 
                    Franse historicus Emmanuel Le Roy Ladurie (94) overleden
PARIJS (ANP/AFP/DPA) - De Franse historicus Emmanuel Le Roy Ladurie is op 94-jarige leeftijd overleden. Hij was een bekend en veel vertaald geschiedschrijver. Le Roy Ladurie stond vooral bekend om zijn onderzoeken naar het middeleeuwse plattelandsleven en historische klimaatontwikkelingen. Een bekende titel van Le Roy Ladurie's hand was Montaillou.
Le Roy Ladurie stelde in zijn werk dat grote gebeurtenissen in de geschiedenis zoals hongersnoden, epidemieën en demografische verschuivingen samenhingen met ontwikkelingen in het klimaat. "Mensen lachten me een beetje uit toen ik mijn eerste boek over dit onderwerp schreef", zei Le Roy Ladurie.
Volgens hem waren historici bij uitstek de aangewezen personen om de geschiedenis van het klimaat te onderzoeken. Volgens Le Roy Ladurie was dat omdat historici in tegenstelling tot klimatologen "het Latijn goed beheersen", waardoor ze historische bronnen kunnen raadplegen over klimatologische ontwikkelingen.
De Fransman werd geboren in 1929 en begon zijn werkende leven als docent. In de jaren vijftig zette hij zijn carrière voort in de academische wereld. Le Roy Ladurie ontving verschillende eredoctoraten, onder andere van de universiteiten van Oxford en Genève.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/RTR) - Het Houthi-bewind in Jemen vervolgt 43 VN-medewerkers die vastzitten in dat land. Dat meldt de Houthi-minister van Buitenlandse Zaken aan persbureau Reuters. De medewerkers worden verdacht van betrokkenheid bij een Israëlische luchtaanval gericht tegen de Houthi-top in augustus. Daarbij vielen meerdere doden, onder wie de Houthi-premier en enkele ministers van die groepering.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Een Turkse rechtbank heeft elf mensen tot levenslange gevangenisstraffen veroordeeld voor een hotelbrand in het skigebied Kartalkaya. Door de brand van begin dit jaar kwamen 78 mensen om het leven. Er vielen 137 gewonden.
2 uur geledenEL-FASHER (ANP/AFP) - De paramilitaire groepering Rapid Support Forces (RSF) in Soedan zegt meerdere strijders te hebben gearresteerd voor misdrijven gepleegd tijdens de inname van el-Fasher. Die stad in het westen van Soedan werd anderhalf jaar lang belegerd. Daarbij werd veelvuldig gebombardeerd en was er sprake van hongersnood onder de bevolking. Ongeveer 260.000 inwoners zouden vastzitten, meldde de VN-Veiligheidsraad, die de inname donderdag sterk veroordeelde vanwege berichten van onder meer etnische zuiveringen en massamoord.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De naam van Andrew Mountbatten-Windsor staat niet langer op de peerage, de officiële lijst van de adelstand in Groot-Brittannië, meldt de BBC. Voorheen stond Andrew daarin als hertog van York. Naast prins en hertog was Andrew ook graaf van Inverness en baron van Killyleagh.
3 uur geledenDODOMA (ANP/AFP/RTR) - De oppositie in Tanzania stelt dat ongeveer zevenhonderd doden zijn gevallen bij de demonstraties tegen de verkiezingen. Betogers zijn boos omdat de belangrijkste tegenstanders van president Samia Suluhu Hassan waren uitgesloten van deelname.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op vermeende drugsboten in de Caribische Zee en Stille Oceaan zijn een schending van de internationale mensenrechtenverdragen, schrijft VN-mensenrechtenchef Volker Türk vrijdag in een persbericht.
4 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/AFP) - Israël heeft de stoffelijke resten van nog eens dertig Palestijnen overgedragen aan de Gazastrook. Daarmee komt het aantal teruggekeerde Palestijnse lichamen op 225.
4 uur geleden 
             
                             
                             
                             
                             
                             
                            