Franse historicus Emmanuel Le Roy Ladurie (94) overleden
PARIJS (ANP/AFP/DPA) - De Franse historicus Emmanuel Le Roy Ladurie is op 94-jarige leeftijd overleden. Hij was een bekend en veel vertaald geschiedschrijver. Le Roy Ladurie stond vooral bekend om zijn onderzoeken naar het middeleeuwse plattelandsleven en historische klimaatontwikkelingen. Een bekende titel van Le Roy Ladurie's hand was Montaillou.
Le Roy Ladurie stelde in zijn werk dat grote gebeurtenissen in de geschiedenis zoals hongersnoden, epidemieën en demografische verschuivingen samenhingen met ontwikkelingen in het klimaat. "Mensen lachten me een beetje uit toen ik mijn eerste boek over dit onderwerp schreef", zei Le Roy Ladurie.
Volgens hem waren historici bij uitstek de aangewezen personen om de geschiedenis van het klimaat te onderzoeken. Volgens Le Roy Ladurie was dat omdat historici in tegenstelling tot klimatologen "het Latijn goed beheersen", waardoor ze historische bronnen kunnen raadplegen over klimatologische ontwikkelingen.
De Fransman werd geboren in 1929 en begon zijn werkende leven als docent. In de jaren vijftig zette hij zijn carrière voort in de academische wereld. Le Roy Ladurie ontving verschillende eredoctoraten, onder andere van de universiteiten van Oxford en Genève.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Hongarije blijft bij zijn weigering akkoord te gaan met de start van officiële EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne. Ook wil Hongarije niet dat de EU-regeringsleiders tijdens hun top van donderdag akkoord gaan met volgende stappen richting de EU voor Moldavië, Albanië en Montenegro. Dit zei de Deense minister Marie Bjerre van Europese Zaken na afloop van een vergadering met EU-ministers.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Er komt geen stemming in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden over het verlengen van de subsidies om zorgpremies betaalbaar te houden, meldt de Republikeinse voorzitter Mike Johnson. De stemming was een laatste poging van gematigde Republikeinen om een stijging van de zorgpremies te voorkomen, voordat wetgevers vrijdag met kerstreces gaan.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.
2 uur geledenHELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.
5 uur geledenKABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.
6 uur geleden