Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse ex-president Sarkozy opnieuw voor de rechter

Franse ex-president Sarkozy opnieuw voor de rechter

PARIJS (ANP) - In Parijs begint donderdag een nieuw proces tegen de voormalige president Nicolas Sarkozy. Hij staat samen met anderen terecht vanwege de zogeheten Bygmalion-affaire. Hij zou in 2012 zo'n 20 miljoen euro meer hebben uitgegeven aan zijn verkiezingscampagne dan wettelijk was toegestaan. Sarkozy kreeg eerder deze maand als eerste Franse oud-president al een celstraf opgelegd vanwege een corruptiezaak.

Het proces had eigenlijk in maart moeten beginnen, maar werd uitgesteld tot 20 mei wegens gezondheidsproblemen van een van de beklaagden. Momenteel is ook een betrokken advocaat ziek. Het proces duurt naar verwachting tot en met 22 juni als het niet opnieuw wordt uitgesteld. Indien schuldig aan de illegale financiering riskeert Sarkozy tot een jaar celstraf en 3750 euro boete.

Sarkozy werd in 2007 tot president gekozen en zijn campagneteam en medewerkers smeten in de eerste maanden van 2012 met geld om hem herkozen te krijgen. Om de omvang te verdoezelen zouden ze met rekeningen hebben gesjoemeld. Daardoor zouden ze niet in de administratie van de verkiezingscampagne opgedoken zijn, maar werden afgewenteld op Sarkozy's partij, de UMP. De dure verkiezingsbijeenkomsten werden door een consultancybedrijf georganiseerd (Event & Cie.) wat een dochteronderneming van de firma Bygmalion is.

In totaal veertien mensen zijn aangeklaagd omdat ze hierbij betrokken waren. Sarkozy zegt hier niets over geweten te hebben en komt naar eigen zeggen alleen naar zittingen die hem persoonlijk aangaan. Een van de voornaamste betrokken onderzoeksrechters die aan de wieg van dit proces stonden, Renaud Van Ruymbeke, heeft zich eerder teruggetrokken en toen gezegd dat er onvoldoende bewijs is om een proces tegen de voormalige president te beginnen. Sarkozy verloor de stembusgang van 2012.

Meer uit Buitenland

Man krijgt celstraf na diefstal Fabergé-ei in Britse pub

LONDEN (ANP/AFP) - Een man die bij een Londense pub een handtas stal met een Fabergé-ei, is veroordeeld tot een celstraf van meer dan twee jaar. De 29-jarige verdachte, die schuld heeft bekend, had de tas meegenomen zonder zich te realiseren dat de inhoud miljoenen waard was.

17 minuten geleden
Inval bij onafhankelijk Russisch nieuwsmedium Novaja Gazeta

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft een inval gedaan bij de onafhankelijke krant Novaja Gazeta. De krant meldt op haar website dat "gemaskerde veiligheidsagenten" bezig zijn met onderzoek. Een AFP-journalist zag twee busjes van de Russische federale onderzoeksdienst bij de redactie.

44 minuten geleden
Libanon wil dat Pakistan bevestigt dat het onder bestand valt

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil dat bemiddelaar Pakistan nogmaals bevestigt dat het onder een bestand valt dat de VS en Iran hebben gesloten. Dat meldde de Libanese regering nadat de Israëlische bombardementen ook na het staakt-het-vuren waren doorgegaan.

47 minuten geleden
Bronnen: VS eisen komende dagen concrete toezeggingen Hormuz-hulp

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist de komende dagen concrete toezeggingen van de landen die willen helpen de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart, zeggen bronnen tegen meerdere media. NAVO-topman Mark Rutte, die Trump woensdag bezocht, heeft die boodschap volgens het Duitse Der Spiegel en persbureau Reuters doorgegeven.

1 uur geleden
President Iran beklemtoont dat bestand ook voor Libanon geldt

TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De hevige Israëlische aanvallen op Libanon schenden volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian de wapenstilstand tussen de VS en Iran. Ze maken onderhandelingen volkomen zinloos, beklemtoonde hij. Iran laat volgens de president "het volk van Libanon niet alleen". Ook parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf vindt dat de VS het akkoord hebben geschonden door de bloedige aanvallen in Libanon.

1 uur geleden
Brussel wil opheldering van Hongarije over lekken naar Rusland

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil snel opheldering van de Hongaarse premier Viktor Orbán na nieuwe berichten over lekken naar Rusland. Uit telefoongesprekken blijkt volgens verschillende media dat de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó informatie over het toetredingsproces van Oekraïne tot de Europese Unie heeft doorgespeeld aan zijn Russische ambtsgenoot Sergej Lavrov.

2 uur geleden
Britten schaduwden Russische spionageonderzeeërs bij zeekabels

LONDEN (ANP) - De Britse marine heeft eerder dit jaar Russische onderzeeboten geschaduwd die belangrijke onderzeese kabels en pijpleidingen zouden hebben willen bespioneren en mogelijk saboteren. De drie onderzeeërs dropen na een maand af, ogenschijnlijk zonder schade te hebben aangericht, zegt defensieminister John Healey.

2 uur geleden