Franse justitie doet invallen bij voetbalbond en CVC Capital
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Justitie in Frankrijk heeft dinsdag huiszoekingen gedaan in kantoren van de Franse voetbalbond Ligue de Football Professionnel (LFP) en investeringsmaatschappij CVC Capital. De twee organisaties sloten twee jaar geleden een miljardenovereenkomst over mediarechten.
Het onderzoek volgt op een klacht die bijna een jaar geleden werd ingediend door de Franse anticorruptieorganisatie AC, aldus een functionaris van het ministerie van Justitie. Volgens AC zou bij de deal tussen CVC en de voetbalbond geld zijn verduisterd. Ook de Franse Senaat onderzocht de voorbije maanden de rol van investeringsfondsen in het profvoetbal.
CVC nam in 2022 voor 1,5 miljard euro een belang van 13 procent in LFP Media, dat de mediarechten van het Franse profvoetbal beheert. CVC sloot eerder een mediarechtendeal met de Spaanse voetbalcompetitie.
CVC Capital ging eerder dit jaar naar de Amsterdamse beurs. Het in Luxemburg gevestigde bedrijf is onder meer eigenaar van de parfumerieketen Douglas, het theebedrijf Lipton en het Zwitserse horlogemerk Breitling. CVC investeerde ook in het vrouwentennis en de Formule 1-races. Een poging om de mediarechten voor het Duitse profvoetbal te kopen, ketste dit jaar af.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
14 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
20 uur geleden