Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse ex-president Sarkozy weigert te getuigen

Franse ex-president Sarkozy weigert te getuigen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy heeft geweigerd te getuigen in een proces tegen enkele voormalige naaste medewerkers van hem. Hij noemde de verplichting in strijd met de grondwet, "en totaal buiten proportie." Sarkozy zelf staat niet terecht door de bescherming (immuniteit) die hij als president genoot.

Meerdere adviseurs van Sarkozy en andere betrokkenen staan terecht voor misbruik van enkele miljoenen aan publiek geld voor meerdere opiniepeilingen. De opdrachten van de president werden onderling verdeeld. Vriendjespolitiek, vinden de aanklagers.

Een rechtbank in Parijs had de ex-president (2007-2012) bevolen te getuigen omdat dat "noodzakelijk" was om "de echte waarheid te achterhalen". Sarkozy zei tegen de rechters dat hij van de pers had vernomen dat hij desnoods met politiemacht zou worden gedwongen te komen getuigen. Ook zou hij de rechtbank geen enkele verantwoording schuldig zijn over hoe hij destijds zijn werk organiseerde. Volgens hem druist dat in tegen de grondwet.

De 66-jarige Sarkozy was in andere strafzaken eerder dit jaar veroordeeld voor corruptie en machtsmisbruik. Hij kreeg in maart een gevangenisstraf van drie jaar, waarvan twee jaar voorwaardelijk, en in september nog een jaar. Hij is in beroep gegaan.

Meer uit Buitenland

Trump wil 'meteen' onderhandelen met Denen over koop Groenland

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil "onmiddellijk onderhandelen" met Denemarken over de aankoop van Groenland. "Daar is niks mis mee", zei hij op het World Economic Forum in Davos.

14 minuten geleden
Trump zegt geen geweld te gebruiken om Groenland over te nemen

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in Davos gezegd geen geweld te gebruiken om Groenland in te lijven. Hij wil het eiland, dat bij Denemarken hoort, bij de Verenigde Staten voegen en wilde eerder niet uitsluiten dat hij daarvoor militaire middelen zou inzetten.

17 minuten geleden
Trump: Denemarken 'ondankbaar' voor beschermen Groenland in WO II

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum gezegd dat Denemarken zich "ondankbaar" opstelt voor het feit dat de Amerikanen Groenland hebben beschermd tijdens de Tweede Wereldoorlog. Hij noemde het "dom" dat de Amerikanen het eiland überhaupt hebben teruggegeven.

23 minuten geleden
Geen ontmoeting tussen Von der Leyen en Trump in Davos

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft woensdag geen ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in Davos. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie gezegd. Von der Leyen reist vanuit Straatsburg rechtstreeks naar Brussel "om zich te concentreren op de voorbereidingen voor de zeer belangrijke EU-top", zei de woordvoerder.

2 uur geleden
Japan herstart grootste kerncentrale ter wereld

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan heeft de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa weer opgestart, voor het eerst sinds de Fukushima-kernramp in 2011. Het gaat om de grootste kerncentrale ter wereld.

3 uur geleden
Witkoff donderdag naar Moskou voor gesprek met Poetin

MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff reist donderdag naar Rusland voor een ontmoeting met president Vladimir Poetin. Volgens hem hebben de Russen het initiatief genomen voor het gesprek. "En ik zie dat als een belangrijk statement van hun kant", zei Witkoff tegen CNBC.

3 uur geleden
Meerdere Europese landen doen niet mee aan vredesraad

DEN HAAG/BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Meerdere Europese landen zien momenteel af van deelname aan de Raad van Vrede, een initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat om in ieder geval Zweden en Noorwegen en volgens bronnen ook Italië, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Bondskanselier Friedrich Merz is donderdag in ieder geval niet bij de topontmoeting over de oprichting van de raad met Trump in Davos.

4 uur geleden