de jongen alleen maar een liefhebber zijn van zelfgemaakte explosieven die hij op een veld liet ontploffen.
De afgelopen jaren zijn in Frankrijk al ruim veertig radicaal-islamitische aanslagen verijdeld. Bij aanslagen die wel lukten vielen honderden doden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
7 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
10 uur geleden