Franse ex-minister onderzoekt omstreden VN-hulporganisatie UNRWA
NEW YORK (ANP/RTR) - Een onafhankelijke groep onder leiding van de voormalige Franse minister van Buitenlandse Zaken Catherine Colonna gaat beoordelen of de Palestijnse vluchtelingenorganisatie UNRWA van de Verenigde Naties wel neutraal is. Het onderzoek volgt op Israëlische beschuldigingen dat zeker twaalf medewerkers van UNRWA meededen aan de bloedige aanval van de Palestijnse beweging Hamas op 7 oktober op Israël.
Nederland en landen als de Verenigde Staten, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Zweden besloten hun hulp aan UNRWA te onderbreken. De organisatie, die uiterst belangrijk is voor de Palestijnen in de door Israël belegerde Gazastrook, telt duizenden medewerkers.
De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz schreef maandag op X dat zijn regering beschikt over bewijs waarmee het VN-agentschap in verband wordt gebracht met "terrorisme", en dat Israël dit zal voorleggen aan het panel.
Meer uit Buitenland
TAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
4 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
7 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
12 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
14 uur geleden