Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse historicus Emmanuel Le Roy Ladurie (94) overleden

Franse historicus Emmanuel Le Roy Ladurie (94) overleden

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - De Franse historicus Emmanuel Le Roy Ladurie is op 94-jarige leeftijd overleden. Hij was een bekend en veel vertaald geschiedschrijver. Le Roy Ladurie stond vooral bekend om zijn onderzoeken naar het middeleeuwse plattelandsleven en historische klimaatontwikkelingen. Een bekende titel van Le Roy Ladurie's hand was Montaillou.

Le Roy Ladurie stelde in zijn werk dat grote gebeurtenissen in de geschiedenis zoals hongersnoden, epidemieën en demografische verschuivingen samenhingen met ontwikkelingen in het klimaat. "Mensen lachten me een beetje uit toen ik mijn eerste boek over dit onderwerp schreef", zei Le Roy Ladurie.

Volgens hem waren historici bij uitstek de aangewezen personen om de geschiedenis van het klimaat te onderzoeken. Volgens Le Roy Ladurie was dat omdat historici in tegenstelling tot klimatologen "het Latijn goed beheersen", waardoor ze historische bronnen kunnen raadplegen over klimatologische ontwikkelingen.

De Fransman werd geboren in 1929 en begon zijn werkende leven als docent. In de jaren vijftig zette hij zijn carrière voort in de academische wereld. Le Roy Ladurie ontving verschillende eredoctoraten, onder andere van de universiteiten van Oxford en Genève.

Meer uit Buitenland

Australische voortvluchtige schutter na klopjacht gedood

MELBOURNE (ANP/AFP) - De voortvluchtige Dezi Freeman, de Australiër die naar verluidt verantwoordelijk is voor de dood van twee agenten in de Australische plaats Porepunkah, is na een zeven maanden durende klopjacht doodgeschoten door de politie. Dat gebeurde in het noordoosten van deelstaat Victoria, meldt de politie in een verklaring. Bij het incident raakte niemand anders gewond.

9 minuten geleden
UNIFIL-vredeshandhaver gedood bij aanval in Zuid-Libanon

ADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.

1 uur geleden
Vredeshandhavers UNIFIL gewond bij aanval in Zuid-Libanon

ADSHIT AL-QUSAYR (ANP) - Bij een aanval op Zuid-Libanon zijn meerdere vredeshandhavers van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) gewond geraakt. Dat meldt de woordvoerder van UNIFIL aan het door de staat gerunde Nationale Nieuwsagentschap van Libanon.

2 uur geleden
Pakistan wil gesprekken Iran en VS in komende dagen organiseren

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan is bereid in de komende dagen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran te organiseren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ishaq Dar, verklaard. De oorlog van Israël en de VS tegen Iran gaat zijn tweede maand in.

4 uur geleden
Russische olietanker maandag in Cuba verwacht

BRUSSEL (ANP/AFP) - Een Russische olietanker arriveert naar verwachting maandag in Cuba, ondanks de door de Verenigde Staten opgelegde olieblokkade van het eiland. Dat blijkt uit gegevens van het maritieme monitorbedrijf Kpler.

5 uur geleden
Libanon meldt ruim 1200 doden door aanvallen Israël sinds 2 maart

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben sinds 2 maart 1238 mensen het leven gekost, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Israël zegt de aanvallen uit te voeren om Hezbollah uit te schakelen.

6 uur geleden
40 soorten toegevoegd aan lijst beschermde wilde dieren

CAMPO VERDE (ANP/AFP) - Het VN-Verdrag inzake de bescherming van rondtrekkende wilde diersoorten (CMS) heeft zondag de opname goedgekeurd van veertig soorten die internationale bescherming krijgen, waaronder de sneeuwuil die bekend is uit de Harry Potter-boeken en -films. Het besluit werd genomen aan het einde van de COP15-top over trekkende diersoorten in het Braziliaanse Campo Verde.

6 uur geleden