Franse historicus Emmanuel Le Roy Ladurie (94) overleden
PARIJS (ANP/AFP/DPA) - De Franse historicus Emmanuel Le Roy Ladurie is op 94-jarige leeftijd overleden. Hij was een bekend en veel vertaald geschiedschrijver. Le Roy Ladurie stond vooral bekend om zijn onderzoeken naar het middeleeuwse plattelandsleven en historische klimaatontwikkelingen. Een bekende titel van Le Roy Ladurie's hand was Montaillou.
Le Roy Ladurie stelde in zijn werk dat grote gebeurtenissen in de geschiedenis zoals hongersnoden, epidemieën en demografische verschuivingen samenhingen met ontwikkelingen in het klimaat. "Mensen lachten me een beetje uit toen ik mijn eerste boek over dit onderwerp schreef", zei Le Roy Ladurie.
Volgens hem waren historici bij uitstek de aangewezen personen om de geschiedenis van het klimaat te onderzoeken. Volgens Le Roy Ladurie was dat omdat historici in tegenstelling tot klimatologen "het Latijn goed beheersen", waardoor ze historische bronnen kunnen raadplegen over klimatologische ontwikkelingen.
De Fransman werd geboren in 1929 en begon zijn werkende leven als docent. In de jaren vijftig zette hij zijn carrière voort in de academische wereld. Le Roy Ladurie ontving verschillende eredoctoraten, onder andere van de universiteiten van Oxford en Genève.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.
3 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.
8 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.
10 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.
12 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.
12 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.
14 uur geleden