Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse ex-president Sarkozy weigert te getuigen

Franse ex-president Sarkozy weigert te getuigen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy heeft geweigerd te getuigen in een proces tegen enkele voormalige naaste medewerkers van hem. Hij noemde de verplichting in strijd met de grondwet, "en totaal buiten proportie." Sarkozy zelf staat niet terecht door de bescherming (immuniteit) die hij als president genoot.

Meerdere adviseurs van Sarkozy en andere betrokkenen staan terecht voor misbruik van enkele miljoenen aan publiek geld voor meerdere opiniepeilingen. De opdrachten van de president werden onderling verdeeld. Vriendjespolitiek, vinden de aanklagers.

Een rechtbank in Parijs had de ex-president (2007-2012) bevolen te getuigen omdat dat "noodzakelijk" was om "de echte waarheid te achterhalen". Sarkozy zei tegen de rechters dat hij van de pers had vernomen dat hij desnoods met politiemacht zou worden gedwongen te komen getuigen. Ook zou hij de rechtbank geen enkele verantwoording schuldig zijn over hoe hij destijds zijn werk organiseerde. Volgens hem druist dat in tegen de grondwet.

De 66-jarige Sarkozy was in andere strafzaken eerder dit jaar veroordeeld voor corruptie en machtsmisbruik. Hij kreeg in maart een gevangenisstraf van drie jaar, waarvan twee jaar voorwaardelijk, en in september nog een jaar. Hij is in beroep gegaan.

Meer uit Buitenland

Zeker achttien doden bij aardbeving Colombia

PEREIRA (ANP/RTR) - Bij de zware aardbeving in het westen van Colombia zijn zeker achttien doden gevallen. Dat meldt de burgemeester van de stad Pereira. Ook in veel andere steden zijn gebouwen ingestort en wordt veel schade gemeld.

5 minuten geleden
Natuurbrand bij Athene onder controle

ATHENE (ANP/AFP) - De natuurbrand die maandagochtend in de buurt van Athene uitbrak, is onder controle gebracht. Volgens de brandweer is er geen actief vuurfront meer. Wel blijven hulpdiensten uit voorzorg in het gebied vanwege de hoge temperaturen en harde wind.

46 minuten geleden
Wandelaars met kinderwagens gered uit Oostenrijkse bergen

SÖLDEN (ANP) - Reddingswerkers hebben in de Oostenrijkse Alpen 36 wandelaars, onder wie kleine kinderen, uit de problemen geholpen. De groep was met kinderwagens op pad gegaan in de bergen op ruim 2300 meter hoogte. Niemand raakte gewond, meldde de Tiroolse politie.

1 uur geleden
Gewonden en schade door aardbeving in Colombia

JOSÉ DEL PALMAR (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - In de buurt van de plaats San José del Palmar in de provincie Chocó in Colombia heeft een aardbeving plaatsgevonden. De aardbeving had volgens de eerste berichten een kracht tussen de 6.6 en 7.4. Volgens de gouverneur van Chocó is er aanzienlijke schade en vielen er gewonden.

1 uur geleden
Olievlek van lekkende tanker bij Oman breidt zich verder uit

MUSCAT (ANP/RTR) - Een olievlek voor de zuidoostelijke kust van Oman is verder uitgebreid. De olie, afkomstig van een lekkend schip, beslaat inmiddels een gebied van ongeveer 390 vierkante kilometer, meldt de Omaanse regering.

2 uur geleden
Aanval op Roemeense ambulance na verspreiding nepnieuws op TikTok

RECEA-CRISTUR (ANP/DPA) - Een Roemeense ambulance is in het weekend aangevallen met bijlen, knuppels en stenen nadat op TikTok nepnieuws was verspreid, melden Roemeense media. Volgens de berichten, die al langer rondgaan in het land, zouden ambulances worden gebruikt om kinderen te ontvoeren.

2 uur geleden
Situatie Høiby blijft onveranderd, voorarrest weer verlengd

OSLO (ANP) - De rechtbank van Oslo heeft het voorarrest van Marius Borg Høiby maandag opnieuw met vier weken verlengd. Net als afgelopen maand mag hij dat thuis uitzitten, melden Noorse media. Daarmee blijft zijn situatie onveranderd.

2 uur geleden