Franse historicus Emmanuel Le Roy Ladurie (94) overleden
PARIJS (ANP/AFP/DPA) - De Franse historicus Emmanuel Le Roy Ladurie is op 94-jarige leeftijd overleden. Hij was een bekend en veel vertaald geschiedschrijver. Le Roy Ladurie stond vooral bekend om zijn onderzoeken naar het middeleeuwse plattelandsleven en historische klimaatontwikkelingen. Een bekende titel van Le Roy Ladurie's hand was Montaillou.
Le Roy Ladurie stelde in zijn werk dat grote gebeurtenissen in de geschiedenis zoals hongersnoden, epidemieën en demografische verschuivingen samenhingen met ontwikkelingen in het klimaat. "Mensen lachten me een beetje uit toen ik mijn eerste boek over dit onderwerp schreef", zei Le Roy Ladurie.
Volgens hem waren historici bij uitstek de aangewezen personen om de geschiedenis van het klimaat te onderzoeken. Volgens Le Roy Ladurie was dat omdat historici in tegenstelling tot klimatologen "het Latijn goed beheersen", waardoor ze historische bronnen kunnen raadplegen over klimatologische ontwikkelingen.
De Fransman werd geboren in 1929 en begon zijn werkende leven als docent. In de jaren vijftig zette hij zijn carrière voort in de academische wereld. Le Roy Ladurie ontving verschillende eredoctoraten, onder andere van de universiteiten van Oxford en Genève.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.
6 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.
6 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Door bendegeweld zijn afgelopen weekend zeker zeventig doden gevallen in Haïti, bevestigt een VN-functionaris. De aanvallen vonden plaats op verschillende plaatsen in de regio Petite-Rivière-de-l'Artibonite in de nacht van zaterdag op zondag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter heeft de bouw van een balzaal in het Witte Huis tijdelijk stilgelegd. Het is het prestigeproject van 400 miljoen dollar van de Amerikaanse president Donald Trump. Een non-profitorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw. Zolang deze loopt, wordt het project tijdelijk stilgelegd.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.
8 uur geleden