Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse ex-president Sarkozy opnieuw voor de rechter

Franse ex-president Sarkozy opnieuw voor de rechter

PARIJS (ANP) - In Parijs begint een nieuw proces tegen de voormalige president Nicolas Sarkozy. Hij staat samen met anderen terecht vanwege de zogeheten Bygmalion-affaire. Hij zou in 2012 zo'n 20 miljoen euro meer hebben uitgegeven aan zijn verkiezingscampagne dan wettelijk was toegestaan. Sarkozy kreeg eerder deze maand als eerste Franse oud-president al een celstraf opgelegd vanwege een corruptiezaak.

Het proces had eigenlijk in maart moeten beginnen, maar werd uitgesteld wegens gezondheidsproblemen van een van de beklaagden. Momenteel is ook een betrokken advocaat ziek. Het proces duurt naar verwachting tot en met 22 juni als het niet opnieuw wordt uitgesteld. Indien schuldig aan de illegale financiering riskeert Sarkozy tot een jaar celstraf en 3750 euro boete.

Sarkozy werd in 2007 tot president gekozen en zijn campagneteam en medewerkers smeten in de eerste maanden van 2012 met geld om hem herkozen te krijgen. Om de omvang te verdoezelen zouden ze met rekeningen hebben gesjoemeld. Daardoor zouden ze niet in de administratie van de verkiezingscampagne opgedoken zijn, maar werden afgewenteld op Sarkozy's partij, de UMP. De dure verkiezingsbijeenkomsten werden door een consultancybedrijf georganiseerd (Event & Cie.) wat een dochteronderneming van de firma Bygmalion is.

In totaal veertien mensen zijn aangeklaagd omdat ze hierbij betrokken waren. Sarkozy zegt hier niets over geweten te hebben en komt naar eigen zeggen alleen naar zittingen die hem persoonlijk aangaan. Een van de voornaamste betrokken onderzoeksrechters die aan de wieg van dit proces stonden, Renaud Van Ruymbeke, heeft zich eerder teruggetrokken en toen gezegd dat er onvoldoende bewijs is om een proces tegen de voormalige president te beginnen. Sarkozy verloor de stembusgang van 2012.

Meer uit Buitenland

Trump: Poetin kan met mij spreken zonder Zelensky te ontmoeten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Trump is bereid de Russische president Poetin te spreken, ook als die weigert de Oekraïense president Zelensky te ontmoeten. Poetin hoeft niet eerst in te stemmen met een ontmoeting met Zelensky, zei de Amerikaanse leider over zijn poging een bestand te bereiken tussen de Russen en Oekraïne.

2 uur geleden
Hamas noemt plan totale controle Israël over Gaza een staatsgreep

GAZA (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas, die de hele Gazastrook bestuurde, noemt de Israëlische plannen voor een volledige controle over het gebied een staatsgreep. Hamas benadrukt dat de besprekingen over een wapenstilstand nog lopen.

4 uur geleden
Grote natuurbrand in Zuid-Frankrijk onder controle

NARBONNE (ANP) - Een grote natuurbrand die sinds dinsdag in het Zuid-Franse departement Aude woedt, is volgens de plaatselijke autoriteiten onder controle. Volgens de media is het de grootste bosbrand in Frankrijk sinds zeker een halve eeuw en heeft die in korte tijd 170 vierkante kilometer aan struikgewas, pijnbomen en landerijen in de as gelegd.

5 uur geleden
Netanyahu: Israël wil heel Gaza militair beheersen, niet houden

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in gesprek met media gezegd dat hij de hele Gazastrook militair wil beheersen, maar de strook niet wil houden of annexeren. Het is volgens hem "de bedoeling dat de hele Gazastrook militair wordt beheerst, maar we willen die niet houden. We dragen de strook te zijner tijd over aan andere Arabische krachten die het bestuur goed kunnen overnemen".

8 uur geleden
Poetin: te vroeg voor rechtstreekse ontmoeting met Zelensky

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin vindt het te vroeg voor rechtstreekse gesprekken met zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky. Hij is naar eigen zeggen "in het algemeen" niet tegen onderhandelingen, maar vindt wel dat aan "bepaalde condities" moet zijn voldaan. De huidige situatie is daar "verre" van klaar voor, aldus de president.

11 uur geleden
Legerleider Israël: leger blijft zonder vrees mening uiten

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir heeft beklemtoond dat hij "het militaire standpunt onbevreesd naar buiten blijft brengen". De boodschap komt kort voor een verwachte bijeenkomst van premier Benjamin Netanyahu met zijn veiligheidskabinet over de volgende operaties in Gaza. Netanyahu overweegt naar verluidt de hele Gazastrook te bezetten.

11 uur geleden
Merz spreekt in gesprek met Zelensky waardering uit voor Trump

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarbij hebben de leiders gezegd dat ze blij zijn met de Amerikaanse bemiddeling, meldt de Duitse regering. Merz heeft volgens zijn kantoor aanhoudende steun beloofd. Zelensky heeft gezegd dat hij Europa bij het proces wil betrekken.

12 uur geleden