Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse hotels klagen Airbnb aan om oneerlijke handelspraktijken

Franse hotels klagen Airbnb aan om oneerlijke handelspraktijken

LISIEUX (ANP/AFP) - Verschillende Franse hotels hebben een rechtszaak aangespannen tegen Airbnb. Het verhuurplatform wordt van oneerlijke handelspraktijken beschuldigd. Het gaat dan bijvoorbeeld om het niet innen van toeristenbelasting of het plaatsen van advertenties die niet voldoen aan de regels voor het verhuren van woningen. De hotels eisen een schadevergoeding van ruim 9 miljoen euro.

Airbnb stelt zich aan de regels te houden. Zo meldt het platform vorig jaar 187 miljoen euro aan toeristenbelasting te hebben afgedragen aan steden. "Als deze nieuwe juridische actie de activiteiten van Airbnb of de capaciteit van onze Franse verhuurders om hun woning te verhuren belemmert, zullen we alle opties overwegen", zegt Airbnb in een verklaring. Daaronder behoort volgens het platform ook "het nemen van juridische stappen, om onze rechten te beschermen".

Platforms als Airbnb leiden in veel steden tot onvrede. Zo zien hotels de klandizie slinken en zijn er tegelijk minder appartementen beschikbaar voor langetermijnverhuur aan inwoners. De Franse hotelbranchevereniging UMIH heeft ook al een zaak lopen tegen Airbnb.

Meer uit Financieel

Bedrijf achter Pampers en Oral-B ziet verkoop toenemen

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.

22 minuten geleden
Belgische winkels mogen binnenkort langer open

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.

27 minuten geleden
Internationaal vliegverkeer vanaf Teheran hervat zaterdag

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.

30 minuten geleden
Ryanair sluit basis in Berlijn om stijgende luchthaventarieven

BERLIJN (ANP) - Ryanair sluit zijn basis op de luchthaven van Berlijn omdat het vliegveld te duur zou worden. De Ierse budgetmaatschappij wil zijn zeven toestellen in Berlijn verplaatsen naar goedkopere luchthavens in andere EU-landen, zoals Zweden, Slowakije, Albanië en Italië.

31 minuten geleden
China verbiedt export naar wapenbedrijven door handel met Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.

2 uur geleden
Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

2 uur geleden
Duits bedrijfsleven even somber als tijdens coronapandemie

MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.

3 uur geleden