Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse handbalsters ontnemen Noorwegen wereldtitel

Franse handbalsters ontnemen Noorwegen wereldtitel

HERNING (ANP) - De Franse handbalsters hebben Noorwegen onttroond als wereldkampioen. De olympisch kampioen won in het Deense Herning de WK-finale met 31-28 van de regerend kampioen. Bij rust leidde de Franse ploeg al met 20-17, in de tweede helft vond de Noorse ploeg heel even de aansluiting, maar in de slotfase liep Frankrijk door vier goals van Léna Grandveau weer uit naar drie doelpunten voorsprong.

Het is de derde wereldtitel voor Frankrijk, dat komende zomer als torenhoge favoriet aan de Olympische Spelen in Parijs zal beginnen. Noorwegen miste de kans op een vijfde wereldtitel. De Scandinavische grootmacht geldt voor de Spelen in Parijs ook als kandidaat voor goud.

Grandveau en Tamara Horacek waren de beste schutters aan Franse zijde met ieder vijf treffers. Nora Mørk scoorde acht keer voor de Noorse ploeg. Henny Reistad, die in de halve finale tegen Denemarken vijftien doelpunten voor haar rekening nam, maakte er in de finale vijf.

Denemarken brons

Denemarken won het brons door in de troostfinale Zweden met 28-27 te verslaan. De Deense ploeg is ook al zeker van olympische deelname.

Nederland won de strijd om de vijfde plaats met 30-26 van Duitsland. Oranje moet in april een ticket voor Parijs zien te bemachtigen op een van de drie olympische kwalificatietoernooien. Het toernooi wordt mogelijk in Nederland gehouden. Nu al is bekend dat Tsjechië, Argentinië en Spanje de tegenstanders zijn. Van al die landen won de ploeg van bondscoach Per Johansson ruim op het WK.

Meer uit Sport

Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

3 uur geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

15 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

17 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

18 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

19 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

19 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden