Franse journalist gedood bij raketaanval Bachmoet
PARIJS/BACHMOET (ANP/AFP) - Een Franse journalist is omgekomen door een raketinslag in de omgeving van de Oost-Oekraïense stad Bachmoet, het brandpunt in de oorlog waar al vele maanden zwaar om wordt gestreden. Het Franse persbureau AFP herdenkt de in Sarajevo geboren videojournalist Arman Soldin (32) met warme woorden.
"Het hele bureau is kapot van het verlies van Arman", zei AFP-voorzitter Fabrice Fries, die de toewijding en het "briljante" werk van Arman roemde. "Zijn dood is een vreselijke herinnering aan de risico's en gevaren waarmee journalisten elke dag worden geconfronteerd als ze verslag doen van het conflict in Oekraïne." De rest van het team van de videocoördinator bleef ongedeerd.
De Franse president Emmanuel Macron stond op Twitter stil bij de dood van zijn landgenoot. "Met moed stond hij vanaf de eerste uren van het conflict aan het front om de feiten vast te stellen. We delen de pijn van zijn dierbaren en al zijn collega’s." Het Oekraïense ministerie van Defensie betuigde zijn deelneming.
Volgens Verslaggevers zonder Grenzen kwamen vorig jaar in Oekraïne zes journalisten om. Voor Soldin kwam dit jaar één andere verslaggever om tijdens zijn werkzaamheden in het door Rusland aangevallen land. Ook chauffeurs en zogenoemde fixers van mediateams die verslag deden van de oorlog in Oekraïne stierven.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
3 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken beschouwt de nieuwe Iraanse ayatollah Mojtaba Khamenei als een tiran, die de "wreedheid van het regime" van zijn vader zal voortzetten. Israëls ambassadeur bij de Verenigde Naties Danny Danon zei dat Khamenei dezelfde radicale ideeën heeft als zijn voorganger en dat hij daarom een "doelwit" is.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is "niet blij" met de benoeming van Mojtaba Khamenei als nieuwe opperste leider van Iran, zei hij tegen The New York Post. Trump zei eerder dat hij de zoon van de vorige ayatollah niet zou accepteren, maar wilde tegen de krant nog niet zeggen wat hij van plan is met de nieuwe leider.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat de veiligheidssituatie in de belangrijke Straat van Hormuz vermoedelijk slecht zal blijven tijdens de oorlog. "Het is onwaarschijnlijk dat er enige veiligheid kan worden bereikt in de Straat van Hormuz te midden van de spanningen die door de Verenigde Staten en Israël in de regio zijn aangewakkerd", schreef regimekopstuk Ali Larijani in een bericht op X.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft in een onlinebijeenkomst met EU-kopstukken uitgehaald naar Hezbollah. Die beweging zou zich inzetten voor Iraanse belangen en daarmee de "ineenstorting" van de Libanese staat dichterbij brengen.
4 uur geleden